Logistika, spedice

Nové centrum v Číně

DB Schenker vystaví v Číně logistické centrum za více než 20 milionů eur

DB Schenker vystaví v Číně logistické centrum za více než
20 milionů eur

FRANKFURT/ŠEN-JANG/PRAHA (6.10.) – Společnost DB Schenker plánuje postavit v Číně nové logistické centrum zaměřené na automobilový průmysl. Ve spolupráci s čínským partnerem vytvořila společný podnik na logistické služby (joint venture) v Šen-jangu na severovýchodě Číny. Společnost chce do projektu investovat více než 20 milionů eur.

celý článek

DSV

Komplikace s přepravami do Ruska zvyšují nároky na personál

Komplikace s přepravami do Ruska zvyšují nároky na personál

„Když pracujete v logistice, nezažijete dva stejné dny,“ říká obchodní ředitel DSV Karel Kváč. Dvojnásob to pak platí, mluvíme-li o přepravách do zemí SNS, tedy do destinací, které jsou již samy o sobě z pohledu přepravy velmi specifické. „Ukrajinská krize“ situaci ještě umocnila. Jak? To už jsme se zeptali přímo obchodního ředitele.

celý článek

Logistika očima výrobce

Složitá logistika vedla 3M Česko k outsourcingu

Složitá logistika vedla 3M Česko k outsourcingu

Obchodní zastoupení americké globální firmy 3M v České republice působí více než 20 let. Z malých počátků se postupně rozrostlo na dnešní firmu 3M Česko se 150 zaměstnanci. Ohromná šíře sortimentu, která sahá od kancelářských potřeb přes reflexní materiály, fólie, ochranné pracovní pomůcky, elektrozboží až po výrobky pro zdravotnictví a telekomunikace, vyžaduje řadu specifických postupů pro distribuci a logistiku.

celý článek

Deutsche Post DHL

„Zelená“ elektřina má zelenou

„Zelená“ elektřina má zelenou

Poštovní skupina Deutsche Post DHL dosáhla ve svém programu GoGreen na ochranu životního prostředí významného milníku. Více než 60 procent elektřiny, kterou spotřebovává, je nyní vyráběno z obnovitelných zdrojů. V uplynulých dvou letech společnost zvýšila svůj podíl zelené elektřiny o polovinu, ze 42 procent v roce 2012 na více než 60 procent v letošním roce.

celý článek

Bezpečnost v logistice

IFF vyvíjí systém „Digitálního otisku“ zásilky

IFF vyvíjí systém „Digitálního otisku“ zásilky

Bezpečnost patří mezi absolutní priority logistiky leteckého zboží, procedury jsou však časově i finančně velmi náročné. Experti výzkumného Fraunhoferova institutu (IFF) z německého Magdeburku pracují na nových technologiích, které by pomohly zvýšit efektivitu odbavení.

celý článek

Nový kontejner

Emirates SkyCargo uvádí na trh nový kontejner s řízením teploty

Emirates SkyCargo uvádí na trh nový kontejner s řízením teploty

DUBAJ (29.9.) – Firma Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, uvedla na trh interně vyvinutý a účinný kontejner LD3, který udržuje v chladu náklad citlivý na změnu teploty při transportu na zemi i ve vzduchu. „Bílý kontejner“ je nejnovějším přírůstkem do portfolia chladicích zařízení Emirates SkyCargo. Byl navržen speciálně, aby umožnil přechodnou regulaci teploty, která je ideální pro všechny zdravotnické výrobky a potraviny podléhající zkáze.

celý článek

Amazon v ČR

Logistické centrum Amazonu v Dobrovízi začalo růst

Logistické centrum Amazonu v Dobrovízi začalo růst

Složitá a nelehká cesta k obřímu skladu Amazonu dospěla minulý týden k významnému bodu. V logistickém parku Panattoni Park Prague Airport v Dobrovízi u Prahy investor slavnostně zahájil stavbu, na jejímž konci má vzniknout hala pro americký internetový obchod. Dis-tribuční centrum, které bude jedním z klíčových evropských středisek Amazonu, postaví developerská firma Panattoni Europe. Stavba by měla být hotova v červenci příštího roku.

celý článek

Jak to vidí: Pavel Toman

Kdo má platit do kompenzačního fondu?

Kdo má platit do kompenzačního fondu?

Na konci srpna začalo další kolo hry o kompenzační fond pro Českou poštu. Státní poštovní podnik do fondu na úhradu tzv. základních poštovních služeb za loňský rok požaduje 1,7 miliardy Kč. Tato suma má poště uhradit náklady za povinné poskytování poštovních služeb po celém území České republiky – tedy i tam, kde jsou ztrátové. Potíž je ovšem v tom, kdo má tuto ztrátu zaplatit. Jenom někdo, nebo snad všichni?

celý článek

Sankce proti Rusku

DSLV varuje před porušováním embarga proti Rusku

DSLV varuje před porušováním embarga proti Rusku

Spediční a logistické podniky, jejichž aktivita se týká i ruského trhu, by se měly velmi podrobně informovat o nejnovějších opatřeních, která v rámci embarga vyhlásila Evropská unie. Důsledně na to upozorňuje německý svaz spedice a logistiky DSLV s tím, že v případě porušení pravidel je třeba počítat s drastickými pokutami.

celý článek

LOG-IN 2014

Fórum LOG-IN představí logistické inovace v nových prostorách

Fórum LOG-IN představí logistické inovace v nových prostorách

Jedenáctý ročník fóra LOG-IN se letos koná již 2. října a přináší několik zásadních novinek. Největší logistická akce podzimu se tentokrát bude odehrávat v prestižních prostorách konferenčního centra České národní banky. Během celodenního konferenčního programu, který letos začíná již v dopoledních hodinách, vystoupí řada zajímavých hostů. Například Petr Novák, ředitel AGF Food Logistics, či Radek Šimečka, material flow controler ve společnosti VÍTKOVICE STEEL.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
31. října 2014 9:56
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.