Logistika, spedice

Průzkum GEFCO

GEFCO: České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

GEFCO: České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

PRAHA (26. 11.) – Průměrné výdaje na přepravu činí u společností působících na českém trhu 8,8 milionu korun ročně. Firmy s obratem od 100 do 200 milionů korun vydávají na logistiku v průměru 2,2 milionu korun, společnosti s vyšším obratem v průměru 31 milionů korun. Průměrně vydaly oslovené společnosti 1,5 procenta svého obratu na výdaje spojené se zajištěním logistiky a logistických služeb. Vyplývá to z průzkumu, který v těchto dnech realizovala společnost GEFCO.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Prologis

V Prologis parcích v okolí Prahy jsou ve výstavbě celkem čtyři budovy

V Prologis parcích v okolí Prahy jsou ve výstavbě celkem čtyři budovy

PRAHA (20. 11.) – Společnost Prologis zahájila výstavbu výrobní budovy na míru o rozloze 13 tisíc metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Jirny v České republice. Budova, jež bude plně přizpůsobena požadavkům klienta, je druhým projektem svého druhu, který se v parku začal v uplynulém měsíci stavět. Dokončení je plánováno v průběhu druhého čtvrtletí roku 2015.

celý článek

Ocenění pro P3

Společnost P3 je investorem roku v oblasti průmyslových nemovitostí

Společnost P3 je investorem roku v oblasti průmyslových nemovitostí

PRAHA (18. 11.) – Společnost P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, získala ocenění „Investor roku v oblasti průmyslových nemovitostí“ (Warehouse Investor of the Year), které uděluje magazín EuropaProperty.com. Ten se zaměřuje na realitní trh ve střední a východní Evropě. Tento titul udělila porota magazínu EuropaProperty společnosti P3 ve čtvrtém ročníku Investment & Green Building Awards během slavnostního večera ve Varšavě a ocenila tak akvizice, díky kterým P3 rozšířila portfolio P3 Logistic Parks o 1,3 milionu metrů čtverečních a výrazně navýšila nabídku pozemků pro další výstavbu.

celý článek

DACHSER

DACHSER rozšiřuje svoje kapacity v Belgii

DACHSER rozšiřuje svoje kapacity v Belgii

WILLEBROEK (12.11.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER uvedl do provozu nové logistické centrum v belgickém Willebroeku a posílil tak svou působnost v Beneluxu. Nový areál se skládá z překládkového terminálu o velikosti sedm tisíc metrů čtverečních s 68 branami a z kancelářské budovy o třech podlažích o ploše 2300 metrů čtverečních.

celý článek

Investice DB Schenker

DB Schenker koupil šest tisíc nástaveb pro mezinárodní přepravu v Evropě

DB Schenker koupil šest tisíc nástaveb pro mezinárodní přepravu v Evropě

FRANKFURT/ESSEN/PRA­HA (10. 11.) – Společnost DB Schenker svou investicí do nákupu šesti tisíc výměnných nástaveb pro kamiony chce zvýšit kvalitu přepravy v rámci své evropské sítě. V současnosti používané výměnné nástavby částečně nahradí novými dvoupodlažními. Díky tomuto kroku se zvýší bezpečnost zásilek a zrychlí nakládání a vykládání zboží u terminálů.

celý článek

Průmyslové nemovitosti

Trh s průmyslovými nemovitostmi nadále poroste

Trh s průmyslovými nemovitostmi nadále poroste

Klienti podnikající v oblasti skladování hledají nové prostory většinou šest měsíců dopředu, u výrobců je tato doba řádově o dalších šest měsíců delší. Doba vyjednávání o podmínkách nájmu se pak pohybuje od šesti do dvanácti měsíců. Vyplývá to z průzkumu, který mezi který mezi největšími tuzemskými developery realizovala realitně-konzultantská společnost 108 AGENCY a který byl zaměřen na aktuální situaci a vývoj na trhu moderních průmyslových nemovitostí třídy A.

celý článek

Westgate Park Rudná

Westgate Park Rudná má prvního nájemce

Westgate Park Rudná má prvního nájemce

Prvním nájemcem ve Westgate Parku Rudná se stal český maloobchodní prodejce sportovního vybavení a oblečení, společnost Sportisimo. Společnost obsadí v nově zrekonstruovaném logistickém centru přes 14 500 metrů čtverečních skladových a kancelářských ploch, což představuje přibližně 50 procent plochy stávající budovy. Areál je situován v jedné z předních logistických lokalit České republiky.

celý článek

Manipulační technika

Linde MH uspořádala v Praze Den pro bezpečnost

Linde MH uspořádala v Praze Den pro bezpečnost

Výrobce manipulační techniky, společnost Linde Material Handling (Linde MH), uspořádal na začátku října pro své zákazníky i odbornou veřejnost Den pro bezpečnost a efektivitu. Součástí vzdělávací akce byla i panelová diskuse o bezpečnosti při skladování a provozu manipulační techniky. Více než sto čtyřicet hostů se mohlo ptát zástupce Státního úřadu inspekce práce Ing. Jiřího Kysely a odborníků z Linde MH na problematiku související s bezpečností provozu při skladování. Dotazy padaly i na legislativu týkající se bezpečnosti práce a provozu manipulační techniky.

celý článek

Prologis postaví v Jirnech sklad pro Mall.cz

Prologis postaví v Jirnech sklad pro Mall.cz

PRAHA (6.11.) – Globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, společnost Prologis, postaví budovu o rozloze 31 tisíc metrů čtverečních v Prologis Parku Prague-Jirny pro společnost Mall.cz. Online obchod nabízející spotřební zboží a elektroniku, se přesune do nové, plně přizpůsobené budovy vybavené mezipatry, galerií a moderními technologiemi vyrobenými na zakázku.

celý článek

Odborné vzdělávání DN a SSL ČR

Seminář osvětlil problémy se zbožím dvojího užití

Seminář osvětlil problémy se zbožím dvojího užití

Dopravní noviny spolu se Svazem spedice a logistiky ČR dlouhodobě pomáhají dopravním a spedičním firmám, aby si osvojovaly důležité informace k úspěšnému řešení aktuálních otázek svého oboru. Jednou z takových otázek, na kterou speditéři často hledají odpovědi, je problematika zboží dvojího užití.Ve spolupráci s Generálním ředitelstvím cel proto oba organizátoři na začátku října společně uspořádali další z řady odborných seminářů. Zaplněný přednáškový sál a zájem účastníků svědčil o tom, že zboží dvojího užití může pro speditéry a dopravce někdy představovat opravdu palčivý problém.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
21. prosince 2014 4:16
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.