Logistika, spedice

​Španělská společnost Azkar rebranduje na DACHSER

23.5. – Mezinárodní logistický provider DACHSER integroval svoji španělskou dceřinou společnost Azkar Group do své evropské sítě pozemních přeprav před čtyřmi roky. Nyní se národní organizace na Pyrenejském poloostrově přejmenují na DACHSER Spain a DACHSER Portugal.

​DB Schenker otevřel v Grazu nejmodernější terminál na jih od Alp

23.5. – Logistická společnost DB Schenker otevřela v Rakousku nové logistické centrum poblíž Grazu (Štýrský Hradec). Investice za 25 milionů euro zdvojnásobí jeho skladovou plochu ve Štýrsku a vytvoří až 250 nových pracovních míst. První zásilky přivezly kamiony do nového terminálu ve městě Graz-Wundschuh již po necelém roce od poklepání na základní kámen.

​Speciální systém pomůže optimalizovat spotřebu energie

23.5. – Společnost CTP si dlouhodobě klade za cíl udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Vedle využívání LED osvětlení firma nedávno zavedla v CTParku Hranice speciální inteligentní systém měření. Systém automaticky sbírá údaje o spotřebě ze všech nastavených měřidel v krátkých intervalech a následně vyhodnocuje naměřené hodnoty a porovnává je vůči standardní spotřebě. Data jsou následně importována do interního softwaru CTP, kde s nimi mohou jednotliví nájemci dále pracovat. Řešení šetří životní prostředí, čas i finanční prostředky.

​Veletrh transport logistic 2017 ovládla digitalizace

Tématem číslo jedna letošního ročníku veletrhu dopravy a logistiky transport logistic 2017, který se konal od 9. do 12. května v Mnichově, byla digitální revoluce. Rozsáhle diskutovány byly také otázky týkající se nárůstu národních tendencí k protekcionismu. Největší odborná akce svého druhu se těšila rekordní účasti.

​Ing. Tomáš Formánek (Logio) pro DN: „Snažíme se neustále inspirovat firmy kolem nás“

Pro jednoho z největších výrobců aut v Německu česká poradenská společnost specializovaná na poradenství v supply chain managementu a logistice navrhla nový vícepatrový sklad ve východní Asii. Pro velkou firmu z oblasti retailu zase nedávno úspěšně dokončila pilotní projekt optimalizace kompletního promočního prodeje včetně struktury letáku. To jsou jen dvě z celé řady řešení, jež společnost Logio v poslední době realizovala. Do budoucna firma podle jejího generálního ředitele Ing. Tomáše Formánka hodlá pokračovat v tvorbě řešení pro řízení celého dodavatelského řetězce od finálních zákazníků až po prvotní dodavatele surovin. „To je náš cíl. Protože jedině tehdy dojde ke skutečné optimalizaci a firmy se přestanou rozhodovat na základě lokálních podmínek,“ říká v rozhovoru pro Dopravní noviny.

​Klienti si advokáty najímají až ve chvíli, kdy spor vznikne. A to už je často pozdě

V dopravě a logistice je v současné době kladen velký důraz na rychlost dodávek. Smluvní dokumentace a další potřebná administrativa se řeší často na poslední chvíli. Ale právě dostatek relevantních informací, důsledné vyjednávání o smlouvě a řádná úprava smluvní dokumentace jsou často rozhodující.

​GLS: Obliba výdejních míst roste, meziročně je využívá téměř o čtvrtinu více Čechů

21.5. – Objem tržeb českých e-shopů v roce 2016 vzrostl na rekordních 100 miliard korun a s ním vzrostla i obliba výdejních míst, které pro přepravce spravují třetí strany. Zasílat si na ně nechává zásilku o 23 procent více Čechů než před rokem. Na výdejní místa v současné době putuje téměř každá šestá zásilka v Česku. O ParcelShopech slyšelo o 52 procent více lidí než před rokem. Vyplynulo to z nejnovějšího průzkumu chování českých spotřebitelů, jehož výsledky každoročně zveřejňuje balíkový přepravce GLS. V rámci průzkumu odpovídal reprezentativní vzorek čítající více jak tisíce respondentů.

​Firma 108 AGENCY zajistila nové logistické prostory pro Nagel Česko i TPL Slovakia

16.5. – Zprostředkování dvou obchodů hlásí realitně poradenská firma 108 AGENCY. Ve VGP Parku Olomouc zajistila pronájem skladových kapacit pro Nagel Česko a v průmyslovém parku Logicor v Novém Mestě nad Váhom vyhledala a zajistila pronájem prostor pro TPL Slovakia.

UPS zavádí v Evropě novou expresní službu UPS Express Critical

10.5. – Na počátku května byla v Evropě zavedena expresní služba UPS Express Critical® zaměřená na přepravu zásilek s kritickým časem dodání, vyžadující zvláštní zacházení, jako například náhradní díly nezbytné pro let letadla či chirurgické nástroje potřebné pro operační sál. Tým UPS prostřednictvím nepřetržitého kontaktního centra (24/7) vyhodnotí požadavky na přepravu, určí možné alternativy a realizuje přepravní řešení zohledňující nároky na čas i náklady.

​Bonbony Skittles „dozrávají“ ve speciálním skladu Raben Logistics

9.5. – Než se ovocné bonbóny Skittles dostanou ke spotřebitelům jak v Čechách, tak v mnoha dalších evropských i mimoevropských zemích, užívají si vlastní ""saunu". Žvýkací bonbony, které vyrábí společnost Wrigley Confections ČR, skutečně dozrávají ve speciálním zařízení, které v Česku postavila a provozuje společnost Raben Logistics Czech.

spinner