DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

​Při přepravě svítidel jsou rozhodující včasné a přesné informace

​Při přepravě svítidel jsou rozhodující včasné a přesné informace

13.11. - Společnost cargo-partner již více než tři roky poskytuje pro maďarského výrobce a prodejce svítidel Rábalux přepravu jeho výrobků z Číny do Maďarska. Tato efektivní spolupráce je založena na spolehlivých informacích a přesné koordinaci dodávek.

Rábalux je výrobce svítidel se sídlem v maďarském Győru, který se specializuje na montáž a prodej svítidel, konvenčních i úsporných světelných zdrojů. Ze svého centrálního skladu v maďarském Győru s kapacitou 10 tisíc paletových míst dodává svítidla a související sortiment do přibližně 700 hobby marketů a specializovaných prodejen napříč celou Evropou. Každoročně obměňovaný sortiment firmy Rábalux zahrnuje 1700 položek, z nichž 98 procent je dováženo ze zemí Dálného Východu.

Výrobce svítidel a poskytovatel logistických služeb zahájili spolupráci v roce 2013. Společnost cargo-partner v současnosti realizuje přibližně polovinu celoročních objemů přeprav kontejnerů společnosti Rábalux z Číny, přičemž koordinuje všechny kroky procesu přepravy od vyzvednutí kontejnerů na různých místech Asie až po konečné dodání do skladu firmy Rábalux v Győru.

Prostřednictvím platformy SPOT pak cargo-partner průběžně informuje svého zákazníka o stavu všech zásilek, včetně doby vyplutí a očekávaného připlutí lodě do příslušného přístavu. Na základě těchto informací společnost Rábalux připravuje plán svých požadavků vždy jeden týden před připlutím lodi do přístavu. Plán uvádí data, kdy má být konkrétní kontejner dopraven do centrálního skladu v Győru. Na základě těchto informací a požadavků společnosti Rébalux logistický operátor zpracuje příchozí zásilky a odešle je do kontejnerového terminálu v Budapešti.

„Přepravit kontejner z bodu A do bodu B dokáže každý přepravce. Dnešní zákazníci však hledají logistického partnera, který dokáže přinést přidanou hodnotu do celého dodavatelského řetězce. SPOT, platforma pro sledování a spolupráci, zajišťuje transparentnost pro všechny partnery z dodavatelského řetězce a zjednodušuje komunikaci, objednávání a plánování přeprav. To nám umožňuje nastavit správné priority a ušetřit čas a náklady související s tvorbou objednávek, celním odbavením a konsolidací zásilek, uvedl generální ředitel maďarské pobočky společnosti cargo-partner Attila Becze.

Ádám Zalka, manažer nákupu společnosti Rábalux ke vzájemné spolupráci obou firem uvedl: „Naše vztahy se společností cargo-partner jsou založeny na absolutní důvěře. Od počátku naší spolupráce pro nás bylo důležité dostávat od našeho logistického partnera přesné informace. Víme, že se na údaje od společnosti cargo-partner můžeme plně spolehnout a nemusíme si vytvářet pohotovostní zásoby pro pokrytí případných výpadků dodávek. Díky přesné koordinaci se společností cargo-partner můžeme zajistit efektivní provoz skladu a včasné dodávky našim zákazníkům.“

(mna)

spinner