Logistika, spedice

DB Schenker

DB Schenker přepravil výrobní linku z ČR do Španělska

DB Schenker přepravil výrobní linku z ČR do Španělska

PRAHA (10.7.) – Společnost DB Schenker nedávno realizovala pro jednoho z předních výrobců v oblasti automotive unikátní transport části výrobní linky z České republiky až do Španělska. Náklad v podobě dvou více než 110 tunových hydraulických lisů bylo potřeba přepravit silniční přepravou po trase dlouhé zhruba 2200 kilometrů. Vedle šesti standardních kamionů si speciální náklad vyžádal použití devíti speciálních tahačů, pro které bylo nutné vystavit povolení pro nadrozměrný a těžký náklad.

celý článek

Certifikace TAPA

DHL Express ČR získala certifikaci TAPA na dvou třídících terminálech

DHL Express ČR získala certifikaci TAPA na dvou třídících terminálech

PRAHA (9.7.) – Novým úspěchem v oblasti bezpečnosti dopravy se může chlubit společnost DHL Express Česká republika, přední světový poskytovatel logistických služeb, která získala koncem června 2014 certifikaci organizace TAPA FSR kategorie A pro své terminály v Praze a Ostravě.

celý článek

Seminář Dopravních novin a SSL ČR

NOZ nemusí být pro firmy strašák, ukázal seminář DN a SSL ČR

NOZ nemusí být pro firmy strašák, ukázal seminář DN a SSL ČR

Už tradičně zaplněný sál hotelu Alwyn přivítal na začátku června přednášející odborného semináře Dopravních novin a Svazu spedice logistiky ČR. Právníci JUDr. Miloš Pohůnek a JUDr. Pavel Sedláček hovořili na semináři o žhavém tématu uplatňování nového občanského zákoníku v přepravě a zasilatelství a PhDr. Jana Krausová, MBA, seznámila přítomné s dopady této zásadní novely do oblasti pojištění.

celý článek

CeMAT 2014

České firmy se prezentovaly na veletrhu CeMAT

České firmy se prezentovaly na veletrhu CeMAT

Na mezinárodním intralogistickém veletrhu CeMAT se v květnu sešli všichni, kdo vytvářejí nebo využívají nejnovější trendy z oboru manipulace a skladování. S novinkami, které posunují celý obor vpřed, přijelo na hannoverské výstaviště celkem 1025 vystavovatelů. Mezi vystavovateli i návštěvníky nechyběly ani firmy z České republiky. „Obor intralogistiky je dnes hlavním tvůrcem inovací a povzbuzuje růst i v dalších odvětvích. Bez intralogistiky si nelze představit automobilový průmysl ani podnikání ve velkoobchodu či maloobchodu nebo v e-commerce. Ani strojírenský průmysl by se bez intralogistiky neobešel,“ zdůraznil na veletrhu předseda výkonného výboru CeMAT Christoph Beumer.

celý článek

Global Freight Forwarder of the Year

DB Schenker je nejlepším leteckým přepravcem

DB Schenker je nejlepším leteckým přepravcem

PRAHA/LONDÝN (3.7.) – Společnost DB Schenker byla oceněna jako nejlepší přepravce roku (Global Freight Forwarder of the Year). Tato cena se uděluje za vysokou kvalitu servisu a významné investice v leteckých přepravách. V rámci 31. ročníku soutěže hodnotili čtenáři magazínu Air Cargo News především profesionalitu a kvalitu veškerých služeb souvisejících s leteckou nákladní dopravou. DB Schenker toto ocenění získal již podruhé za sebou.

celý článek

Přeprava zboží z Číny do Evropy

UPS rozšiřuje portfolio expresní kombinované přepravy o nové spojení Čína – Evropa

UPS rozšiřuje portfolio expresní kombinované přepravy o nové spojení
Čína – Evropa

BRUSEL (2.7.) – Světový lídr v oblasti logistiky, společnost UPS zavedla mezi Evropou a Čínou novou železniční celokontejnerovou (Full Container Load/FLC) přepravu. Jde o nejnovější z řady rozšíření celosvětových služeb UPS navržené s cílem nabídnout zákazníkům více způsobů přepravy.

celý článek

Identifikace palet a sledovatelnost

FM Logistic představila nový koncept vestavěných skenerů

FM Logistic představila nový koncept vestavěných skenerů

PRAHA (27.6.) – Sledovatelnost je klíčovým logistickým procesem. Identifikace palet, je pro společnost FM Logistic podstatnou součástí tohoto procesu a má dopad na dosledovatelnost produktů, na úsporu času a celkovou kvalitu. Proto se společnost rozhodla analyzovat požadavky svých poboček a přišla s inovativním a originálním řešením.

celý článek

CCV Instantní sklad

Nová služba poskytuje aktuální přehled o stavu zboží a pohybu ve skladu

Nová služba poskytuje aktuální přehled o stavu zboží a pohybu ve skladu

BRNO (27.6.) – Společnost CCV Informační systémy přichází na trh s novou službou CCV Instantní sklad, která poskytuje aktuální přehled o stavu uloženého zboží a jeho pohybech ve skladu. Informace poskytuje v grafické podobě prostřednictvím webového prohlížeče se zobrazením reálného využití skladových prostor. Systém využívá adresace skladových pozic na úroveň přihrádek a on-line komunikujících radiofrekvenčních terminálů. Řešení je dostupné formou služby a nabízené jako jednoduchá alternativa k sofistikovaným WMS systémům pro řízení skladů.

celý článek

Prologis

Prologis postaví u Prahy budovu o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních

Prologis postaví u Prahy budovu o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních

PRAHA (27.6.) – Společnost Prologis oznámila, že v červenci začne se spekulativní výstavbou logistické budovy o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních na nedávno zakoupeném pozemku Prologis Park Prague Airport. Výstavba by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Park, který se nachází severozápadně od Prahy, má potenciál pro výstavbu dalších prostor o rozloze 102 tisíc metrů čtverečních.

celý článek

Konference Evropa v přelomovém období

Pro logistické firmy bude příležitostí spolupráce s Asií

Pro logistické firmy bude příležitostí spolupráce s Asií

Evropská ekonomika se již vzpamatovává z hospodářské krize, ovšem vedle příznivých výhledů se na obzoru rýsují i nová mračna. Zatímco hospodářství těží z oživení, které se v letošním roce bude týkat již většiny zemí, nebezpečí hrozí ze strany konfliktu na Ukrajině a ze zhoršujících se vztahů Evropské unie k Rusku. Naopak stále rostoucí logistické a dopravní potřeby asijských zemí představují šanci i pro firmy ze středoevropského regionu včetně České republiky.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
22. července 2014 19:25
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.