​Do přístavního překladiště v Gdaňsku chce investovat sedm společností

​Do přístavního překladiště v Gdaňsku chce investovat sedm společností

Den 15. červenec byl posledním termínem pro přijímání nabídek od společností, které mají zájem investovat do společnosti Port Gdański Eksploatacja S.A (PGE). Jedná se o největšího univerzálního provozovatele překládky, který působí na nábřežích vnitřní části přístavu Gdaňsk, a čtvrtého provozovatele z hlediska překládky v celé oblasti přístavu.

O investici do společnosti projevilo zájem sedm společností. Jsou mezi nimi domácí subjekty, subjekty se sídlem v Evropské unii a subjekty ze zemí mimo Evropský hospodářský prostor. Další fází řízení je přezkum a vyhodnocení předložených návrhů.

Všichni potenciální investoři jsou subjekty, které již působí ve významných evropských a světových námořních přístavech. Vyžádaná podání budou nyní podrobena přezkumu a vyhodnocení, po němž budou mít subjekty, které budou připuštěny do další fáze řízení, možnost provést hloubkovou kontrolu společnosti Port Gdański Eksploatacja S.A.

„Již nyní patříme mezi přední baltské přístavy a v Evropě jsme na 18. místě. Do přístavní infrastruktury, včetně oblastí, kde PGE S.A. působí, intenzivně investujeme. Investice do infrastruktury ve vnitřním přístavu již dosáhly přibližně 572 milionů PLN. Peníze, které PGE nyní potřebuje, jsou finanční prostředky na snížení technologického dluhu v oblasti překládkových operací. Společnost rovněž usiluje o získání obchodních kontaktů investora, které se projeví ve vyšších objemech překládaného zboží a v investicích do uzavřených objektů, které zvýší konkurenceschopnost společnosti.

Společnost PGE S.A. působí na mimořádně atraktivním území o rozloze více než 89 ha, které nabízí obrovský investiční potenciál.

(lan)

Foto: Port Gdaňsk

spinner