Logistika, spedice

Spor o pronájem skladu v Lovosicích

ČD Cargo podalo trestní oznámení kvůli pronájmu skladu

ČD Cargo podalo trestní oznámení kvůli pronájmu skladu

Na základě forenzního auditu se vedení ČD Cargo rozhodlo podat trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci porušení povinnosti při správě cizího majetku. Za pronájem skladů logistického centra v Lovosicích totiž platí ČD Cargo ročně zcela zbytečně desítky milionů Kč, haly jsou přitom z velké části nevyužity. „Podle všech zjištění někdo účelově uzavřel nevýhodnou smlouvu, aby bylo možno vyvést stamiliony korun ze státem vlastněného ČD Carga. Jinak si nedokážu vysvětlit, že při uzavírání smlouvy a dodatků nikdo nerozpoznal, že smlouva je pro stát nevýhodná,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

Amazon Dobrovíz

DC Amazon se brzy otevře, firma nabírá zaměstnance

DC Amazon se brzy otevře, firma nabírá zaměstnance

Výstavba dobrovízského distribučního centra pokračuje podle plánu a vstoupila již do závěrečné fáze. Na stavbě pracuje každý den přes 250 specialistů z 35 lokálních firem. Pracovníci finalizují výstavbu deseti autobusových zastávek pro hromadnou bezplatnou dopravu zaměstnanců a parkovišť. Amazon také zahájil spolupráci s úřady práce v českých regionech, které společnosti pomohou s vyhledáváním a náborem pracovníků. Do Amazonu již nastoupilo 35 operačních manažerů, jejichž nábor byl zahájen v lednu letošního roku. Společnost tam učinila další krok, aby mohla otevřít dobrovízské distribuční centrum podle plánů.

celý článek

Kiona van de Burg (CargoHub) a Bart Jan Haasbeek (CHAMP Cargosystems)

Na aircargo klubu SSL se představily zajímavé produkty pro e-cargo

Na aircargo klubu SSL se představily zajímavé produkty pro e-cargo

Ačkoli elektronická komunikace doprovází obor letecké přepravy nákladů již řadu let, cesta k dosažení úplné bezpapírové komunikace zůstává ještě dlouhá. V této souvislosti je zajímavá prezentace, která proběhla na květnovém setkání aircargo klubu Svazu spedice a logistiky ČR. Produkty a služby pro bezpapírovou komunikaci tam představili Kiona van de Burg z nizozemské společnosti CargoHub a Bart Jan Haasbeek z lucemburské CHAMP Cargosystems. Po setkání jsme oběma položili několik otázek.

celý článek

E-Commerce

DB Schenker Logistics posiluje svoji pozici v e-commerce

DB Schenker Logistics posiluje svoji pozici v e-commerce

FRANKFURT NAD MOHANEM/ESSEN/PRAHA (5.6.) – Společnost DB Schenker Logistics začala jako první světový poskytovatel 3PL logistiky využívat technologii CarryPick. Automaticky řízené vozíky (AGV – Automatic Guided Vehicles), určené pro bezobslužnou přepravu nákladu po vyznačené trase, mají firmě pomoci k posílení pozice v e-commerce logistice. Roboti a automatizované balení zásilek radikálně mění způsob, jakým společnost zpracovává online objednávky.

celý článek

Expresní přepravy

Nejabsurdnějším příplatkem je poplatek za vytištění štítku

Nejabsurdnějším příplatkem je poplatek za vytištění štítku

PRAHA (1.6.) – Využívání expresní přepravy má své velké přednosti. Najdou se však i neduhy. Při objednání se lze setkat s různými nástrahami v podobě příplatků. Díky nim se může přeprava poměrně značně prodražit. Jak se počítá cena dopravy, na co si dát pozor a který příplatek je ten nejabsurdnější? Pravděpodobně ten, co vybírá UPS za vytištění štítku.

celý článek

Bohemia Cargo

Bohemia Cargo míří do Ruska a na Ukrajinu

Bohemia Cargo míří do Ruska a na Ukrajinu

DĚČÍN (1.6.) – Děčínské logistické firmě BOHEMIA CARGO s.r.o. se daří realizovat své strategické cíle a zvětšuje svůj podíl na východních trzích. Cílem této strategie je mimo jiné rozvoj přepravních služeb na vybraných relacích, k nimž v první fázi patří i teritorium Ruska a Ukrajiny. „Víme, že zajišťovat dopravu do tohoto teritoria dnes není jednoduché, ale naše služby jsme zvyklí rozvíjet ne podle jednoduchosti, ale podle toho, co si přeje náš zákazník,“ říká Jiří Šindler, obchodní ředitel společnosti.

celý článek

Logistika a právo

ČSDP: Správné údaje o zásilce zabrání komplikacím

ČSDP: Správné údaje o zásilce zabrání komplikacím

V domácí i mezinárodní přepravě stále roste počet zásilek s vysokou hodnotou. Spediční a logistické firmy však mnohdy nemají od svých příkazců o zásilkách správné údaje. V případě poškození zásilky a vzniklé škody tak vzniká řada problémů a nesnází. O aktuální situaci jednala v dubnu Česká společnost pro dopravní právo. „Při vzrůstajícím objemu přepravovaných drahých zásilek je proto třeba, aby v zasílatelském a dopravním obchodě byla uplatňována ustanovení zákonných předpisů – například článků 24 či 26 Úmluvy CMR. Zasílatelé mají dbát ve smyslu § 2475 nového občanského zákoníku (dále jen NOZ), aby způsob a podmínky přepravy byly ujednávány s vynaložením potřebné péče, aby co nejlépe vyhovovaly zájmům příkazce, které zasílatel zná,“ uvedl předseda předsednictva ČSDP JUDr. Václav Roubal.

celý článek

TTIP

Český byznys podporuje přijetí TTIP

Český byznys podporuje přijetí TTIP

Nejvýznamnější domácí organizace zaměstnavatelů a podnikatelů – Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR – ve svém společném stanovisku podpořily přijetí Dohody o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP). Apelují v něm na české poslance Evropského parlamentu, aby podpořili TTIP a pomohli zabránit průtahům v jednání o přijetí dohody, která by se měla stát nástrojem posílení konkurenceschop­nosti EU. Stanovisko bylo prezentováno při diskusi s českými poslanci Evropského parlamentu, která se uskutečnila 15. května v Evropském domě v Praze.

celý článek

Gefco

Předseda představenstva skupiny GEFCO Luc Nadal zdůraznil úspěch české pobočky i celé skupiny

Předseda představenstva skupiny GEFCO Luc Nadal zdůraznil úspěch české
pobočky i celé skupiny

Předseda představenstva skupiny GEFCO Luc Nadal přijel v dubnu do ČR. Během pracovní cesty se setkal se zaměstnanci společnosti GEFCO Česká republika a navštívil její jednotlivé pobočky. Při své návštěvě ocenil rozvinuté a komplexní logistické služby, které GEFCO na českém trhu nabízí. „Luc Nadal se živě zajímal o to, jakým výzvám v současné době na místním trhu čelíme a jaké jsou zde příležitosti. Se zaměstnanci i zástupci našich klientů diskutoval současný logistický trh a jeho vývoj v dalších letech,“ uvedl Aleksander Raczynski, generální ředitel společnosti GEFCO Česká republika.

celý článek

transport logistic 2015

Letošní ročník veletrhu přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní ročník veletrhu přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní, již patnáctý ročník veletrhu transport logistic, který se uskutečnil začátkem května v Mnichově, přilákal rekordních 55 tisíc návštěvníků ze 124 zemí a 2050 vystavovatelů z 62 zemí. A to i navzdory skutečnosti, že dopravu ve dnech konání veletrhu komplikovala stávka na německé železnici. Význam veletrhu pro odvětví dopravy a logistiky zdůraznil při jeho zahájení také spolkový minstr dopravy Alexander Dobrindt, když uvedl, že transport logistic je klíčový světový obchodní veletrh pro celý logistický a zásobovací sektor.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
3. července 2015 22:16
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.