Logistika, spedice

DACSHER CR

DACHSER zrychluje dodávky sběrné služby

DACHSER zrychluje dodávky sběrné služby

PRAHA (18.7.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic rozšířil svou službu targospeed 10 a targospeed 12 na další destinace. Tyto dva doručovací produkty sběrné služby umožňují dodání v ranních hodinách – do desáté nebo dvanácté hodiny.

celý článek

DACHSER/AZKAR

Španělská akvizice Azkar dělá Dachseru radost

Španělská akvizice Azkar dělá Dachseru radost

Logistický koncern Dachser je se svou akvizicí z konce předloňského roku spokojen. Španělská společnost Azkar úspěšně pokrývá logistickými službami Pyrenejský poloostrov a zapojuje se do logistických operací koncernu. Jak vypadá logistika v podání Azkaru, poznali novináři z České republiky, které Dachser v druhé polovině května pozval na prohlídku největší pobočky Azkaru na východě země v Sant Boi nedaleko barcelonského mezinárodního letiště.

celý článek

Logistické nemovitosti

Trh průmyslových nemovitostí pokračuje v tempu

Trh průmyslových nemovitostí pokračuje v tempu

Statistika za první čtvrtletí potvrzuje pozitivní trend v průmyslových nemovitostech, který nastartoval v minulém roce. Jenom za první čtvrtletí 2014 se pronajalo téměř 300 tisíc metrů čtverečních průmyslových ploch. Loni se v prvním čtvrtletí pronajalo necelých 200 tisíc m2. Vyplývá to ze statistik, které pravidelně zpracovává průmyslový tým poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

celý článek

Námořní kontejnerová přeprava

Logistiku námořních kontejnerů zkomplikuje povinné vážení

Logistiku námořních kontejnerů zkomplikuje povinné vážení

Zasilatelé v námořní přepravě zřejmě ponesou větší odpovědnost za správné naložení kontejnerů. Výbor pro námořní bezpečnost (Maritime Safety Committee, MSC) totiž na svém 93. zasedání v květnu schválil návrh dodatku k Mezinárodní dohodě pro bezpečnost života na moři (SOLAS) s požadavkem na ověřování hmotnosti všech kontejnerů před jejich naložením na loď. Opatření by mělo přispět ke zvýšení bezpečnosti v námořní dopravě a v celém dopravním řetězci, zasilatelům a dopravcům však může zkomplikovat jejich logistické operace.

celý článek

Gebrüder Weiss

Gebrüder Weiss přepravila nadrozměrný náklad po moři z Itálie do Polska

Gebrüder Weiss přepravila nadrozměrný náklad po moři z Itálie do Polska

Společnost Gebrüder Weiss byla letos na jaře pověřena přepravou nadrozměrné chemické vstřikovací jednotky z Itálie do Polska. Jelikož byla zásilka příliš velká k přepravě po silnici, bylo nutné ji přepravit po moři. O zajímavé přepravě informovala Gebrüder Weiss v červnu. Pro velmi nestandardní rozměry chemické vstřikovací jednotky samotné bylo třeba velmi pečlivě naplánovat celou trasu a způsob od nakládky na tahač v Itálii přes převoz po silnici do přístavu a nakládku v přístavu Ravenna až po přepravu zásilky po vodě do polského Gdaňsku.

celý článek

Polsko

Raben investoval v Polsku přes 15 milionů zlotých

Raben investoval v Polsku přes 15 milionů zlotých

V druhé polovině května otevřela logistická společnost Raben ve městě v Kalisz oficiálně své nové centrum v Polsku. Pobočka zahrnuje manipulační sklad s kapacitou 2919 metrů čtverečních, třípodlažní kancelářskou budovu o rozloze zhruba 663 metrů čtverečních a téměř 12 690 metrů čtverečních parkoviště a další plochy. Součástí centra je i 22 055 metrů čtverečních zeleně. Na novém místě je ve skladech a kancelářích zaměstnáno více než třicet pracovníků, zároveň zde společnost spolupracuje s více než šedesáti řidiči.

celý článek

GEFCO/FORD

GEFCO získalo významnou zakázku pro automobilku FORD

GEFCO získalo významnou zakázku pro automobilku FORD

PRAHA (10.7.) – Společnost GEFCO zvítězila v tendru na přepravu vozů značky FORD v České republice. Zakázka, jejíž hodnota dosahuje výše 1,1 milionu eur ročně (přes 30 milionů korun), představuje import vozů této značky do České republiky z továren v Evropě či v Turecku a následné skladování. Ročně projde bránami GEFCO až 11 800 vozů této značky. „Těší nás, že si FORD vybral i naši pobočku jako svého poskytovatele logistických služeb. České GEFCO se tak řadí k dalším pobočkám ve světě, které s tímto automobilovým gigantem spolupracují,“ říká Aleksander Raczynski, generální ředitel GEFCO Česká republika.

celý článek

DB Schenker

DB Schenker přepravil výrobní linku z ČR do Španělska

DB Schenker přepravil výrobní linku z ČR do Španělska

PRAHA (10.7.) – Společnost DB Schenker nedávno realizovala pro jednoho z předních výrobců v oblasti automotive unikátní transport části výrobní linky z České republiky až do Španělska. Náklad v podobě dvou více než 110 tunových hydraulických lisů bylo potřeba přepravit silniční přepravou po trase dlouhé zhruba 2200 kilometrů. Vedle šesti standardních kamionů si speciální náklad vyžádal použití devíti speciálních tahačů, pro které bylo nutné vystavit povolení pro nadrozměrný a těžký náklad.

celý článek

Certifikace TAPA

DHL Express ČR získala certifikaci TAPA na dvou třídících terminálech

DHL Express ČR získala certifikaci TAPA na dvou třídících terminálech

PRAHA (9.7.) – Novým úspěchem v oblasti bezpečnosti dopravy se může chlubit společnost DHL Express Česká republika, přední světový poskytovatel logistických služeb, která získala koncem června 2014 certifikaci organizace TAPA FSR kategorie A pro své terminály v Praze a Ostravě.

celý článek

Seminář Dopravních novin a SSL ČR

NOZ nemusí být pro firmy strašák, ukázal seminář DN a SSL ČR

NOZ nemusí být pro firmy strašák, ukázal seminář DN a SSL ČR

Už tradičně zaplněný sál hotelu Alwyn přivítal na začátku června přednášející odborného semináře Dopravních novin a Svazu spedice logistiky ČR. Právníci JUDr. Miloš Pohůnek a JUDr. Pavel Sedláček hovořili na semináři o žhavém tématu uplatňování nového občanského zákoníku v přepravě a zasilatelství a PhDr. Jana Krausová, MBA, seznámila přítomné s dopady této zásadní novely do oblasti pojištění.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
22. srpna 2014 21:37
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.