DN č. 21 - Silniční, Autobusová doprava, Přeprava nadrozměrných nákladů, vychází 12. 10., uzávěrka již 21. 9. !!! 

Logistika, spedice

​Holding Šmídl kupuje NIKA Logistics

7.9. – Český logistický holding Šmídl se v září rozrůstá o dopravní firmu NIKA Logistics. Šmídl zakoupil sto procent jejích akcií od průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG). Prodej zahrnuje veškerý hmotný majetek společnosti i obchodní závazky. Šmídl chce NIKA Logistics dále rozvíjet a rozšiřovat. Cena kontraktu je neveřejná.

​Aktuality ze světa 25/2017 Premium

​Aktuality ze světa 25/2017

7.9. – LETECKÁ DOPRAVA – Lucemburská nákladní letecká společnost Cargolux rozšiřuje počet svých existujících afrických destinací o Douala (Kamerun) a Lubumbashi (Demokratická Republika Kongo, DR Kongo). Lety na Lubumbashi startují 15. září 2017, na Douala 3. října 2017. 

Alza, DB Schenker, MD logistika a další inovátoři na fóru LOG-IN 2017

7. 9. – Nadcházející fórum LOG-IN se uskuteční ve středu 18. října 2017 opět v reprezentativních prostorách kongresového centra České národní banky v Praze. Akci obohatí řada špičkových odborníků i firem, kteří se podělí o své kompetence, jak efektivně a inovativně může logistika fungovat.

​Sektor potravinářské logistiky děsí dopady brexitu Premium

​Sektor potravinářské logistiky děsí dopady brexitu

4.9. – Téměř polovina (47 procent) firem, které působí ve Velké Británii v oblasti zásobování trhu potravinami (jídlem a nápoji), má vážné obavy z dopadu brexitu na zaměstnanost. Více než třetina (36 procent) oslovených podniků očekává, že po odchodu Velké Británie z EU ztratí možnost zaměstnávat pracovníky ze zemí Evropské unie. 


​DHL Supply Chain zavádí do logistiky chytré brýle

4.9. – Společnost DHL Supply Chain úspěšně dokončila globální pilotní projekty pro využití rozšířené reality a zavádí řešení Vision Picking do dalších svých skladů na celém světě jako nový standard ve vychystávání zboží. Zaměstnanci DHL nosí chytré brýle, které postupně promítají pracovní instrukce a pokyny do zorného pole uživatele, například kde se nalézá hledaná položka a na jaké místo na vozíku ji má umístit. Tím odpadá potřeba písemných návodů.

​V centru pozornosti výrobců: vozíky s Li-Ion pohonem

Do popředí zájmu výrobců manipulační techniky se dostávají vozíky s lithium-iontovými akumulátory. Německý výrobce Jungheinrich získal nedávno objednávku na více než tisíc vozíků s lithium-iontovými bateriemi, což je vůbec největší kontrakt na světě na vozíky s těmito bateriemi, zástupci Linde Material Handling zase oznámili, že do konce roku plánují výrazné rozšíření nabídky vysokozdvižných vozíků s protizávažím právě s pohonem lithium-iontovými bateriemi.

​Logistické firmy postrádají talentované odborníky pro řízení dodavatelských řetězců

Nejpalčivější problém, který v současné době řeší logistické firmy po celém světě, je nedostatek nových talentovaných pracovníků. Tato skutečnost se pochopitelně projevuje i v oblasti dodavatelských řetězců.

​Výstavba logistických center čile pokračuje i v letošním roce, míra neobsazenosti dále klesá

Příznivé ekonomické prostředí v České republice i v letošním roce motivovalo firmy k dalšímu rozvoji obchodních aktivit. Developerské společnosti na tuto poptávku aktivně reagují, proto stále častěji přicházejí zprávy o nově zahajované výstavbě industriálních hal především v blízkosti hlavních dálničních tahů. Realitní společnosti jsou také úspěšné v oblasti pronájmů, kdy firmy poptávají jak velké prostory, tak i menší jednotky do 500 metrů čtverečních. Podobný trend očekávají hlavní hráči na trhu i v druhém pololetí letošního roku, do budoucna tedy hledí s optimismem.

Aktuality ze světa 24/2017 Premium

Aktuality ze světa 24/2017

1.9. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Konkrétní pohled na stav vývoje svého elektro-trucku poskytl výrobce nákladních aut MAN odborným novinářům. Došlo k tomu na testovací trase mnichovské výrobny. Testovala se souprava, kterou tvořil tahač TGS s návěsem pro suchý substrát a nákladní vůz na bázi TGM se shrnovacími stěnami.

​Tesco a NAY rozšiřují plochy v logistických parcích na Slovensku

28.8. – Hned dva logistické parky společnosti Prologis na Slovensku hlásí rozšíření. Společnost Tesco si v Prologis Parku Galanta-Gáň pronajme 146 500 metrů čtverečních a největší specializovaný prodejce elektroniky na Slovensku, společnost NAY, podepsala novou nájemní smlouvu na 7800 metrů čtverečních v Prologis Parku Bratislava.

spinner