DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

​Holding Šmídl kupuje NIKA Logistics

​Holding Šmídl kupuje NIKA Logistics

7.9. - Český logistický holding Šmídl se v září rozrůstá o dopravní firmu NIKA Logistics. Šmídl zakoupil sto procent jejích akcií od průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG). Prodej zahrnuje veškerý hmotný majetek společnosti i obchodní závazky. Šmídl chce NIKA Logistics dále rozvíjet a rozšiřovat. Cena kontraktu je neveřejná.

Spojení největších logistických firem z Východních Čech. I tak by se dalo popsat začlenění firmy NIKA z Chrudimska do žamberského holdingu Šmídl. „Regionální blízkost je v tomto případě čistě náhodná, protože obě firmy mají celorepublikovou působnost. Hledali jsme příležitost k růstu, a když jsme dostali nabídku koupit zdravou a prosperující dopravní firmu, rozhodli jsme se jí využít,” vysvětluje Radek Odstrčil, generální ředitel holdingu Šmídl.

Obě firmy spojuje kromě regionu i dlouhá a úspěšná historie. Zatímco Šmídl zůstával vždy rodinnou logistickou firmou, NIKA byla od roku 1999 součástí průmyslového holdingu CSG a kromě přepravních služeb se zaměřovala i na zemní práce a přepravy sypkých materiálů. „Všechny divize společnosti NIKA plánujeme zachovat a počítáme s nimi i do budoucna. Díky jejím sedmi pobočkám budeme v rámci holdingu blíže našim zákazníkům a není tajemstvím, že máme ambici se stát největší českou logistickou firmou, ať již přirozeným růstem nebo prostřednictvím dalších akvizic,” uvedl Radek Odstrčil.

Pro holding Šmídl znamená akvizice NIKA Logistics téměř zdvojnásobení počtu kamionů i zaměstnanců. I proto se vedení holdingu rozhodlo zachovat obě značky a nechat je dál na trhu fungovat vedle sebe. „Pro zaměstnance NIKY se prakticky nic nezmění. Věříme, že spojení našich aktivit přinese do budoucna řadu výhod jak pro zákazníky, tak i zaměstnance,” doplňuje Martina Šmídlová, jednatelka společnosti.

Holding CSG prodejem společnosti NIKA logistický trh opouští a chce se více zaměřit na průmysl. „Hlavními pilíři podnikání holdingu CSG jsou průmyslové výrobní podniky a domácí i mezinárodní obchod. Dopravní a logistické služby mezi ně nepatří, proto jsme se rozhodli prodat společnost NIKA Logistics do rukou zkušeného a transparentního podnikatele v oblasti dopravy a logistiky, který může společnost dále rozvíjet,“ dodal Michal Strnad, generální ředitel holdingu CSG.

(tj)

spinner