Logistika, spedice

Společná rubrika Dopravních novin a Svazu spedice a logistiky ČR

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů 5

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů 5

LOGISTIKA

Asociace evropské vozidlové logistiky – ECG

ECG POŽADUJE SJEDNOCENÍ PARAMETRŮ VOZIDEL

ECG (Association of European Vehicle Logistics) je neziskovou organizací, která podporuje zájmy provozovatelů přeprav nových automobilů. Byla zřízena v roce 1997 a v současnosti zastupuje kolem stovky podniků vozidlové logistiky z 27 zemí Evropské unie, Ruské federace, Ukrajiny a Turecka. Členové ECG zajišťují dopravu, distribuci, skladování a povýrobní servis výrocům, importérům, nájemným firmám a poskytovatelům leasingu vozidel.

celý článek

Ekonomický vývoj v ČR

Z růstu ekonomiky profituje i doprava a logistika

Z růstu ekonomiky profituje i doprava a logistika

Ekonomové jsou příjemně překvapeni údaji Českého statistického úřadu za druhé čtvrtletí. Vyplývá z nich, že česká ekonomika v tomto období nad očekávání rostla. Z růstu ekonomiky tažené průmyslovou výrobou profituje také doprava a logistika. S aktuální situací českého průmyslu bude možné se seznámit na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV), který se uskuteční v polovině září na brněnském Výstavišti.

celý článek

Pavel Sovička (Panattoni CR Development) pro DN

Trh s průmyslovými nemovitostmi má stále velký potenciál

Trh s průmyslovými nemovitostmi má stále velký potenciál

Česká republika těží v sektoru průmyslových nemovitostí zejména z blízkosti Německa, i v příštích měsících se očekává další rozvoj tohoto trhu. Ten však může přibrzdit klesající míra nezaměstnanosti. Myslí si to alespoň ředitel developerské společnosti Panattoni Czech Repub-lic Development, která se zaměřuje právě na výstavbu průmyslových areálů, Pavel Sovička.

celý článek

Amazon v Dobrovízi

Nové distribuční centrum v Dobrovízi přijalo první zboží

Nové distribuční centrum v Dobrovízi přijalo první zboží

Amazon v druhé polovině srpna oznámil, že necelý rok po zahájení výstavby začal přijímat zboží do svého prvního distribučního centra v České republice v Dobrovízi. „Dnes jsme spustili příjem zboží v našem novém distribučním centru. Vše šlo přesně podle plánu. Náš tým v Dobrovízi nás jen utvrdil v přesvědčení, že zde máme skvělé manažery a ty nejlepší zaměstnance,“ řekl Roy Perticucci, viceprezident Amazonu pro Evropu.

celý článek

DHL/Shell

Nová služba DHL Express umožňuje posílat zásilky z čerpací stanice

Nová služba DHL Express umožňuje posílat zásilky z čerpací stanice

Společnosti Shell Czech Republic a DHL Express (Czech Republic) navázaly na spolupráci v několika evropských zemích a v České republice nyní představují společně novou službu odesílání zásilek do celého světa DHL Express Easy za výhodných podmínek. Nabídka rozšiřuje paletu nadstandardních služeb české sítě čerpacích stanic Shell. Společnost DHL Express umístila své samoobslužné kiosky na 30 vybraných stanic po celé České republice, z toho 21 regionálních a devět pražských.

celý článek

Tomáš Míček (P3) pro DN

Většina nemovitostí se dnes staví na míru zákazníkovi

Většina nemovitostí se dnes staví na míru zákazníkovi

Jedním z trendů výstavby průmyslových a logistických nemovitostí na českém trhu je, že většina nových hal se staví v rámci BTS neboli built-to-suit, tedy na míru konkrétním požadavkům klienta. Pouze v zavedených lokalitách se staví i spekulativně. V rozhovoru pro DN to potvrdil ředitel společnosti P3 pro ČR Tomáš Míček.

celý článek

Bohemia Cargo

Bohemia Cargo vybuduje v Přestanově mycí linku

Bohemia Cargo vybuduje v Přestanově mycí linku

PRAHA (15.9.) – Od června letošního roku rozšířila logistická firma Bohemia Cargo své skladovací prostory o nový sklad v Přestanově. Získala tak kapacitu pěti tisíc metrů čtverečních pro sedm tisíc palet. V září spouští v místě novou mycí linku KLT obalů s plánovanou kapacitou až 200 ks KLT/hod. „Přestanov u Teplic jsme si vybrali mimo jiné z důvodu snadné dostupnosti k dálnici D8,“ říká Jiří Šindler, obchodní ředitel Bohemia Cargo.

celý článek

Amazon

Amazon otevřel dobrovízské distribuční centrum

Amazon otevřel dobrovízské distribuční centrum

PRAHA (8.9.) – Společnost Amazon otevřela své první distribuční centrum ve středočeské Dobrovízi. To se stane součástí její evropské distribuční sítě a již letos pomůže zvládat nápor objednávek během předvánoční špičky. Amazon bude s tímto novým distribučním centrem schopen lépe reagovat na požadavky neustále rostoucí evropské zákaznické základny. Do roku 2018 v něm najde práci dva tisíce stálých a další tři tisíce sezonních zaměstnanců, kteří pomohou vykrýt zvýšenou poptávku v období vánoční špičky.

celý článek

CTP

Společnost CTP otvírá celkem pět nových CTParků

Společnost CTP otvírá celkem pět nových CTParků

PRAHA (8.9.) – V průběhu srpna rozšířila developerská společnost CTP své portfolio o dalších pět lokalit. Konkrétně se jedná o CTPark Sibiu, CTPark Holubice, CTPark Prague West, CTPark Humpolec II a CTPark Blatnice. Aktuálně tedy CTP nabízí svým obchodním partnerům více než 60 strategických oblastí v rámci středoevropského regionu. Díky tomu patří rovněž k významným zaměstnavatelům této oblasti.

celý článek

KN FreightNet

Kuehne + Nagel představí v Brně novinku pro oblast letecké přepravy

Kuehne + Nagel představí v Brně novinku pro oblast letecké přepravy

PRAHA (8.9.) – Společnost Kuehne + Nagel představí poprvé v Česku na Mezinárodním strojírenském veletrhu svoji revoluční produktovou novinku KN FreightNet pro oblast letecké přepravy. Jedná se o nový, plně automatizovaný logistický systém, který zákazníkům umožňuje okamžitou tvorbu obchodních nabídek se zlevněnou all-inclusive cenou za leteckou přepravu v reálném čase, online rezervaci a okamžité objednání služeb, jakož i plnou vizibilitu a monitoring zboží.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
13. října 2015 9:11
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.