Logistika, spedice

PointPark Properties

P3 koupila logistické portfolio v hodnotě 523 milionů €

P3 koupila logistické portfolio v hodnotě 523 milionů €

PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, uzavřela dohodu o koupi logistických nemovitostí a přilehlých pozemků určených k další výstavbě v České republice o celkové výměře 627 tisíc m2 od dvou fondů spravovaných společnostmi Tristan Capital Partners a VGP za 523 milionů €. Transakce následuje po akvizicích v Itálii z minulého měsíce a dalších na začátku roku.

celý článek

BILLA

Centrální sklad čerstvých potravin zahájil provoz

Centrální sklad čerstvých potravin zahájil provoz

BILLA Česká republika otevřela v červenci v Modleticích u Prahy nový centrální sklad čerstvých potravin. Moderní a ekologicky šetrné logistické centrum o rozloze 15 500 metrů čtverečních bude sloužit pro potraviny, které potřebují nízké a kontrolované teploty skladování. Odtud bude všech 207 prodejen BILLA zaváženo masem, uzeninami, mléčnými výrobky, ovocem, zeleninou a lahůdkami. Celková výše investice přesáhla 499 milionů Kč. Společnost BILLA v něm vytvořila 160 nových pracovních míst pro obyvatele regionu.

celý článek

Automobilová logistika

ECG a AIAG zveřejnily příručku společných kódů škod

ECG a AIAG zveřejnily příručku společných kódů škod

Evropská asociace automobilové logistiky ECG a její severoamerický protějšek AIAG oznámily v srpnu vydání první společné publikace Kódy škod vzniklých při přepravě hotových vozidel. Původní kódy používala americká asociace a ECG se nyní rozhodla podpořit je jako „globální standard“ na evropské půdě s tím, že harmonizace pravidel přispěje ke zvýšení efektivity automobilové logistiky.

celý článek

Akvizice Prologisu

Prologis koupil nemovitosti o rozloze 230 tisíc metrů čtverečních

Prologis koupil nemovitosti o rozloze 230 tisíc metrů čtverečních

VARŠAVA/PRAHA – Společnost Prologis, globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, oznámila, že Prologis European Properties Fund II (“PEPF II”) koupil portfolio o rozloze 230 000 metrů čtverečních v České republice, Polsku a na Slovensku. Portfolio se sestává z celkem 23 distribučních center třídy A.

celý článek

Spolupráce Heinz a CHEP

Společnosti Heinz a CHEP rozšiřují spolupráci v Evropě

Společnosti Heinz a CHEP rozšiřují spolupráci v Evropě

LONDÝN/PRAHA (8.9.) – Přední světová potravinářská společnost H.J. Heinz Company prodloužila se společností CHEP smlouvu na služby paletového poolingu v Evropě o další tři roky. Smlouva je výsledkem nedávno provedeného evropského výběrového řízení společnosti Heinz na služby paletového poolingu a spolupráce v dodavatelském řetězci byla v tomto řízení vyhodnocena jako zásadní požadavek.

celý článek

Nové linky do Itálie

DACHSER provozuje dvě nová přímá spojení do Itálie

DACHSER provozuje dvě nová přímá spojení do Itálie

PRAHA (5.9.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zavedl nové přímé denní linky sběrné služby do dvou nejdůležitějších průmyslových center v severní Itálii – do Verony a Milána. Nová spojení reagují na zvyšující se exportní a importní aktivity spojené s jižní Evropou. „Nové přímé spojení do Itálie nyní kombinuje dvě destinace a v našem doručovacím režimu targospeed jsme tak schopni zajistit doručení zásilek do celé severní a střední Itálie do 48 hodin,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic.

celý článek

Trendy v logistice

Do logistiky přichází rozšířená realita

Do logistiky přichází rozšířená realita

Společnost DHL vydala v červenci studii na téma rozšířená realita v logistice. Studie se zaměřuje na možné aplikace tohoto nově vznikajícího trendu v různých částech dodavatelského řetězce. Zpráva ilustruje možnosti optimalizace provozu skladů, přepravy a maloobchodní distribuce zboží nebo služeb s přidanou hodnotou pomocí digitálních obrazových dat.

celý článek

Dachser ČR

Dachser zrychlil dodávky sběrné služby

Dachser zrychlil dodávky sběrné služby

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic rozšířil svou službu targospeed 10 a targospeed 12 na další destinace. Tyto dva doručovací produkty sběrné služby umožňují dodání v ranních hodinách – do desáté nebo dvanácté hodiny. Dachser na trhu nabízí standardizované doručovací produkty, které pokrývají všechny požadavky na rychlost a kvalitu doručení. Tzv. rodina entargo, do které tyto dva produkty spadají, nabízí rychlé přepravy s přesně stanoveným časem doručení (targospeed), stanoveným dnem doručení (targofix) či ekonomickou kombinaci těchto dvou produktů (targoflex).

celý článek

Logistické nemovitosti

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

PRAHA (27.8.) – Společnost PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, uzavřela dohodu o koupi logistických nemovitostí a přilehlých pozemků určených k další výstavbě v České republice o celkové výměře 627 tisíc metrů čtverečních od dvou fondů spravovaných společnostmi Tristan Capital Partners a VGP za 523 milionů eur.

celý článek

Evropská licence speditérů

Podle speditérů je třeba vzdělávání, ne spediční licence

Podle speditérů je třeba vzdělávání, ne spediční licence

Na logistickém a spedičním trhu vládne podle ředitele sekce Mezinárodní silniční unie IRU pro přepravu v EU Marca Billieta právní nejistota. Tato nejistota zpochybňuje postavení všech subjektů včetně autodopravců a vede k dalším deformacím trhu. Marc Billiet to zdůraznil na workshopu Role spedice a logistiky v intermodálních řetězcích, který uspořádala Evropská hospodářská komise Organizace spojených národů (UNECE) v polovině června v Bruselu. Dopravní noviny v této souvislosti mimo jiné zajímalo, jak se k požadavku IRU staví speditéři v České republice.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
Nepřehlédněte
2. října 2014 18:27
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.