DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

​DACHSER letos posílil hlavně v kontraktní logistice

​DACHSER letos posílil hlavně v kontraktní logistice

DACHSER Czech Republic letos odbaví přes milion zásilek o celkové hmotnosti přesahující 540 tisíc tun a očekává nárůst obratu o devět procent na přibližně 2,6 miliardy Kč. Logistická firma v letošním roce posilovala zejména v oblasti kontraktní logistiky. Výsledky oznámili na tiskové konferenci v Praze na začátku prosince generální ředitel DACHSER Czech Republic Petr Kozel a obchodní a marketingový ředitel firmy Jan Polter.

„Velmi nás těší, že společnost trvale organicky roste,“ uvedl Petr Kozel a dodal: „V letošním roce jsme se věnovali zejména kontraktní logistice, ale také ještě lepší integraci pozemních přeprav s dalšími druhy přepravy. Tomu odpovídají i nově zavedené linky pozemních přeprav s napojením na mezinárodní letecké a námořní trasy.“

V kontraktní logistice získal DACHSER nové zakázky v oblasti skladování a služeb s přidanou hodnotou a nárůst zaznamenala firma i u stávajících zákazníků. „Disponujeme hlubokým know-how, které sdílejí všechny pobočky v celé naší síti. Každé nové řešení na míru z jednoho konce Evropy může být a je aplikováno i pro další zákazníky,“ objasnil Jan Polter.

Pro kontraktní logistiku využívá DACHSER Czech Republic skladové kapacity o celkové rozloze 56 410 m2. Stabilně silná v kontraktní logistice je pobočka DACHSER Břeclav či DACHSER Kladno. Nedávno společnost zahájila v této oblasti spolupráci se společností OEZ ze skupiny Siemens v Letohradu. V rámci kontraktní logistiky se DACHSER nezaměřuje jen na skladování, ale nabízí i řadu nejrůznějších služeb s přidanou hodnotou, které umožňují optimalizaci v každé fázi hodnotového řetězce. Nezbytnou součástí je i poradenství, kdy logističtí odborníci firmy vytvářejí efektivní logistická řešení a implementují je do každodenního provozu. Podle Jana Poltera je v kontraktní logistice důležitá otevřená komunikace se zákazníky. Plných 92,5 procenta zákazníků sdílí informace a data prostřednictvím IT systémů speciálně vyvinutých společností DACHSER. V současné době firma pro modelování a plánování skladových operací začala využívat i virtuální realitu. Možnosti vizualizace skladu prostřednictvím DEMO3D si také mohli vyzkoušet doslova na vlastní kůži i novináři na tiskové konferenci. Průvodcem jim byl konzultant korporátní kontraktní logistiky Thomas Klare.

DACHSER Czech Republic letos očekává 1,044 milionu přepravených zásilek, z toho 557 tisíc exportních. Z 89 přímých sběrných linek z České republiky je tradičně nejčastějším cílem Německo (39% zásilek), dalšími exportními destinacemi jsou potom podle počtu zásilek Francie (10 %), Itálie (8%) a teprve pak následují tradičně silní partneři českého exportu – Slovensko (6 %), Polsko (6%) a Rakousko (5 %). Společnost se nezaměřuje jen na sousední země, ale provozuje linky také do vzdálenějších evropských destinací, například do Španělska či Dánska. V letošním roce rozšířil DACHSER Czech Republic svoji síť o další nové linky s cílem posílit napojení na interkontinentální přepravy. „Naše nové linky do Hamburku a Frankfurtu nad Mohanem vytvářejí výborné podmínky pro export nebo import českých firem do vzdálených destinací, ať už letecky nebo námořní cestou. Jsou plně v souladu s naší strategií Interlocking, jež propojuje všechny druhy přeprav v naší globální síti,“ vysvětlil Jan Polter.

Do budoucna chce firma i nadále stavět na stabilních základech rodinné firmy a zaměřovat se pouze na logistiku. Mezi silné stránky značky DACHSER patří podle Jana Poltera především centrální kontrola evropské přepravní sítě, blízkost k zákazníkům prostřednictvím lokálních logistických center a globální systém standardizace služeb. „Od konkurence nás odlišují i naše zákaznicky orientovaná řešení,“ dodal Jan Polter.

I v příštím roce DACHSER Czech Republic očekává podle generálního ředitele Petra Kozla podobný růst jako letos a hranice milionu přepravených zásilek by tak mohla být překročena už potřetí v řadě.

Martina Vampulová

spinner