Logistika, spedice

Logistické vzdělávání

SŠ Dalovice a TimoCom připravují studenty pro praxi

SŠ Dalovice a TimoCom připravují studenty pro praxi

Střední logistická škola a SOU Dalovice ve spolupráci s mezinárodní společností TimoCom spustila pilotní vzdělávací projekt pro své studenty. Ti mohou absolvovat měsíční kurz výuky produktů TimoCom, které se používají v běžné praxi pro optimalizaci mezinárodní silniční kamionové dopravy. V letošním prvním kurzu se sešli jak studenti z řad denního studia, tak i pracující studenti dálkového studia. Došlo tak k propojení počátečního a zájmového vzdělávání. Po absolvování kurzu složí účastníci znalostní zkoušku a následně získají certifikát vydaný společností TimoCom. Tento certifikát by měl absolventům pomoci při uplatnění se na pracovním trhu v dopravním oboru.

celý článek

Linde Material Handling / Balyo

Na trh byly uvedeny nové robotické vozíky Linde

Na trh byly uvedeny nové robotické vozíky Linde

Koncem března ve francouzském Châtellerault představily společnosti Linde Material Handling (Linde MH) a Balyo nové robotické vozíky Linde Robotics. První modely, robotický stohovací vysokozdvižný vozík Linde L-MATIC L HP a robotický tahač Linde P–MATIC, již byly uvedeny na trh a další budou následovat. Nové vozíky s technologií „driven by Balyo“ jsou vhodné pro nejrůznější aplikace ve skladech a v logistice a mohou být připojeny k systémům pro řízení skladů WMS a ERP systémům.

celý článek

CLECAT

Evropští speditéři představili své priority

Evropští speditéři představili své priority

Speditéři sdružení v evropské spediční organizaci CLECAT poukazují na nutnost řešit potřeby jejich oboru v souvislosti s budoucí evropskou dopravní politikou. Na jednání hospodářského a sociálního výboru EU o Bílé knize dopravní politiky to zdůraznil předseda sdružení CLECAT Marc Huybrechts. Odvětví spedice a logistiky má podle Marca Huybrechtse nejlepší předpoklady k tomu, aby dokázalo pojímat dopravu jako celostní systém a ne jako jednotlivé dopravní mody. Tento způsob myšlení by měl prostoupit celý dopravní obor, a zejména by si ho měli přivlastnit ti, kteří se v Evropské unii podílejí na rozhodování o dopravních prioritách.

celý článek

Gebrüder Weiss

Gebrüder Weiss loni pokračoval v růstu

Gebrüder Weiss loni pokračoval v růstu

Společnost Gebrüder Weiss pokračovala i v loňském roce v celkovém pozitivním rozvoji své obchodní politiky. S nárůstem přibližně pět procent dokázala tato mezinárodní přepravní a logistická společnost dosáhnout předběžného čistého obratu ve výši 1,24 miliardy €. Společnost se v polovině roku 2014 přestěhovala do nové centrály a nového logistického terminálu v místě hlavního sídla společnosti v Lauterachu v rakouském Vorarlbersku a otevřela nové dopravní terminály ve Welsu (Rakousko) a v Sofii (Bulharsko). Další stavební projekty budou dokončeny v roce 2015.

celý článek

Logistické centrum v Hodoníně

V Hodoníně má vzniknout logistické centrum za miliardu eur

V Hodoníně má vzniknout logistické centrum za miliardu eur

HODONÍN (29.4.) – V Hodoníně u řeky Moravy má do čtyř let vzniknout velké logistické centrum, které bude fungovat jako překladiště pro kontejnery obchodníků přivezené z celého světa po vodě. „Celý projekt je soukromou investicí za miliardu eur (v přepočtu 27,5 miliardy korun),“ informovala starostka Milana Grauová. Překladiště by spolu s navazujícími a doprovodnými službami mělo podle starostky vytvořit více než tři tisíce pracovních míst.

celý článek

DB Schenker

Přeprava solárních modulů bude šetrnější

Přeprava solárních modulů bude šetrnější

ANTVERPY/FRANKFURT NAD MOHANEM/KOLÍN NAD RÝNEM/PRAHA(26.4.) – Logistický operátor DB Schenker spojil síly se společností TÜV Rheinland, která patří mezi přední poskytovatele technických služeb v solárním průmyslu. V rámci spolupráce vznikl nový a světově unikátní systém pro kontrolu a detekci škod, které na fotovoltaických modulech vznikají během přepravy. Moduly se nyní budou kontrolovat již v průběhu dopravy a speciální testy později ověří jejich výkonnost a funkčnost.

celý článek

Nová služba C.S.Cargo

C.S.CARGO: Nová služba zaměřená na kontrolu kvality výrobků je pro zákazníky výhodou

C.S.CARGO: Nová služba zaměřená na kontrolu kvality výrobků je pro
zákazníky výhodou

PRAHA (26.4.) – Společnost C.S.CARGO má za sebou první rok nové služby zaměřené na řízení a kontrolu kvality výrobků v oblasti automobilového, elektrotechnického, strojírenského a potravinářského průmyslu. Nová služba chrání zákazníky před použitím chybných dílů a produktů v další fázi výroby či zpracování. V současnosti společnost zaměstnává 90 zaměstnanců v oblasti kontroly kvality a působí u desítek zákazníků po celé České republice.

celý článek

Sloučení firem na logistickém trhu

Ze spojení FedExu a TNT budou profitovat i české firmy

Ze spojení FedExu a TNT budou profitovat i české firmy

PRAHA (23.4.) – Na trhu s logistickými službami se odehrála významná změna. Jeden z největších hráčů, americká společnost FedEx, učinila nabídku svému rivalovi v podobě nizozemského TNT Express. Případné sloučení, které ještě podléhá schválení antimonopolních úřadů, by výrazně promluvilo do nabídek služeb a cen a vedlo k vytvoření větší konkurence v Evropě, a to včetně České republiky.

celý článek

Nová hala

V Liberci se začala stavět nová logistická hala

V Liberci se začala stavět nová logistická hala

LIBEREC (23.4.) – V obchodně průmyslové zóně Sever v Liberci začala výstavba logistické haly za 2,3 milionu eur (63,1 mil. Kč). Jde o poslední volné místo v devítihektarovém průmyslovém parku, který patří developerské firmě P3. Uvedl to ředitel P3 v ČR Tomáš Míček.

celý článek

Bohemia Cargo

Bohemia Cargo kvůli růstu poptávky otvírá nové sklady

Bohemia Cargo kvůli růstu poptávky otvírá nové sklady

DĚČÍN (23.4.) – Poptávka po skladování zboží na trhu roste. Děčínská spediční firma Bohemia Cargo proto rozšiřuje své kapacity o sklady v Přestanově na Teplicku a na Mostecku. Informoval o tom mluvčí společnosti Zbyněk Ptáček. Podnik letos očekává růst tržeb o zhruba 14 procent.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
24. května 2015 12:51
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.