Logistika, spedice

​P3 připravuje nový logistický park v Lovosicích

21.8. – Nový logistický park o celkové rozloze budov téměř 130 tisíc metrů čtverečních připravuje průmyslový developer P3 na okraji Lovosic. Jeho atraktivitě nahrává výborná dopravní dostupnost nedávno dokončené dálnice D8 a potenciál nedalekého železničního překladiště a také přístavu na Labi. Regionu s vyšší nezaměstnaností přinese až tisícovku pracovních míst.

​Bohemia Cargo rozšiřuje kapacitu skladů, investuje 50 milionů Kč

18.8. – Spediční firma Bohemia Cargo investuje do revitalizace areálu u Děčína 50 milionů korun. Nyní se dokončuje rekonstrukce skladovací haly, modernizují se zázemí a pobočky. Informoval o tom mluvčí podniku Zbyněk Ptáček.

​​​P3 se daří rychle zaplňovat uvolněné skladovací prostory

14.8. – Ke konci letošního prvního pololetí činila obsazenost P3 parků v České republice plných 97 procent. Společnosti se navíc daří rychle nahradit nájemce, kteří potřebují skladovací plochy uvolnit. O volné prostory mají podle vyjádření firmy aktuálně největší zájem firmy z automobilového sektoru.

Gebrüder Weiss zahájil provoz vlastní společnosti v USA

11.8. – Po založení nejrůznějších poboček v Německu, Číně, Hongkongu a v Singapuru v první polovině roku si nyní společnost Gebrüder Weiss stanovila další cíl a oznámila založení vlastní organizace v USA. 

​P3 má pro expanzi svých zákazníků v Evropě k dispozici 1,8 milionu metrů čtverečních pozemků

8.8. – E-shopy, zázemí pro automobilky, linka na výrobu nábytku, obchod s hudebními nástroji nebo nejnovější móda z Milána, to vše se nachází v parcích P3 po celé Evropě. Síť P3 parků tvoří 185 průmyslových nemovitostí v devíti evropských zemích. Jen v loňském roce P3 postavila 15 nových budov, celková zastavěná plocha odpovídá 3,9 milionům metrů čtverečních. Pro budoucí rozvoj P3 disponuje pozemky o rozloze 1,8 milionů metrů čtverečních, které využije pro další expanzi svých klientů.

Aktuality ze světa 22/2017 Premium

Aktuality ze světa 22/2017

7.8. – SPEDICE – Německá spedice Roos Spedition z Durmersheimu u Karlsruhe má nové majitele. K 1. červenci převzali stejným dílem podnik Rupert Trawöger, majitel rakouské Trawor Gruppe a Jürgen Lugstein. Od té doby také oba fungují jako ředitelé.

​Společnost Raben míří na východ, založila novou organizační jednotku

7.8. – Jako odpověď na rostoucí zájem o východní trhy se skupina Raben Group na začátku července rozhodla založit novou společnost Raben East sp. z o.o. Nová firma poskytuje služby mezinárodní silniční přepravy, včetně pravidelných linek sběrné služby do zemí, jako jsou Rusko, Turecko nebo Kazachstán.

​Dachser Slovakia nabízí nové přímé spojení do Maďarska

7.8. – Mezinárodní dodavatel logistických služeb Dachser Slovakia posiluje svou síť přímých linek. Zákazníci nyní mohou využívat denní linku sběrné služby z Lozorno do maďarského města Kecskemét, ležícího asi 90 km jižně od Budapešti.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červenec 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTICKÁ CENA ELA 2017 – ELA AWARD 2017

Byla udělena v Bruselu společnosti AGCO Smart Logistics za projekt roku 2017. Její iniciativa spočívá v procesech inovací a spolupráce v managementu integrovaných dodavatelských řetězců. 

​Nezbytní pomocníci ve skladu urychlují identifikaci i vychystávání zboží

Rychlost, efektivita a automatizace. To je jasný trend, který se už několik let projevuje nejen v oblasti logistiky a skladování. Jedním z neodmyslitelných nástrojů, jak skladové hospodářství zefektivnit, je využití čteček čárových kódů. Ovšem zavedení samotných čteček je pouze částečným řešením, protože stacionární i mobilní čtečky musejí být napojeny na ucelený systém řízení skladu.

spinner