DN č. 11 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 24.5., uzávěrka již 3.5.! 

Nika Logistics má třetí sklad, po Vysokém Mýtě a Liberci i v Pardubicích

Nika Logistics má třetí sklad, po Vysokém Mýtě a Liberci i v Pardubicích

10.1. - Nika Logistics, dceřiná společnost holdingu Šmídl, se rozrůstá. Pronajala si nový sklad o ploše 11 444 m2 a dalších 288 m2 kancelářských ploch v Logistika parku Pardubice - Černá za Bory.

„Pro vybudování skladovacích prostor v Logistika Parku v Černé za Bory jsme se rozhodli na základě výborné polohy i dopravní dostupnosti. Již nyní máme nasmlouváno využití většiny kapacity pro naše dlouholeté partnery. Důležitá pro nás byla i možnost dalšího růstu skladovací plochy. Předpokládáme, že nová hala v Černé za Bory pro nás do budoucna bude stejně klíčová, jako logistická centra ve Vysokém Mýtě a Liberci,” řekla Martina Šmídlová, jednatelka holdingu Šmídl.

Průmyslový trh v Pardubickém kraji vykazuje slibný růst a v současné době se nachází na 165 000 m2 průmyslových prostor třídy A k pronájmu. Další růst však závisí na investicích do dopravní infrastruktury v regionu a na novém územním plánování. „Logistika Park v Pardubicích pokračuje v dalším rozvoji svého areálu. Po dokončení nového skladu třídy A v loňském roce o velikost 11 tisíc m2 , zahájila výstavbu druhé budovy o výměře téměř 12 tisíc m2 skladových a kancelářských prostor pro nového nájemce Nika Logistics. Je skvělé sledovat revitalizaci brownfieldů na tak strategickém místě, což současně pomáhá podpořit další růst místních firem a jejich zákazníků," uvedl Miroslav Kotek, Associate Director industriálního oddělení realitní poradenské společnosti JLL, která transakci zprostředkovala.

(mna)

spinner