Logistika, spedice

​DACHSER otevřel dvě další linky do Německa

23.11. – Mezinárodní logistický provider DACHSER spustil nové linky sběrné služby do středního a severního Německa. Nově vyráží z Kladna každý den přímé linky do Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku a umožňují tím ještě rychlejší dodání zboží k našim západním sousedům. DACHSER tak rozšířil počet svých linek sběrné služby v České republice na 89.

​Od května 2018 se zpřísní ochrana osobních údajů, připravte se na to!

Ještě pár měsíců zbývá do okamžiku, než nabude účinnosti evropská směrnice o ochraně osobních údajů. Konkrétně se tak stane 25. května 2018. Jelikož sankce za porušení směrnice jsou poměrně značné, měl by se každý subjekt na novou směrnici řádně připravit. Obecné informovanosti pomohl i seminář na téma ochrany osobních údajů, který společně uspořádaly Svaz spedice a logistiky ČR a Dopravní noviny.

​GEFCO má novou pobočku v Řecku

20.11. – Společnost GEFCO, globální hráč v segmentu průmyslové logistiky a přední evropský poskytovatel logistických služeb pro automobilový průmysl v tomto měsíci oficiálně zahájil činnost své nové pobočky v Řecku. Ta bude poskytovat know-how skupiny v oblasti globálních logistických řešení určených k podpoře výrobců.

​Gebrüder Weiss otevřel v Jerevanu nové stálé zastoupení

20.11. – Přepravní a logistická společnost Gebrüder Weiss oznámila, že oficiálně otevřela své nové stálé zastoupení v arménském hlavním městě Jerevanu. Minulý týden o tom informovala marketingová manažerka Gebrüder Weiss v České republice Šárka Hálová.

​Dopravní svazy zveřejnily požadavky na spolkovou vládu

Nákladní doprava a logistika jsou nosné pilíře německé ekonomiky a základ blahobytu společnosti. Pro tento ekonomický sektor tvořený převážně středně velkými firmami je důležité, aby i v budoucnu byly zajištěny jasné, spravedlivé a spolehlivé rámcové podmínky. Čtveřice svazů činných v oblasti dopravy, spedice a logistiky (AMÖ, BGL, BWVL a DSLV) vypracovala seznam požadavků pro následující, 19. legislativní období nově sestavované spolkové vlády.

Komentář: Co přinesl říjen 2017 v dopravě

Začátek letošního podzimu přinesl také utěšenou úrodu dopravních a logistických seminářů, konferencí a kongresů, a to v měřítku národním i mezinárodním, včetně akcí celosvětových. Začneme-li na domácím hřišti, vidíme, že Dopravní noviny ve spolupráci se Svazem spedice a logistiky SSL pořádají v rámci osvědčené dlouhodobé spolupráce hned dva užitečné podzimní semináře pro podnikové praktiky. Ten první se týkal ochrany osobních údajů ve smyslu nařízení EU, druhý se zabývá třetí vlnou systému evidence tržeb a jejích dopadů na logistickou praxi.


​DPD ještě před vánoční sezónou zprovozňuje nová depa

17.11. – Společnost DPD je připravena na vánoční sezónu, kdy se počet přepravovaných zásilek pravidelně výrazně zvyšuje. Vzhledem ke stále větší oblibě online nákupů je i letos očekáván enormní nárůst. Aby počty balíčků v tomto omezeném časovém období nebyly navýšeny nekontrolovaně a přepravce tak mohl doručovat v nejvyšší možné kvalitě, domluvilo se DPD na objemech balíků se svými největšími zákazníky. Pro exponovanou oblast Prahy jsou navíc oproti loňskému roku otevřena dvě nová depa.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - říjen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

5th TransPolandTran­slogistica – MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA 8. – 10. LISTOPADU

ELA informuje o páté dopravní a logistické výstavě, která proběhne ve Varšavě letos v listopadu. Výstava dá návštěvníkům příležitost, aby se seznámili s posledními produkty a řešeními, jež jsou k dispozici na trhu

​Průzkum DPD: Češi nejčastěji platí bankovním převodem, Evropané digitální peněženkou

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti DPDgroup Češi při nákupu na internetu nejvíce preferují platbu bankovním převodem, tuto možnost využívá 58 % z nich. Podobně to mají Poláci (52 %) a Estonci (68 %). V České republice 48 % lidí upřednostňuje platbu kartou online a 47 % lidí dobírku.

​Největší distribuční centrum Tchibo ve střední a východní Evropě vyrostlo u Chebu

Už téměř dva měsíce funguje distribuční centrum Tchibo pro objednávky z e-shopu naplno. Dokončením druhé části výstavby v Panattoni Parku Cheb se pronajímatelná plocha zvýšila z 39 tisíc metrů čtverečních na 73 tisíc metrů čtverečních. V Chebu tak vyrostla druhá největší logistická hala v ČR a největší distribuční centrum společnosti Tchibo ve střední a východní Evropě.

spinner