DN č. 11 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 24.5., uzávěrka již 3.5.! 

​Firma 108 AGENCY zajistila nové logistické prostory pro Nagel Česko i TPL Slovakia

​Firma 108 AGENCY zajistila nové logistické prostory pro Nagel Česko i TPL Slovakia

16.5. - Zprostředkování dvou obchodů hlásí realitně poradenská firma 108 AGENCY. Ve VGP Parku Olomouc zajistila pronájem skladových kapacit pro Nagel Česko a v průmyslovém parku Logicor v Novém Mestě nad Váhom vyhledala a zajistila pronájem prostor pro TPL Slovakia.

Ve VGP Parku Olomouc byla zahájena výstavba na míru pro společnost Nagel Česko, která z města na Hané bude významně rozšíří své působení v rámci Moravy. Objekt je podle 108 Agency v maximální míře přizpůsoben konkrétním požadavkům nájemce. Úpravy zahrnují komplexní chlazení skladových prostor či cross-dock řešení pro efektivní manipulaci zboží. Zároveň se po svém dokončení bude moci společnost Nagel Česko pochlubit perfektní vizibilitou s ohledem na umístění budovy v čele logistického parku.

Kromě toho Nagel Česko posiluje svou pozici i v okolí Prahy u dálnice D1. Kromě současných dvou skladů v této lokalitě zde bude Nagel Česko nově působit rovněž v areálu CEDES Logistik v Modleticích, kde získal skladové plochy o celkové výměře čtyři tisíce metrů čtverečních.

„Naše nová logistická centra nám umožní nadále poskytovat klientům prvotřídní služby a přispějí k dalšímu upevnění naší pozice na českém trhu. Nový sklad v Olomouci pro nás představuje velký posun jak po stránce velikosti, tak i kvality prostor v této lokalitě,“ uvedl jednatel společnosti Nagel Česko Jan Hyťha.

„Spolupráce se společností Nagel Česko pro nás byla skutečnou výzvou. Ať již z hlediska zajištění vhodných kapacit s požadovaným množstvím nadstandardních úprav, či z pohledu vytíženosti lokality v případě Prahy. Jsme rádi, že jsme splnili očekávání společnosti Nagel Česko a věříme, že na tuto spolupráci navážeme také do budoucna,“ uvedl Marek Sýkora z průmyslového týmu realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY.

„Jsme velmi potěšeni, že máme příležitost realizovat logistické centrum pro společnost Nagel Česko právě v olomouckém parku, který má významný potenciál díky svému strategickému umístění v rámci Moravy. Společně s halou pro Nagel Česko jsme zahájili výstavbu další haly s pronajímatelnou plochou více než 10 tisíc metrů čtverečních. Celková pronajímatelná plocha parku bude po dokončení činit zhruba 170 tisíc metrů čtverečních,“ doplnil Jan Van Geet, generální ředitel VGP.

Nový nájemce i na Slovensku

Nového nájemce přivítá díky slovenské pobočce 108 AGENCY i průmyslový park Logicor v Novém Mestě nad Váhom. Nájemní smlouvu naposlední volné prostory podepsala společnost TPL Slovakia, zabývající se logistikou a provozováním celních skladů. Ta si v areálu zajistila skladové plochy o rozloze čtyři tisíce metrů čtverečních a také více než 230 metrů čtverečních kancelářských prostor.

„Vážíme si vynikající spolupráce se společností Logicor, díky které jsme mohli našemu klientovi nabídnout vhodné prostory v prvotřídním standardu, a to v rámci mimořádně vytíženého logistického hubu v rámci Slovenska,“ uvedla Andrea Drozdová, konzultant 108 AGENCY Slovensko.

Průmyslový park Logicor v Novém Mestě nad Váhomse nachází přímo na dálnici D1 v obci Rakoľuby a nabízí svým nájemcům téměř 25 tisíc metrů čtverečních. Ideální napojení na hlavní dálniční tah Slovenska, spojující Bratislavu se severem Slovenska a také blízkost hranic s Českem řadí tento park mezi nejvýznamnější logistická centra.

(mna)

spinner