DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Logistika, spedice

DB Schenker zahajuje provoz nové námořní linky z čínského Xiamenu Premium

DB Schenker zahajuje provoz nové námořní linky z čínského Xiamenu

20.2. – Logistická společnost DB Schenker rozšiřuje nabídku přímých námořních sběrných linek o novou z čínského přístavu Xiamen do Prahy. Přímý servis přináší nejen větší bezpečnost pro přepravované zboží, ale také úsporu nákladů a kratší dobu přepravy.

Prologis hlásí v ČR rekordní obsazenost Premium

Prologis hlásí v ČR rekordní obsazenost

16.2. – V loňském roce společnost Prologis v České republice pronajala 168 600 m2 prostor a na konci roku tak dosáhla rekordní obsazenosti 98,7 procenta. Prologis postavil budovy o rozloze 57 000 m2 a zahájil výstavbu tří budov o rozloze 66 500 m2. Na tiskové konferenci v Praze to ve středu oznámil ředitel Prologis pro pronájem a výstavbu v České republice a na Slovensku Martin Baláž.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - únor 2018

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

VÝZVA K ÚČASTI NA PŘÍPRAVĚ INDEXŮ LOGISTICKÉ VÝKONNOSTI (LPI)

Jan Klička (Alza.cz): Snažíme se maximálně využívat potenciál moderních intralogistických řešení

Běžně přední český internetový obchod Alza.cz distribuuje denně ke svým zákazníkům sto tisíc kusů zboží, před Vánoci je to až trojnásobek. To klade vysoké nároky na rychlost a přesnost logistických procesů. V rámci rozvoje pak firma od ledna rozšířila své logistické zázemí ve Zdibech u Prahy, kde současné dopravníkové tratě chce nahradit vyšším stupněm automatizace. O dalších plánech v oblasti logistiky i realizovaných projektech jsme hovořili s ředitelem logistiky Alza.cz Janem Kličkou.

Nový polohovač vidlic View zlepšuje výhled

Mnohem lepší výhled na vidlice mají řidiči při uskladňovaní a vyskladňování zboží, když používají nový polohovač vidlic View, který vyvinul výrobce manipulační techniky Linde Material Handling. Díky němu lze účinně zabránit poškození nákladu, stavebních komponent skladu i jeho vybavení a také nákladních automobilů. Nový polohovač vidlic lze navíc využít u všech elektrických vysokozdvižných vozíků a vozíků se spalovacím motorem s nosností 1,2 až 5 tun.

Efektivita, optimalizace a udržitelnost

Výstavba a vybavení logistických nemovitostí podléhá nejrůznějším trendům, požadavkům klientů a technologickému vývoji. Ty nejdůležitější směry přibližují zástupci developerských společností v anketě Dopravních novin.

Sklad v Divišově je devátou pobočkou GEFCO v Česku

Společnost GEFCO otevřela po patnácti letech působení v České republice svou devátou pobočku, pronajala si nový sklad v Divišově. Nové prostory firma zřídila hlavně pro dlouhodobé klienty z oblasti automobilového průmyslu, do objektu přemístí také ekologický provoz čistění vratných přepravních obalů, tzv. GEF-boxů.

Komentář: Co přinesl leden 2018 v dopravě

Ve třech státech našeho evropského regionu – u nás, v Německu a v Rakousku – proběhly nedávno parlamentní volby a byla otázka, jaké vlády z nich vzejdou a jaké dopravní priority si stanoví. Vládní program české menšinové vlády na úseku dopravy bude nepochybně podrobně probírán v politických kruzích a v médiích. Pozornost proto chceme věnovat na našem vymezeném prostoru situaci u našich sousedů.

Novelu stavebního zákona hodnotí developeři většinou pozitivně

Od začátku ledna platí novela stavebního zákona, na níž celé tři roky pracovalo ministerstvo pro místní rozvoj. Novela podle resortu řeší řadu palčivých problémů v současném stavebnictví. Je tomu tak i u průmyslových a logistických staveb?

David Žežulka je novým obchodním a marketingovým ředitelem DPD

13.2. – Pozici marketingového a obchodního ředitele DPD CZ nově obsadil David Žezulka. Ve společnosti bude mít na starosti kromě řízení obchodního a marketingového oddělení také novou obchodní strategii firmy.

spinner