DN č. 11 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 24.5., uzávěrka již 3.5.! 

Logistika, spedice

DB Schenker prosazuje ekologický přístup v logistice

20.4. – Už tuto neděli si připomínáme mezinárodní Den země. A to je možná dobrá příležitost připomenout význam životního prostředí v dopravě a logistice. O udržitelný rozvoj logistiky dlouhodobě usiluje například společnost DB Schenker. Přispívá k němu mimo jiné větším zapojením železniční přepravy, snižováním obsahu síry v lodním palivu, nebo využíváním vozidel na stlačený zemní plyn (CNG).

Aktuality ze světa 16/2018 Premium

Aktuality ze světa 16/2018

17.4. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Saudská Arábie usiluje o přístup k úmluvě TIR. Tamní rada ministrů schválila přístup k Úmluvě OSN TIR, aby podpořila zlepšení regionální integrace. Kolem 30 procent světového obchodu směřuje přes Rudé moře a Saudská Arábie je v tomto směru aktivní prostřednictvím Kooperační rady Arabského zálivu a působením na Středním východě. Umožňuje jí to její geografické i ekonomické postavení. Kromě toho existuje návaznost na Saudskou vizi 2030 – strategii přeměnit zemi v logistickou křižovatku pro Asii, Evropu a Afriku. Rozhodnutí přistoupit k systému TIR má pomoci zlepšit a profesionalizovat silniční a přeshraniční dopravu. Ve spojitosti se světovou konferencí IRU 2018 v letošním roce v Ománu se uvádí, že IRU bude usilovat o vstup dalších arabských zemí do globální sítě TIR. Ve hře bude také utváření nových intermodálních koridorů propojujících Afriku, Asii a Evropu přes země začleněné do Kooperační rady Arabského zálivu. Dvoustranný obchod mezi arabskými zeměmi je v současnosti na nízké úrovni (dosahuje pouze 10 až 15 %) a zavedení systému TIR by mělo výrazně podpořit zlepšení regionální hospodářské a obchodní integrace.

Průzkum DPD: Evropané stále častěji nakupují na čínských e-shopech

13.4. – Podle nejnovějšího celoevropského průzkumu společnosti DPDgroup dávají Evropané při nakupování online stále častěji přednost čínským e-shopům před těmi evropskými nebo americkými. Češi nejsou výjimkou. Stejně jako ostatní evropské národy je k tomu vedou zejména lepší ceny. Na zahraničních e-shopech utrácejí nejčastěji mladí muži s vyššími příjmy.

Krone otevřel nové distribuční centrum v Herzlake

Výrobce návěsů a nástaveb Krone zahájil provoz nového centrálního distribučního skladu pro náhradní díly v Herzlake. Zařízení za 8,5 milionu € leží u silnice E 233 na ploše 38 tisíc m2, což odpovídá rozloze pěti a půl fotbalových hřišť. Kryté prostory zabírají 8400 m2 a jsou rozdělené do dvanácti sekcí s prostorem pro uložení až 17 500 europalet a 16 tisíc boxů pro malé náhradní díly.

Papp Italia dokončila integraci do sítě DACHSER Premium

Papp Italia dokončila integraci do sítě DACHSER

9.4. – Mezinárodní dodavatel logistických služeb DACHSER získal italského dodavatele logistiky potravin Papp Italia. Pobočka v severoitalské Veroně nese nově název DACHSER Italy Food Logistics S.R.L.

Hödlmayr Logistics ČR se chce zaměřit na železnici a rozšířit sklady Premium

Hödlmayr Logistics ČR se chce zaměřit na železnici a rozšířit sklady

5.4. – Navzdory náročným podmínkám na trhu, poznamenaným nedostatečnými kapacitami a chybějícími řidiči, má společnost Hödlmayr Logistics ČR za sebou úspěšný fiskální rok 2017. Dosáhla celkového obratu 33 miliónů €, což odpovídá úrovni roku 2016. Pozitivní vývoj na trhu spolu s dalšími investicemi a optimálním nastavením priorit opravňuje vedení firmy k optimistickému výhledu i pro letošní rok.

Aplikace Linde Truck Call funguje jako moderní taxi

4.4. – Zajistit vhodný průmyslový vozík a řidiče na správné místo a ve správný čas je pro manažery flotily manipulační techniky často obtížný úkol. Novinka Truck Call od společnosti Linde Material Handling umožňuje uživatelům digitálně zadat potřebné přepravní úkoly a výrazně tak zjednodušit a urychlit komunikaci mezi manažery flotily a řidiči.

Alza zavádí novou službu Alza HomeBox Premium

Alza zavádí novou službu Alza HomeBox

3.4. – Společnost Alza přichází s další inovací na poli doručování zboží. Díky nové službě Alza HomeBox už zákazníci nebudou muset zásilku vyzvedávat osobně nebo čekat na kurýra. Ten jim naopak balíček přiveze až k domu a uloží do speciální schránky, kde bude zboží v bezpečí čekat na svého příjemce. Oznámila to společnosti v tiskové zprávě.

Aktuality ze světa 13/2018 Premium

Aktuality ze světa 13/2018

29.3. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Další oheň na lodi Maersku. Na palubě nákladní lodi dánského rejdařství Maersk Line došlo během krátké doby opět k požáru. Podle informace z rejdařství hlásila „Maersk Kensington“ oheň v nákladním prostoru. Oheň byl pod kontrolou a všech 26 členů posádky bylo v bezpečí. Loď byla na cestě ze Salalahu v Ománu směrem na Suezský kanál. Kontejnerová loď o kapacitě 6188 TEU byla následně zakotvena mimo přístav Salalah. Důvod vzniku požáru je dosud neznámý. Spojitost s ohněm, k němuž došlo 6. března na palubě lodi „Maersk Honam“, není dosud prokázána. Rejdařství informovalo, že pokud by mělo dojít ke zpoždění v přepravě nákladu, bude informovat přímo zákazníky.

DHL Express otevřela nové třídicí středisko v Bruselu

Až 42 tisíc zásilek za hodinu odbaví nové třídicí středisko DHL Express na letišti v Bruselu, které firma uvedla do provozu na konci února. Umožňují mu to nejmodernější technologie, díky nimž se kapacita centra zvýšila téměř čtyřnásobně. Investice, která v celkové výši přesáhla 140 milionů €, vytvoří na letišti 200 nových pracovních míst, a to o tři roky dříve, než bylo původně plánováno.

spinner