Logistika, spedice

​Asociace pro elektronickou komerci: 88 procent Čechů nakupuje na internetu pravidelně

Česká e-commerce prožívá další úspěšný rok. Drtivá většina české internetové populace nakupuje on-line dlouhodobě, dále však narůstá četnost nákupů. Polovina zákazníků tak už v průběhu roku nakoupí v e-shopech alespoň desetkrát ročně, čtvrtina dokonce patnáctkrát. Ukázal to aktuální výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK) v rámci tradiční studie E-commerce Survey, kterou asociace zveřejnila na konci září.

​Zelená logistika šetří životní prostředí i firemní náklady

Změna klimatu neškodí jen životnímu prostředí, ale i hospodářství. V letech 1980 až 2013 byly podle European Environment Agency (EEA) nahlášeny klimatem způsobené škody ve výši 400 miliard €. Stále více výrobních a obchodních firem si proto stanovilo za cíl snížit své vlastní emise CO2.

​Elektromobily a „zelená“ vozidla rozvážejí zásilky a balíky už i v ČR

Vozidla kurýrních, balíkových a expresních služeb najezdí ročně nepočítaně kilometrů. A vyprodukují také nemalé emise CO2. Proto také pro většinu z nich stojí téma elektromobility a využívání vozidel na alternativní pohon v popředí zájmu. Některé z oslovených firem již „čistá“ vozidla a elektromobily vyzkoušely, jiné se využitím alternativních paliv pro pohon svých vozidel intenzivně zabývají a porovnávají jejich výhody a nevýhody.

​DB Schenker otevírá v Madridu své největší logistické centrum ve Španělsku

15.11. – Přední světová logistická společnost DB Schenker otevírá v hlavním městě Španělska své největší logistické centrum na Pyrenejském poloostrově. Nový domov pro vnitrostátní a mezinárodní kamionové, letecké a námořní přepravy se rozkládá na ploše 60 tisíc metrů čtverečních. Představuje investici ve výši 22 milionů eur, což dokazuje odhodlání společnosti pokračovat ve svém růstu na zdejším trhu.

​Skupina GLS si obnovila a rozšířila certifikáty kvality a ochrany ISO

15.11. – ISO certifikáty pro systémy managementu kvality a ochrany životního prostředí byly v celé skupině GLS obnoveny na následující tři roky. Celoevropský poskytovatel balíkové přepravy rovněž získal certifikát GDP (osvědčených distribučních postupů pro přepravu farmaceutických výrobků) v dalších dvou zemích.

​Linde Material Handling uvádí na trh nový asistenční systém pro řidiče paletových vozíků

15.11. – Před dvěma lety uvedl výrobce a dodavatel řešení Linde Material Handling na trh inteligentní řídicí asistenční systém pro průmyslové vozíky známý jako Linde Safety Pilot. Nyní je k dispozici srovnatelný nástroj pro paletové zakladače – Linde Load Management systém.

​Park P3 v Lovosicích má svého prvního nájemce

13.11. – Průmyslový developer P3 už má pro svůj nový park v Lovosicích prvního nájemce. Bude jím francouzská společnost FM Logistic, pro kterou již letos otevřel halu v P3 Prague D11 a dvě další v Polsku. V Lovosicích jí na míru připraví prostor o výměře zhruba 30 tisíc metrů čtverečních v největší hale plánovaného areálu. Celková plocha pronajímaná společností FM Logistic ve skladech P3 napříč Evropou tak dosáhne téměř 110 tisíc metrů čtverečních.

​Při přepravě svítidel jsou rozhodující včasné a přesné informace

13.11. – Společnost cargo-partner již více než tři roky poskytuje pro maďarského výrobce a prodejce svítidel Rábalux přepravu jeho výrobků z Číny do Maďarska. Tato efektivní spolupráce je založena na spolehlivých informacích a přesné koordinaci dodávek.

​LOG-IN 2017 nabitý logistickými inovacemi přinesl rekordní zájem účastníků

13.11. – Celodenní program tvořený pěti atraktivními případovými studiemi, pěti inspirativními inovacemi a dvěma panelovými diskusemi na vysoce aktuální témata hýbajícími světem logistiky. To vše přinesl 14. ročník fóra LOG-IN, který se konal v reprezentativních prostorách Kongresového centra ČNB v Praze. Prestižní akce se ve středu 18. října 2017 zúčastnilo více než 220 odborníků a manažerů z řad poskytovatelů i uživatelů logistických služeb.

​Mall Group představil jedno z nejmodernějších logistických center v Evropě

13.11. – Společnost Mall.cz představila v Jirnech u Prahy logistické centrum, které patří mezi nejmodernější v Evropě. Disponuje plochou 50 tisíc metrů čtverečních, je škálovatelné na odbavení 150 tisíc kusů zboží denně a využívá nejmodernější technologie, které umožňují plynulé a rychlé odbavení zásilek.

spinner