Logistika, spedice

Mezinárodní přeprava

Spolupráce s lokálními speditéry může ušetřit náklady na přepravu zboží

Spolupráce s lokálními speditéry může ušetřit náklady na
přepravu zboží

PRAHA (19.3.) – Náklady na dopravu u českých firem při koupi zboží ze zahraničí tvoří v průměru 11 procent z nákupní ceny zboží. Toto číslo je přitom zbytečně vysoké. Stačí totiž mezinárodní přepravu plánovat s lokálními speditéry a náklady okamžitě klesnou až o třetinu.

celý článek

DB Schenker

DB Schenker se stal logistickým partnerem týmu Formule 1

DB Schenker se stal logistickým partnerem týmu Formule 1

FRANKFURT NAD MOHANEM (19.3.) – Logistiku týmu Formule 1 MERCEDES AMG PETRONAS zajistí v celoevropském měřítku DB Schenker. První příležitostí ke spolupráci bude závod Grand Prix Španělska v Barceloně.

celý článek

Rizika v dodavatelském řetězci

DHL uvádí na trh vylepšený nástroj pro řízení rizik

DHL uvádí na trh vylepšený nástroj pro řízení rizik

PRAHA (15.3.) – DHL, přední světová logistická společnost, rozšířila funkčnost nástroje pro řízení rizik Resilience360, jenž byl jako první řešení svého druhu uveden na trh před rokem. Resilience360 je platformou pro řízení rizik v celém dodavatelském řetězci, jež upozorňuje zákazníky na globální incidenty a předchází narušování obchodních procesů, případně minimalizuje důsledky nepříznivých událostí.

celý článek

Balíkomaty

Alza jedná s Amrestem o rozšíření sítě AlzaBoxů

Alza jedná s Amrestem o rozšíření sítě AlzaBoxů

Největší internetový prodejce Alza chystá další rozšíření sítě samoobslužných výdejních AlzaBoxů. O nových prostorách jedná s provozovatelem restaurací rychlého občerstvení KFC, společností Amrest. Pro AlzaBoxy je výhodou dlouhá provozní doba KFC, vysoká koncentrace zákazníků v restauracích a jejich výborná dopravní dostupnost.

celý článek

Intralogistika

Segwaye se úspěšně uplatňují v intralogistice

Segwaye se úspěšně uplatňují v intralogistice

Ačkoli se vozítko Segway často používá pro zábavu, má daleko širší využití než na prohlídku města pro turisty. Segwaye – správným názvem „osobní transportéry“ – jsou dnes nasazovány například v logistice či ve výrobních závodech. Mohou rychle a obratně přepravovat nejen osoby, ale třeba i lehčí zásilky. Rozlehlé logistické haly a jejich okolí představují pro Segway ideální pracovní prostředí.

celý článek

Intralogistika

Linde MH otevřela centrum pro regeneraci trakčních baterií

Linde MH otevřela centrum pro regeneraci trakčních baterií

Společnost Linde Material Handling Česká republika (Linde MH) uvedla do plného provozu regenerační centrum pro baterie používané v elektrických vysokozdvižných vozících. Centrum pro regeneraci trakčních baterií působí v sídle společnosti v Praze a jeho hlavním cílem je prodlužování životnosti trakčních baterií prostřednictvím cílené odborné regenerace. Služby nového centra doplňuje mobilní servis s působností po celé České republice.

celý článek

Průzkum PwC

Důvěra v budoucnost v dopravě a logistice roste

Důvěra v budoucnost v dopravě a logistice roste

Mezi vedoucími představiteli dopravních a logistických firem zavládl optimismus. Celkem 41 procent z nich očekává, že globální ekonomika letos poroste. Je to v kontrastu s obdobím před dvěma lety, kdy nadějné vyhlídky pro svůj obor vidělo pouze 17 procent. V prvním letošním průzkumu, který na celém světě prováděla společnosti PwC, to uvedli generální ředitelé dotazovaných firem. PwC o výsledcích informovala na svém webu; ze zprávy jsme připravili přehled.

celý článek

Logistika a bezpečnost

Pro bezpečnost jsou důležité správně nastavené procesy

Pro bezpečnost jsou důležité správně nastavené procesy

Česká republika se stále více stává srdcem evropské logistiky. Logistická centra vyrůstají v okolí velkých měst a podél hlavních dopravních tahů jako z vody, ale zdaleka už neobsluhují pouze „své“ město. Stále více jsou zapojena do obsluhy celých regionů překračujících hranice evropských států či jsou součástí takových sítí. V této souvislosti však vzrůstá i potřeba zajistit bezpečnost těchto složitých, a někdy i snadno zranitelných systémů. Dopravní noviny zajímalo, jak se v oboru mezinárodní logistiky na našem území dotčené firmy s možným ohrožením vypořádávají.

celý článek

Vzdělávání v dopravě a logistice

Seminář vysvětloval speditérům nejasnosti v NOZ

Seminář vysvětloval speditérům nejasnosti v NOZ

Ačkoli nový občanský zákoník (NOZ) vstoupil v platnost již před více než rokem, speditéři a dopravci stále narážejí v řadě jeho ustanovení na nejasnosti. Dopravní noviny a Svaz spedice a logistiky proto společně uspořádaly na začátku února v Praze další z řady svých odborných seminářů, tentokrát zaměřený na aplikaci nového občanského zákoníku v dopravě, spedici a logistice.

celý článek

Martin Staněk (Raaltrans) pro DN

„Důležitá je informovanost uživatelů“

„Důležitá je informovanost uživatelů“

Spediční databanky se významným způsobem podílejí na boji proti podvodům v dopravě a logistice. O přiblížení situace na tomto poli jsme proto požádali Martina Staňka ze spediční databanky Raaltrans.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
21. dubna 2015 10:14
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.