Logistika, spedice

Spojení TNT a FedEx

Evropská komise šetří chystanou fúzi TNT a FedEx

Evropská komise šetří chystanou fúzi TNT a FedEx

BRUSEL (1.8.) – Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování chystané miliardové fúze mezi nizozemským přepravcem zásilek TNT Express a americkou zasilatelskou společností FedEx. Komise má obavy, že sloučená společnost by na řadě evropských trhů nečelila dostatečnému konkurenčnímu tlaku v segmentu malých zásilek a mezinárodních expresních zásilek.

celý článek

Terminálové tahače

Tahače Terberg šetří Yusenu čas při manipulaci s návěsy

Tahače Terberg šetří Yusenu čas při manipulaci s návěsy

Logistická společnost Yusen Logistics (Czech), s. r. o., využívá pro přemísťování návěsů ve svém areálu v Ovčárech u Kolína pět terminálových tahačů Terberg. Oproti běžným silničním tahačům mají terbergy řadu výhod. V Yusenu si pochvalují zejména jejich snadnou a rychlou manipulaci s návěsy i ekonomický provoz při takzvaném shuntingu, což je přesun návěsů v rámci logistického centra. Terminálové tahače Yusenu dodal a o jejich servis pečuje výrobce manipulační techniky, společnost Linde MH.

celý článek

Dny polské logistiky v Praze

V Praze se prezentovaly polské přístavy i PKP Cargo

V Praze se prezentovaly polské přístavy i PKP Cargo

V rámci již tradičních Dnů moře v Praze se letos poprvé uskutečnilo širší setkání odborníků zejména z oblasti spedice, logistiky, námořního hospodářství a dopravy v rámci Dnů polské logistiky. Zúčastnili se ho představitelé polských přístavů, zástupci významných firem z uvedených odvětví, čeští i polští podnikatelé, představitelé státní správy a hospodářské samosprávy.

celý článek

Přeprava zboží na míru

Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní dopravou

Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní
dopravou

PRAHA (30.7.) – Globální ekonomická krize v roce 2008 nastartovala významné změny na trhu s nákladní dopravou. Firmy začaly více přemýšlet o přepravě svého zboží. Hledaly nové alternativy, jak přepravovat levněji. Zintenzivnila se cenová válka a kurýrní společnosti musely jít s cenou dolů. Nedostatečné konkurenční prostředí dalo vyniknout spedičním společnostem zabývajícím se přepravou zboží na míru.

celý článek

Menlo Logistics

Společnost Menlo rozšiřuje své služby do východní Evropy

Společnost Menlo rozšiřuje své služby do východní Evropy

AMSTERDAM (30.7.) – Divize Freight Brokerage společnosti Menlo, která byla v Evropě založena v roce 2013, původně působila v evropském ústředí společnosti v Amsterdamu. V reakci na nárůst zákaznické poptávky společnost nedávno rozšířila své působení v oblasti zprostředkování přepravy a otevřela druhé středisko v Praze. V koordinaci se současnými operacemi řízenými v Amsterdamu rozšiřuje nové centrum logistické služby do České republiky, na Slovensko, do Polska, Maďarska, Rakouska, Rumunska a Ruské federace.

celý článek

GEFCO

GEFCO posiluje námořní přepravu s Čínou

GEFCO posiluje námořní přepravu s Čínou

PRAHA (30.7.) – V uplynulém roce zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem o námořní přepravu zboží z Číny do České republiky. Objem přepraveného zboží stoupl o 40 procent, přičemž převahu měl import zboží do České republiky. Pozitivní trend ale zaznamenal také vývoz zboží do Číny. Kromě celokontejnerové přepravy zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem také o individuální přepravu zboží prostřednictvím sběrné služby.

celý článek

Společná rubrika Dopravních novin a Svazu spedice a logistiky ČR (SSL)

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů 3

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů 3

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace (ELA)

SÍŤ LOGISTICKÉHO VÝZKUMU LRN LETOS ZASEDNE V DERBY

Asociace ELA informovala, že se ve dnech 9. až 11. září uskuteční v britském Derby jubilejní 20. výroční konference Sítě logistického výzkumu (Logistics Research Network – LRN), kterou doplní workshop. Konference je letošní hlavní akcí Institutu logistiky a dopravy (CILT) na univerzitě v Derby. Oslovuje akademiky a praktiky, kteří se chtějí seznámit s posledními výsledky výzkumu v logistice a v řízení dodavatelských řetězců a vyslechnout přednášející vysoké úrovně z této oblasti. Konference LRN je jedním z hlavních evropských fór představujících výsledky výzkumu, současné praktiky a nové myšlenky z logistiky a dopravy. Zve proto akademiky, výzkumníky a odborníky z praxe k vystoupení a předložení svých příspěvků.

celý článek

Německo

Společnosti DB Schenker a Goodman slaví deset let spolupráce

Společnosti DB Schenker a Goodman slaví deset let spolupráce

Představitelé vrcholového managementu DB Schenker, realitní společnosti Goodman a starosta Thomas Feser společně zahájili v průmyslové zóně v Bingenu stavební práce na rozšíření logistického centra. Skladovací kapacita po dokončení vzroste na téměř dvojnásobek, na celkem 33 tisíc metrů čtverečních. Zboží bude nová hala odbavovat již letos v zimě.

celý článek

Přeprava zboží z Číny

UPS bude přepravovat kusové zásilky z Číny po železnici

UPS bude přepravovat kusové zásilky z Číny po železnici

BRUSEL (22.7.) – Společnost UPS rozšiřuje nabídku železniční přepravy z Číny do Evropy o přepravu kusových zásilek (Less-Than-Container Load, LCL). Ta je součástí kombinované nákladní přepravy UPS Preferred® z Čeng-čou (Zhengzhou) do německého Hamburku. UPS zavedla železniční kontejnerovou přepravu (Full Container Load, FCL) na své přepravní trase z Číny do Evropy v červnu loňského roku.

celý článek

Dachser

DACHSER zrekonstruoval své kanceláře na pražském letišti

DACHSER zrekonstruoval své kanceláře na pražském letišti

DACHSER Air and Sea Logistics pozval na začátku června své zákazníky, obchodní partnery a kolegy z ostatních divizí do svých nově zrekonstruovaných prostor v areálu pražského letiště v Ruzyni. Účastníci akce si mohli prohlédnout i samotný provoz Letiště Václava Havla a během komentované prohlídky nahlédnout do zákulisí leteckého provozu.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
5. září 2015 7:40
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.