Logistika, spedice

Aktuality ze světa 20/2017 Premium

Aktuality ze světa 20/2017

17.7. - LETECKÁ DOPRAVA – Koncentrace leteckých lobby v Bruselu pokračuje. Kvůli tomu skončil nedávno svou činnost Svaz evropských leteckých společností AEA. Jedno z nejstarších zájmových zastoupení při EU se podřídilo nově založené organizaci Evropské aerolinky ( Airlines for Europe – A4E). Zatímco zástupci AEA před časem ještě tvrdili, že jejich lobby „bude několik dalších let existovat“, nyní vedoucí představitelé vydali sdělení „AEA na rozloučenou“ o rozpuštění svazu 

​GEFCO oznámilo personální změny

17.7. – Logistická skupina GEFCO jmenovala nového člena svého výkonného výboru a zároveň změnila kompetence dvou dosavadních členů. „Při tomto novém uspořádání bude skupina GEFCO těžit z užší spolupráce mezi jednotlivými odbornými úseky. Tím chceme zvýšit efektivitu, dosáhnout dalšího růstu na klíčových trzích a garantovat výkonnost našich divizí,” komentoval změny předseda správní rady skupiny GEFCO Luc Nadal.


Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA MÁ NOVÉHO PREZIDENTA

Na svém letošním výročním zasedání zvolili členové ELA nového prezidenta. Stal se jím Ital Paolo Biso-gni, prezident italského logistického svazu AILOG. Zasedání se konalo v Mnichově v rámci nedávného dopravního veletrhu transport logistics.

​DACHSER rozvíjí své aktivity v oblasti přepravy nebezpečného zboží

14.7. – Mezinárodní logistický provider DACHSER má vlastní speciální řešení pro zásilky s nebezpečným zbožím. Díky husté logistické síti společnosti DACHSER mohou zákazníci se zbožím podléhajícím dohodě ADR posílat i menší objemy zásilek doslova po celém světě. Oceňují to zejména společnosti z chemického průmyslu. Svědčí o tom prodloužení smlouvy s německým Svazem chemického průmyslu i osvědčení Responsible Care od Českého chemického svazu.

​Linde Material Handling prodlužuje spolupráci s odborníky na robotiku ze společnosti Balyo

14.7. – Německý výrobce manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení, společnost Linde Material Handling (Linde MH) a francouzský specialista na robotiku Balyo prodlužují svoji úspěšnou spolupráci. Kontrakt byl uzavřen na dobu deseti let.

​Cargo-partner otevře na podzim nové logistické centrum v Hamburku

14.7. – Mezinárodní poskytovatel logistických služeb a souvisejících informačních technologií společnost cargo-partner plánuje na 1. října 2017 otevření nového logistického centra s plochou 4900 metrů čtverečních ve VGP Parku Hamburg, který se nachází v Rade, pouhých 20 kilometrů jihozápadně od Hamburku, s možností budoucího rozšíření až na 8600 metrů čtverečních. Sklad nabídne více než 12 tisíc paletových míst, 600 metrů čtverečních plochy pro skladování malých dílu a vychystávání jednotlivých položek a více než tisíc metrů čtverečních plochy pro blokové skladování.

​Gebrüder Weiss zahájil provoz vlastní firmy v USA a přidal další pobočky do celosvětové sítě

11.7. – Celosvětově jednotné služby pod jednou společnou značkou. Tak zní strategie logistické společnosti Gebrüder Weiss. Po založení nejrůznějších poboček v Německu, Číně, Hongkongu a v Singapuru v první polovině roku si nyní logistická firma stanovila další cíl a oznámila založení vlastní organizace v USA.

​System Alliance Europe ocenila nejlepší partnery

S mimořádným napětím očekávali minulý týden v Bukurešti účastníci valné hromady společnosti System Alliance Europe výsledky vyhlášení nejlepších partnerů a udělení cen Performance Awards.Ceněnou trofej Partnera roku (Partner of the Year) letos získala společnost Gebrüder Weiss Holding AG. Firma po loňském úspěšném roce hodlá letos pokračovat ve strategii mezinárodního růstu, zejména v Asii a Severní Americe, a bude otevírat nové pobočky.

​Nový mrazírenský sklad využívá unikátní technologii chlazení

Kapacitu pro až 4200 tun mrazírenského zboží a 4256 paletových míst nabízí nový mrazírenský sklad společnosti MD logistika v areálu v Dašicích na Pardubicku. Díky novým skladovým prostorám firma zvětšila skladovací kapacitu pro mražené zboží o celou čtvrtinu. Nový sklad C9 nabízí prostory s vnitřní teplotou –24 °C o ploše 1997 m2 a je propojen s rampou příjmu zboží a s expediční rampou stávající mrazírenské haly. Investice v hodnotě převyšující 55 milionů Kč vyrostla na místě nevyhovujícího skladu z 90. let.¨

​Co přinesl květen 2017 v dopravě

Nejenže se digitalizace stále rozšiřuje, ale také se zvyšuje počet útoků na počítačové sítě. S osvětou všeho druhu týkající se digitalizace a automatizace v dopravě a logistice jako by se roztrhl pytel. Již méně je návodů, jak se chránit před novou kvalitou tzv. kyberútoků. Proto poučení třeba od sousedů nejsou na škodu. Podíváme se například na severoněmecké námořní přístavy, které pracují na svém ochranném systému. Brémský projekt PortSec je má v tom podpořit.

spinner