Logistika, spedice

Výročí Linde MH

Linde Material Handling slaví 25 let na českém trhu

Linde Material Handling slaví 25 let na českém trhu

PRAHA (13.11.) – Společnost Linde Material Handling (Linde MH), přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, v letošním roce slaví čtvrtstoletí svého působení na českém trhu. Bohaté zkušenosti společnosti mělo a má možnost využívat široké portfolio zákazníků z nejrůznějších oblastí a typické červené vozíky Linde se staly symbolem kvality a nejmodernějšího technologického know-how.

celý článek

Nová pobočka Geis

Společnost Geis otevřela svou další pobočku

Společnost Geis otevřela svou další pobočku

ZLÍN (9.11.) – Společnost Geis otevřela na počátku listopadu 2015 ve Zlínském kraji novou pobočku pro balíkovou logistiku. Kapacita pobočky ve Zlíně, kde doposud Geis poskytoval všechny přepravní služby, tedy balíkovou, kusovou, paletovou a celovozovou přepravu, by díky značnému nárůstu objemů přepravovaného zboží byla již v blízké budoucnosti nedostačující.

celý článek

PPL

PPL oslavila 20. narozeniny a představila plány růstu

PPL oslavila 20. narozeniny a představila plány růstu

Společnost PPL podniká na českém trhu přesně 20 let. Za dobu své existence si vybudovala přední místo mezi českými přepravními společnostmi, stala se součástí mezinárodní sítě a nedávno své kulatiny nepřímo oslavila doručením jubilejní, dvousetmilionté zásilky. V následujících letech, kromě zavádění nových služeb a produktů, chystá navýšení distribučních kapacit, počtu zaměstnanců a větší propojení s Evropou.

celý článek

Evropské partnerství

Spolupráce mezi GLS a DB Schenker Logistics

Spolupráce mezi GLS a DB Schenker Logistics

Skupina GLS a DB Schenker Logistics podepsaly dohodu o strategické spolupráci na evropské úrovni. Společnosti si vzájemně pomohou ve svých přepravních službách: GLS rozšíří svoji nabídku o služby kusové přepravy a DB Schenker Logistics bude nabízet celoevropskou balíkovou službu. Rámcová dohoda pro neexkluzivní spolupráci byla podepsána v září.

celý článek

Evropa

Nové tarify DHL Freight zohledňují investice do sítě

Nové tarify DHL Freight zohledňují investice do sítě

DHL Freight, jeden z největších silničních spedičních podniků v Evropě, od října zvýšil sběrné tarify v průměru o šest procent. Ve sdělení zákazníkům se uvádí, že cílem je „zajistit vysoký standard služeb v kontextu nové reality trhu“. DHL Freight klade velký důraz na špičkový servis a záruku stejné úrovně služeb po celé Evropě. Firma do rozvoje sítě, automatizace procesů a péče o zákazníky investovala v loňském roce značnou částku.

celý článek

Spojení firem

Fúze společností HELICAR a ALL IN LOGIS skončila

Fúze společností HELICAR a ALL IN LOGIS skončila

PRAHA (5.11.) – K 1. listopadu skončil proces fúze společností HELICAR a.s. a ALL IN LOGIS s.r.o. Od tohoto data přestala společnost ALL IN LOGIS s.r.o. existovat jako samostatný právní subjekt a stala se samostatnou divizí společnosti HELICAR a.s.

celý článek

Nový Celní kodex EU

Přístup k zjednodušeným operacím jen pro držitele AEO

Přístup k zjednodušeným operacím jen pro držitele AEO

Od 1. května roku 2016 vstoupí v platnost nový Celní kodex Evropské unie (UCC), který přinese řadu důležitých změn, jež se v určité míře dotknou všech subjektů podílejících se na exportu a importu zboží. Ve stavu zrodu jsou však stále příslušné prováděcí předpisy, které umožní jeho plnou realizaci v praxi. Stávající právní úprava platí s určitými změnami již třiadvacet let a nový kodex včetně souvisejících předpisů by měl evropskou celní legislativu v této oblasti více přiblížit vývoji evropské i světové ekonomiky. „Samotný kodex je již hotový a podle současných informací je jeho účinnost stanovena na 1. května roku 2016.

celý článek

Německo

Speditéři se přou o novou podobu obchodních podmínek

Speditéři se přou o novou podobu obchodních podmínek

Všeobecné obchodní podmínky německých speditérů (ADSp) fungovaly již od roku 1927. Původně vznikly na základě dohody reprezentativních svazů. Aktuální jednací maraton mezi spedičními a logistickými asociacemi DSLV, BDE, BGA, HDE a německou obchodní a průmyslovou komorou DIHK o přizpůsobení podmínek nejnovější legislativě po dvou letech naprosto zkrachoval. Speditéři proto chtějí na trh uvést vlastní obchodní podmínky. Svaz DSLV je připraven poslední vydání z roku 2003 přepracovat, doplnit dodatky a vydat jako doporučení pro své členy.

celý článek

Fúze

DSV nabídlo převzetí UTi Worldwide

DSV nabídlo převzetí UTi Worldwide

Nadnárodní společnost DSV A/S se předběžně dohodla na koupi americké přepravní a logistické společnosti UTi. DSV akvizicí UTi získá navíc 50 procent stávajících příjmů, čímž se zařadí mezi Top 4 světové poskytovatele logistických služeb a vytvoří tak jednu z nejsilnějších globálních přepravních a logistických sítí. Transakce je podmíněna získáním souhlasu akcionářů UTi a schválením příslušných regulačních úřadů. Uzavření akvizice se očekává v prvním čtvrtletí roku 2016.

celý článek

Cushman & Wakefield

Hodnota průmyslových nemovitostí ve střední Evropě roste

Hodnota průmyslových nemovitostí ve střední Evropě roste

Výstavba i pronájem průmyslových parků ve střední Evropě pokračuje a oproti loňskému roku mírně zrychluje. Sílí také zájem o investice do komerčních nemovitostí a nedostatek příležitostí způsobuje, že kupující jsou ochotni zvyšovat ceny. Nejvýraznější je trend právě u logistických a výrobních hal. Vyplývá to ze zjištění poradenské firmy Cushman & Wakefield. Zpráva mapuje trh v Polsku, České republice, Maďarsku, na Slovensku a v Rumunsku.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
1. prosince 2015 1:12
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.