DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

​V Jenči byly dokončeny tři nové haly společnosti Gebrüder Weiss

​V Jenči byly dokončeny tři nové haly společnosti Gebrüder Weiss

13.11. - Společnost Gebrüder Weiss rozšířila své sídlo v Jenči u Prahy. Tři nové skladovací haly s celkovou plochou devět tisíc metrů čtverečních byly v říjnu úspěšně dokončeny a v nových prostorách jsou již uskladněné zásilky. Logistická společnost tím zdvojnásobila své kapacity překládky a logistiky v tomto sídle celkem na téměř 18 tisíc metrů čtverečních. Investice se vyšplhaly na pět milionů €.

„Rozšíření překládky nám umožní obsloužit naši rostoucí klientelu na poli vnitrostátních i mezinárodních přeprav. V oblasti skladování můžeme nabídnout dodatečné haly speciálně vyprojektované pro skladování nebezpečného zboží. Tyto haly splňují přísné zákonné požadavky na skladování většiny tříd nebezpečnosti,“ uvedl Karel Šindelář, vedoucí pobočky Gebrüder Weiss Jeneč. V rámci výstavby dochází i k modernizaci a rozšíření odpočinkového a sociálního zázemí pro zaměstnance.

Gebrüder Weiss Jeneč je sídlem firmy v České republice a zároveň jednou z celkem sedmi českých poboček mezinárodní společnosti, která nabízí spektrum přepravních a logistických služeb včetně speciálních řešení obzvlášť pro citlivé zboží. Mezi její zákazníky se tak řadí i mnoho z odvětví High-Tech. Kromě běžného skladování splňuje Jeneč nejvyšší bezpečnostní požadavky podle sdružení TAPA a tak může nabídnout logistiku vysoce hodnotného zboží a nebezpečného zboží. Po rozšíření může pobočka Jeneč nabídnout zákazníkům ještě širší portfolio služeb, skladovat zboží z více tříd nebezpečnosti a ve větším objemu.

Od svého vstupu na trh v roce 1992 se firma Gebrüder Weiss úspěšně etablovala v České republice a kontinuálně zvyšovala svůj obrat. V roce 2016 bylo dosaženo obratu ve výši 62 milionů €. Také počet zaměstnanců se výrazně zvýšil a stoupl v uplynulých deseti letech o 40 procent (2007: 240 zaměstnanců / 2017: 340). „Gebrüder Weiss v České republice je jedním z pilířů východoevropské koncernové sítě a v průběhu 25 let působení v ČR se neustále rozvíjela. Dostavba dalších skladů ve filiálce Jeneč je toho jasným důkazem“ dodal Harald Prohaska, country manažer Gebrüder Weiss v České republice.

(tj)

spinner