DN č. 8 - Skladová a manipulační technika, CEMAT Hannover 2018, Logistika, vychází 12.4., uzávěrka již 22.3.! 

Gebrüder Weiss zahájil provoz vlastní společnosti v USA

Gebrüder Weiss zahájil provoz vlastní společnosti v USA

11.8. - Po založení nejrůznějších poboček v Německu, Číně, Hongkongu a v Singapuru v první polovině roku si nyní společnost Gebrüder Weiss stanovila další cíl a oznámila založení vlastní organizace v USA. 

Od července zahájilo pod značkou Gebrüder Weiss svou činnost dalších pět poboček: Atlanta, Boston a Los Angeles byly stoprocentně převedeny z bývalé americké joint venture. Dvě další pobočky společnost otevře v New Yorku a v nové centrále společnosti Gebrüder Weiss USA v Chicagu. V USA najde v těchto pobočkách práci přibližně 100 zaměstnanců.

Kromě různých logistických služeb s hlavním zaměřením na leteckou a námořní přepravu bude společnost Gebrüder Weiss v těchto nových pobočkách nabízet také specifická logistická řešení. Spektrum služeb bude sahat od skladování zboží a lokální distribuci až po řešení e-commerce včetně systémů internetového obchodu. Společnost má zájem v nových pobočkách postupně rozvíjet také služby týkající se oborové expertízy, zejména v oblasti automotive a high tech.

„Kombinujeme globální společnou síť s vysokou mírou lokálního know how. V nových pobočkách bychom chtěli touto koncepcí upevnit postavení poskytovatele logistických služeb service excellence," řekl Heinz Senger-Weiss, člen představenstva společnosti Gebrüder Weiss. „S řadou zákazníků jsme mohli rozvíjet jednotná logistická řešení na globální úrovni již v minulých letech. Tuto nabídku by chtěla společnost Gebrüder Weiss ještě více zintenzivnit a dále rozvíjet společně se zadavateli. Nezávislá a silná přítomnost v USA má pro nás enormní strategický význam,“ dodal Senger-Weiss.

Společnost Gebrüder Weiss se nadále rozšiřuje také v čínských obchodních centrech: Nedávno otevřené pobočky v Hongkongu a v Šen-čenu doplnila od července reprezentační kancelář v Čan-ťiangu na jihu ekonomicky silné provincie Kuang-tung. Během tohoto léta dojde ještě k otevření další kanceláře ve městě Kanton. V Německu budou pobočky pro leteckou a námořní přepravu v Hamburku a ve Frankfurtu rozšířeny ještě o kancelář na letišti v Düsseldorfu. V průběhu roku otevře logistická společnost dvě další kanceláře v Mnichově a ve Stuttgartu. Společnost Gebrüder Weiss tak pokrývá nejdůležitější světová překladiště.

(lan)

spinner