DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Logistika, spedice

​Linde Material Handling uvádí na trh nový asistenční systém pro řidiče paletových vozíků

15.11. – Před dvěma lety uvedl výrobce a dodavatel řešení Linde Material Handling na trh inteligentní řídicí asistenční systém pro průmyslové vozíky známý jako Linde Safety Pilot. Nyní je k dispozici srovnatelný nástroj pro paletové zakladače – Linde Load Management systém.

​Park P3 v Lovosicích má svého prvního nájemce

13.11. – Průmyslový developer P3 už má pro svůj nový park v Lovosicích prvního nájemce. Bude jím francouzská společnost FM Logistic, pro kterou již letos otevřel halu v P3 Prague D11 a dvě další v Polsku. V Lovosicích jí na míru připraví prostor o výměře zhruba 30 tisíc metrů čtverečních v největší hale plánovaného areálu. Celková plocha pronajímaná společností FM Logistic ve skladech P3 napříč Evropou tak dosáhne téměř 110 tisíc metrů čtverečních.

​Při přepravě svítidel jsou rozhodující včasné a přesné informace

13.11. – Společnost cargo-partner již více než tři roky poskytuje pro maďarského výrobce a prodejce svítidel Rábalux přepravu jeho výrobků z Číny do Maďarska. Tato efektivní spolupráce je založena na spolehlivých informacích a přesné koordinaci dodávek.

​LOG-IN 2017 nabitý logistickými inovacemi přinesl rekordní zájem účastníků

13.11. – Celodenní program tvořený pěti atraktivními případovými studiemi, pěti inspirativními inovacemi a dvěma panelovými diskusemi na vysoce aktuální témata hýbajícími světem logistiky. To vše přinesl 14. ročník fóra LOG-IN, který se konal v reprezentativních prostorách Kongresového centra ČNB v Praze. Prestižní akce se ve středu 18. října 2017 zúčastnilo více než 220 odborníků a manažerů z řad poskytovatelů i uživatelů logistických služeb.

​Mall Group představil jedno z nejmodernějších logistických center v Evropě

13.11. – Společnost Mall.cz představila v Jirnech u Prahy logistické centrum, které patří mezi nejmodernější v Evropě. Disponuje plochou 50 tisíc metrů čtverečních, je škálovatelné na odbavení 150 tisíc kusů zboží denně a využívá nejmodernější technologie, které umožňují plynulé a rychlé odbavení zásilek.

​V Jenči byly dokončeny tři nové haly společnosti Gebrüder Weiss

13.11. – Společnost Gebrüder Weiss rozšířila své sídlo v Jenči u Prahy. Tři nové skladovací haly s celkovou plochou devět tisíc metrů čtverečních byly v říjnu úspěšně dokončeny a v nových prostorách jsou již uskladněné zásilky. Logistická společnost tím zdvojnásobila své kapacity překládky a logistiky v tomto sídle celkem na téměř 18 tisíc metrů čtverečních. Investice se vyšplhaly na pět milionů €.

​Odborná konference Linde MH nastínil vývoj ekonomiky i budoucnost robotických vozíků

8.11. – Česká pobočka společnosti Linde Material Handling (Linde MH), světového výrobce manipulační techniky a poskytovatele logistických řešení, uspořádala na konci října pro svoje obchodní partnery zákaznickou konferenci. V prostorách zámku Štiřín se sešly osobnosti z důležitých oborů, například ekonomie, bezpečnostních technologií počítačových sítí, personalistiky, interní logistiky či sportu, aby promluvily o zajímavých tématech. Vystoupili takoví řečníci, jako Miroslav Singer, Václav Jirovský či Martin Doktor.

​Kurýři PPL v prosinci rozvezou více než 200 tisíc zásilek denně

8.11. – Předvánoční období je každoročně u kurýrních služeb tím nejhektičtějším. PPL odhaduje, že mezi 1. a 20. prosincem rozvezou kurýři průměrně 200 až 210 tisíc balíků denně. Vzhledem k obecnému trendu nákupu dárků na poslední chvíli a očekávaným komplikacím v dopravě, PPL svým zákazníkům doporučuje, aby si balíky objednávali s termínem předání k přepravě nejpozději do čtvrtka 21. prosince tak, aby zůstala vysoká pravděpodobnost doručení před Štědrým dnem.

Aktuality ze světa 33/2017 Premium

Aktuality ze světa 33/2017

7.11. – LETECKÁ DOPRAVA – Rusko má dobré letecké karty ve sporu s Nizozemskem. Sotva velmi krátce v úřadě se musí nová nizozemská ministryně infrastruktury Cora van Nieuwenhuizenová vydat na kluzký diplomatický parket. Rusko totiž hrozí tím, že uzavře svůj letový prostor pro nizozemské aerolinie, když ruská letecká společnost Air Bridge Cargo (ABC) nezíská požadovaná časová okna (slots) na amsterodamském letišti Chiphol.

​Kongres FIATA akcentoval bezpečnost a podporu světovému obchodu Premium

​Kongres FIATA akcentoval bezpečnost a podporu světovému obchodu

6.11. – Na začátku října se zástupci členských organizací sdružených ve svazu FIATA sjeli na pravidelný světový summit, tentokrát do malajsijské Kuala Lumpur. Výběr regionu a země nebyl náhodný, neboť jak Jihovýchodní Asie jako celek, tak Malajsie především, jsou oblastmi, které jsou nejsilněji postiženy aktuální konjunkturou a těží z rozvoje světového obchodu, což se samozřejmě mimo jiné obráží i na vzestupu dopravního a zasílatelského odvětví, jejich emancipaci v rámci země.

spinner