DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

DACHSER investuje do rozvoje sítě v Evropě

DACHSER investuje do rozvoje sítě v Evropě

Mezinárodní logistický provider DACHSER buduje a renovuje pobočky své logistické sítě. V loňském roce investoval 7 milionů € do dvou poboček ve Francii a za dalších 5 milionů € buduje nový logistický terminál na Slovensku. Renovací prochází i strategická pobočka ve středním Polsku. Rozšíření a nová výstavba mají ještě více posílit evropskou logistickou síť společnosti.

Nový sklad s kapacitou 12 500 paletových míst buduje DACHSER v Lozornu poblíž Bratislavy. Expanzí se logistické prostory ve slovenském Lozornu navýší na 64 000 m2 a společnost zde vytvoří 30 nových pracovních míst. Hodnota investice činí přibližně pět milionů €. Nový sklad bude vybaven pro logistiku průmyslového a spotřebního zboží na míru stávajícím zákazníkům. Bude mít užitnou výšku 14 metrů a na 6800 metrech čtverečních nabídne prostor pro 12 500 palet. Tým mezinárodních specialistů je zodpovědný za instalaci nejnovějšího IT vybavení v souladu s globálními standardy celé skupiny DACHSER. Nový logistický terminál bude přímo propojen s Eurohubem v Lozornu. Ten neustále roste a poskytuje spojení do celé Evropy. Nabízí zákazníkům pravidelné denní linky do České republiky, do několika destinací na Slovensku a také v Maďarsku, Rakousku, Polsku, Bulharsku, Řecku, Slovinsku a dalších zemích bývalé Jugoslávie.

Nové i upravené pobočky ve Francii

Plných 7 milionů € investoval DACHSER i do dvou francouzských poboček. Za své nové strategické místo si vybral Angers, město na západě Francie, kde vybudoval zcela novou pobočku. Investice v hodnotě asi 5,2 milionu € zahrnuje překládkovou halu postavenou podle nejnovějších environmentálních standardů. V hale je k dispozici 4200 m2, z nichž 700 m2 je určených pro kancelářské prostory a 3500 m2 pro překládkový terminál. K dispozici je další volný pozemek vhodný pro budoucí expanzi. Firma v Angers zaměstnává od března loňského roku 60 pracovníků.

Dalších 1,6 milionu € šlo do renovace a remodelingu stávajících prostor DACHSER v La Verrie poblíž Nantes, nejstarší pobočky společnosti ve Francii. Renovací a rozšířením prošly kancelářské prostory a zázemí pro zaměstnance a modernizovány byly i prostory expedice. Firma zde nainstalovala 35 mechanických a šest hydraulických nákladových můstků, zlepšily se světelné podmínky v hale a kompletně zrenovováno bylo 98 nákladových ramp včetně nakládkových prostor.

Ve Strykówě bude možné skladovat i nebezpečné zboží

DACHSER rozšiřuje i svoji pobočku ve městě Stryków nedaleko Lodže ve středním Polsku. Projekt, který má být dokončen ve druhé polovině letošního roku, zahrnuje rozšíření stávajícího skladu o další prostory na celkovou rozlohu více než 8000 m2. Investice do DACHSER Stryków rozšíří skladové prostory o přibližně 4500 metrů čtverečních a navýší počet ramp na celkových 72. Významně se rozšíří překládková kapacita skladu a prostory budou přizpůsobeny pro skladování zásilek s nebezpečným zbožím. Počítá se s instalací energeticky úsporných a udržitelných technologií, jako je LED osvětlení, ventilace využívající odpadní teplo či jímka na dešťovou vodu. Další fáze projektu bude zahrnovat výstavbu moderní třípatrové administrativní budovy o celkové rozloze přibližně 2400 m2. Kromě pobočky zde bude sídlit i management společnosti DACHSER Poland a celní deklarace. DACHSER Stryków je v současné době jednou z osmi poboček v Polsku a byly to také první prostory, ve kterých začala společnost v roce 2006 v Polsku působit.

(mna)

Repro: DACHSER

spinner