DN č. 9 - Dopravní prostředky ve stavebnictví, Dopravní infrastruktura, vychází 26.4., uzávěrka již 5.4.! 

​Společnost P3 plánuje další výstavbu v Horních Počernicích

​Společnost P3 plánuje další výstavbu v Horních Počernicích

19.6. - Společnost P3 expanduje a začne ve svém logistickém parku P3 Prague Horní Počernice stavět dvě nové haly o celkové rozloze 25 500 metrů čtverečních. Reaguje tak na rostoucí poptávku v lokalitě, která je už nyní, díky přímému napojení na D10 a pražský dálniční okruh, jedním z nejvýznamnějších moderních logistických center, jež nabízí optimální poměr dostupnosti a poskytovaných služeb.

Celková pronajímatelná plocha parku po dostavbě bude činit téměř 380 tisíc metrů čtverečních. Stavět se začne v druhé polovině letošního roku s plánovaným dokončením na začátku roku 2018.

Přesně 6 916 metrů čtverečních se bude stavět na míru stávajícímu klientovi - společnosti Sécheron Tchequie, spol. s r.o., která je součástí švýcarského koncernu Sécheron Hasler Holding SA se sídlem v Ženevě. Tento leader na trhu s přístroji a systémy elektrické trakce se dále rozrůstá a v rámci areálu parku připravuje nový projekt, rozšíření výroby stejnosměrných trakčních měníren.

Rostoucí poptávka v tomto specifickém oboru vyžaduje investice do špičkových technologií, setrvalé navyšování týmů vývoje, montáže a testu i další růst prostor. Stěhování do nově postavené budovy by tento požadavek mělo vyřešit a pomoci tak posílit vůdčí postavení na trhu v celosvětovém měřítku. Zbývající prostory, přibližně 18 500 metrů čtverečních jsou k dispozici pro potenciální zájemce o pronájem.

„Obsazenost logistického parku v Horních Počernicích se dlouhodobě blíží stům procent. Jsme si proto jisti, že dostavěné budovy obsadíme velmi rychle. Předpokládám, že ještě do konce tohoto roku,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 v České republice.

Park P3 Prague Horní Počernice je z hlediska obslužnosti dopravním šampiónem nejen kvůli logistice nájemců. Z hlediska zaměstnanců a retailových zákazníků je podstatné napojení na síť pražské integrované dopravy. Více než 350 tisíc metrů čtverečních velký areál obsluhuje linka pražské MHD č. 220. Autobusovou dopravu zajistila P3 i do svého parku u D1, denně ji využije přes 1 500 zaměstnanců. Zajímavým synergickým efektem může být pro řadu klientů i fakt, že nedaleké areály P3 Prague D11, P3 Prague D8 a P3 Prague D1 jsou dostupné po přilehlých dálnicích.

(tj)

spinner