Logistika, spedice

Trendy v logistice

Do logistiky přichází rozšířená realita

Do logistiky přichází rozšířená realita

Společnost DHL vydala v červenci studii na téma rozšířená realita v logistice. Studie se zaměřuje na možné aplikace tohoto nově vznikajícího trendu v různých částech dodavatelského řetězce. Zpráva ilustruje možnosti optimalizace provozu skladů, přepravy a maloobchodní distribuce zboží nebo služeb s přidanou hodnotou pomocí digitálních obrazových dat.

celý článek

Dachser ČR

Dachser zrychlil dodávky sběrné služby

Dachser zrychlil dodávky sběrné služby

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic rozšířil svou službu targospeed 10 a targospeed 12 na další destinace. Tyto dva doručovací produkty sběrné služby umožňují dodání v ranních hodinách – do desáté nebo dvanácté hodiny. Dachser na trhu nabízí standardizované doručovací produkty, které pokrývají všechny požadavky na rychlost a kvalitu doručení. Tzv. rodina entargo, do které tyto dva produkty spadají, nabízí rychlé přepravy s přesně stanoveným časem doručení (targospeed), stanoveným dnem doručení (targofix) či ekonomickou kombinaci těchto dvou produktů (targoflex).

celý článek

Logistické nemovitosti

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

PRAHA (27.8.) – Společnost PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, uzavřela dohodu o koupi logistických nemovitostí a přilehlých pozemků určených k další výstavbě v České republice o celkové výměře 627 tisíc metrů čtverečních od dvou fondů spravovaných společnostmi Tristan Capital Partners a VGP za 523 milionů eur.

celý článek

Evropská licence speditérů

Podle speditérů je třeba vzdělávání, ne spediční licence

Podle speditérů je třeba vzdělávání, ne spediční licence

Na logistickém a spedičním trhu vládne podle ředitele sekce Mezinárodní silniční unie IRU pro přepravu v EU Marca Billieta právní nejistota. Tato nejistota zpochybňuje postavení všech subjektů včetně autodopravců a vede k dalším deformacím trhu. Marc Billiet to zdůraznil na workshopu Role spedice a logistiky v intermodálních řetězcích, který uspořádala Evropská hospodářská komise Organizace spojených národů (UNECE) v polovině června v Bruselu. Dopravní noviny v této souvislosti mimo jiné zajímalo, jak se k požadavku IRU staví speditéři v České republice.

celý článek

Německo

Logistický barometr ukazuje klidné léto

Logistický barometr ukazuje klidné léto

Index spokojenosti logistického trhu se navzdory mírnému propadu dostal znovu do výrazně pozitivní oblasti. Německá společnost SCI-Verkehr monitoruje podnikatelskou náladu a očekávání v oblasti spedice a logistiky a aktuální index označovaný jako Logistický barometr ukázal, že provozovatelé logistických služeb očekávají stabilní výnosy opřené o mírný nárůst objemu zakázek.

celý článek

Westgate Park Rudná

V Rudné vznikne nový logistický projekt

V Rudné vznikne nový logistický projekt

Společnosti The Charnwood Company a Europa Capital představily na konci června projekt přestavby logistického skladu v Rudné u Prahy. Budova skladu z devadesátých let je základem projektu Westgate Park Rudná. Prezentaci záměrů obou společností doplnil golfový turnaj v budově skladu. Sklad, který dříve využívala společnost Billa, se nachází u Prahy na prvním sjezdu dálnice D5. Projekt těží z výborného dopravního spojení ke stanici metra Praha – Zličín, blízkého autobusového terminálu a rychlého spojení na Letiště Václava Havla.

celý článek

Nový sklad BILLA

BILLA má v Modleticích u Prahy nový sklad čerstvých potravin

BILLA má v Modleticích u Prahy nový sklad čerstvých potravin

PRAHA (3.8.) – Společnost BILLA Česká republika otevřela v Modleticích u Prahy nový centrální sklad čerstvých potravin. Moderní a ekologicky šetrné logistické centrum o rozloze 15 500 metrů čtverečních bude sloužit pro potraviny, které potřebují nízké a kontrolované teploty skladování. Odtud bude všech 207 prodejen BILLA zaváženo masem, uzeninami, mléčnými výrobky, ovocem, zeleninou a lahůdkami. Celková výše investice přesáhla 499 milionů korun, nový sklad nabídne celkem 160 pracovních míst pro obyvatele regionu.

celý článek

Logistika ve zdravotnictví

Do zdravotnické logistiky přicházejí standardy GS1

Do zdravotnické logistiky přicházejí standardy GS1

Nemocnice na celém světě se stále častěji potýkají s problémy způsobenými nedostatečnou identifikací léků, nástrojů i nemocničního vybavení. Vznikají tak nejen zbytečné ztráty na majetku, ale především jsou ohroženi na zdraví a někdy i na životě samotní pacienti. Pro zavedení identifikačních systémů do zdravotnické logistiky je ovšem v dnešním globalizovaném světě třeba odpovídajících standardů.

celý článek

DB Schenker

DB Schenker posiluje svou pozici v Africe

DB Schenker posiluje svou pozici v Africe

PRAHA (31.7.) – Logistický operátor DB Schenker posiluje svou pozici na africkém kontinentu. Po devíti letech spolupráce se společnost Bochimar, Lda stala součástí sítě DB Schenker. DB Schenker dále otevřel novou pobočku v mosambickém Maputu. „Rozvoj DB Schenker v Africe patří mezi důležité body naší růstové strategie,” vysvětluje Dr. Thomas Lieb, předseda představenstva DB Schenker. Podle jeho slov vývoj světové ekonomiky bude podstatně ovlivněn právě africkým kontinentem.

celý článek

transport logistic china 2014

Šanghaj představila příležitosti v asijské logistice

Šanghaj představila příležitosti v asijské logistice

Za velkého zájmu logistických odborníků i výrobních a obchodních firem se v polovině června v čínské Šanghaji uskutečnil 6. mezinárodní veletrh transport logistic china. Tato bienální přehlídka světové logistiky a dopravy bývá označována za „logistický most mezi Východem a Západem“ a letos se díky rostoucí účasti návštěvníků i vystavovatelů z celého světa tento most opět rozšířil a nabral na kapacitě. Na transport logistic china samozřejmě nechyběly ani logistické firmy z České republiky.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
22. září 2014 10:09
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.