DN č. 11 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 24.5., uzávěrka již 3.5.! 

Sklad v P3 Prague D8 dá Alza.cz prostor pro další růst

Sklad v P3 Prague D8 dá Alza.cz prostor pro další růst

3.1. - Internetový gigant Alza stále roste a sílící poptávka zákazníků klade i vyšší nároky na logistické zázemí společnosti. To zdaleka nepokrývá pouze holešovická centrála, v okolí Prahy jí ho poskytuje průmyslový developer P3. Kromě dvou hal v parku P3 Prague Horní Počernice bude od ledna využívat také speciálně upravenou halu se systémem mezipater v P3 Prague D8. Obě logistická centra Alza.cz jsou navíc vybavená technologií, která jim pomáhá dodržovat standardní doby dodání.

„Ceníme si dlouhodobého partnerství s Alza.cz – budova v P3 Prague D8 bude už třetí, kterou pro tohoto klienta připravujeme. Důvěry, kterou do nás svou volbou vkládají, si skutečně vážíme. To, že s námi tento dynamický rostoucí hráč českého e-commerce trhu stále zůstává, je důkazem, že jsme schopni se variabilně přizpůsobit požadavkům našich klientů. A to jak v nabídce existujících prostor, tak těch, které budujeme klientům na míru (Build-to-Suit),“ řekl Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Partnerství mezi oběma společnostmi je stabilní, Alza loni v P3 Prague Horní Počernice prodlužovala nájemní smlouvu a prověřeného developera, vlastníka a správce logistických nemovitostí P3 si vybrala i pro svou další expanzi. Letos v lednu bude mít nově svůj svůj sklad také v průmyslovém parku P3 Prague D8. Dohodu zprostředkovala 108 AGENCY a přispěla k jejímu rychlému uzavření.

Hala, do které Alza rozšiřuje své zázemí, má výměru téměř 22 000 m2 – její kapacita může být ale až čtyřikrát větší. Na 80 tisíc m2 se sklad dokáže rozšířit pomocí mezaninového systému, obecně využívaných spíše pro uskladnění drobnějšího zboží. Mezaninové systémy jsou středoevropskou alternativou pro vertikální sklady, které jsou v docela jiném měřítku známé zejména v asijských velkoměstech, kde se kvůli cenám pozemků staví tyto objekty do výšky.

Průmyslový park v Horních Počernicích využívá Alza od roku 2010 a dnes si pronajímá dvě haly o celkové výměře více než 14 tisíc m2. „Způsob, jakým funguje naše logistické centrum v Horních Počernicích je v mnoha ohledech na české poměry unikátní – zejména po technologické stránce. Využíváme zde 2 500 metrů dopravníkových tratí, přes 30 pickovacích stanic, automat na dvacet tisíc přepravek a spoustu softwarových vychytávek. Technologie nám umožní vychystat zboží zákazníkovi v řádu desítek minut až na nakládací rampu pro expedici vozidel,“ uvedl Jan Klička, ředitel logistiky v Alza.cz.

(mna)

spinner