DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Logistika, spedice

Aktuality ze světa 7/2018 Premium

Aktuality ze světa 7/2018

12.2. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Managementy tří největších námořních přístavů Francie – Le Havre, Dunquerque a Marseille – jsou s loňským rokem spokojeny. „Haropa“, svazek přístavů Le Havre, Rouen a Paříž, zaznamenal růst o 6 procent při dosaženém překladu 92,2 milionu tun. Dunquerque se dostal po deseti letech přes hranici 50 milionů tun a Marseille při překladu 80,6 milionu tun zůstal jen 0,4 % za loňským výsledkem a dosáhl této stability. V Marseille se snížila množství tekutých hromadných substrátů všeobecně o pět procent a import ropy o 14 procent. Pozitivní vývoj se týkal všech oblastí kromě suchého hromadného zboží. Objem přepraveného tekutého zboží vzrostl o 5 % na 49,7 milionu tun, protože řada rafinerií zakončila své rekonstrukce a obnovený provoz se odrazil ve zvýšení importu ropy o 18 % na 28 milionů tun. Loňský rok byl mimořádným i pro kontejnery a dopravu Ro-Ro. Překládaly se tři miliony TEU, tedy o 14 % více než v roce předchozím. V rámci toho se zvýšil překlad kontejnerů z velkých plavidel z Dálného východu o 39 %.

Innogy vybuduje síť nabíjecích stanic pro DHL

9.2. – Německá energetická skupina Innogy dodá zásilkové firmě DHL ze skupiny Deutsche Post síť nabíjecích stanic pro její specializované dodávkové elektromobily StreetScooter. Innogy bude stanice instalovat v deseti evropských zemích, včetně Německa, uvedl ředitel maloobchodní sekce Innogy Martin Herrmann.

cargo-partner má nové webové stránky Premium

cargo-partner má nové webové stránky

8.2. – Poskytovatel mezinárodní informační logistiky cargo-partner znovu uvedl do provozu své webové stránky a opatřil je novým vzhledem. Důraz je kladen na orientaci zákazníků, jednoduché procházení a intuitivní uživatelské rozhraní. Nové webové stránky obsahují interaktivní mapu světa a portál pracovních nabídek a jsou optimalizovány pro PC, notebooky, tablety a chytré telefony.

Aktuality ze světa 6/2018 Premium

Aktuality ze světa 6/2018

8.2. – LETECKÁ DOPRAVA - Cargojet létá s nákladem z Kanady do Kolína nad Rýnem. Kanadská nákladní letecká společnost Cargojet zavedla od 1. února nové spojení mezi domácím letištěm Toronto-Hamilton a letištěm Köln/Bonn v Německu. Dvakrát v týdnu bude na trase létat Boeing 767-Frachter, který dokáže přepravit kolem 60 tun nákladu. Cargojet tak vytváří náhradu za své zastavené lety pro Air Canada do Frankfurtu loni na podzim. Z Toronta-Hamiltonu nabízí Cargojet návazné lety do Jižní Ameriky.

DHL Supply Chain získala ocenění Top Employer v pěti zemích Premium

DHL Supply Chain získala ocenění Top Employer v pěti zemích

7.2. – Společnost DHL Supply Chain obdržela jako první ve svém odvětví certifikaci Top Employer (Nejlepší zaměstnavatel) v pěti zemích současně. Ocenění získala v Číně, Brazílii, Velké Británii, USA a Španělsku. Uvedené trhy dohromady představují 54 procent všech zaměstnanců na plný úvazek této divize.

GLS chce navýšit kapacitu sítě o více než třetinu Premium

GLS chce navýšit kapacitu sítě o více než třetinu

6.2. – Navýšení kapacity centrálního třídicího centra v Jihlavě o desítky procent, otevření nových dep, zdvojnásobení počtu ParcelShopů, ale i modernizace a rozšiřování dopravníkové technologie a vozového parku pomůže zvýšit kapacitu sítě GLS o vice než 30 procent. Takové jsou cíle nadnárodního přepravce balíků GLS v Česku pro letošní rok. Většinu z nich chce mít přepravce splněnou v předstihu před začátkem předvánoční sezóny, která svou náročností podle odhadu vedení GLS předčí tu v roce 2017. Zástupci přepravce to uvedli v tiskové zprávě.

DHL přepravila klimaticky neutrální cestou vzácný pandí pár Premium

DHL přepravila klimaticky neutrální cestou vzácný pandí pár

1.2. – DHL Global Forwarding, člen skupiny Deutsche Post DHL, přestěhoval dvě pandy velké z čínského města Chengdu do Ähtäri ve Finsku klimaticky neutrální cestou – uhlíkové emise letu budou kompenzovány pomocí projektu na ochranu klimatu. Charterové letadlo se čtyřletým samečkem Huá Bào, nebo také Pyry, jak zní jeho nové finské jméno, a tříletou samičkou Jín Bàobào, neboli Lumi, přistálo na helsinském letišti Vantaa 18. ledna.

Prologis zahájil spekulativní výstavbu u D8

1.2. – Nový objekt o celkové rozloze 28 300 m2 vyroste do poloviny roku v Prologis Parku Prague-Úžice. Spekulativní výstavbu zahájila developerská společnost Prologis v uplynulých dnech. Půjde o třetí budovu v aktuálně plně obsazeném parku.

Doprava se neobejde bez zahraničních pracovníků

V rámci realizace opatření č. 5 Akčního plánu pro nákladní dopravu a logistiku německé spolkové vlády provedl Spolkový úřad pro nákladní dopravu BAG ve spolupráci se spolkovým ministerstvem dopravy a digitální infrastruktury průzkum situace na pracovním trhu, a to včetně školení a vzdělávání pracovníků a pracovních podmínek řidičů v silniční nákladní dopravě, strojvedoucích a posádek říčních plavidel.

DACHSER investuje do rozvoje sítě v Evropě

Mezinárodní logistický provider DACHSER buduje a renovuje pobočky své logistické sítě. V loňském roce investoval 7 milionů € do dvou poboček ve Francii a za dalších 5 milionů € buduje nový logistický terminál na Slovensku. Renovací prochází i strategická pobočka ve středním Polsku. Rozšíření a nová výstavba mají ještě více posílit evropskou logistickou síť společnosti.

spinner