Wizz Air kvůli uzavření maďarských hranic ruší velkou část letů

Wizz Air kvůli uzavření maďarských hranic ruší velkou část letů
30.8. - Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air od 7. září prudce sníží počet týdenních letů do a z Maďarska. Reaguje tak na oznámení vlády, že od 1. září nejméně na měsíc uzavře hranice pro cizince, aby se zabránila šíření nemoci covid-19.

Wizz Air v prohlášení uvedl, že od 7. do 30. září sníží počet týdenních letů na 32. Od 1. do 6. září bude v provozu 126 letů. Pro cestující zůstanou k dispozici jen nejoblíbenější trasy.

Wizz Air v posledních letech expandoval z východní do západní Evropy a zařadil se mezi společnosti, které se nejrychleji začaly zotavovat z koronavirové krize. Minulý týden však firma varovala, že oživení by se mohlo zastavit, protože cestování po Evropě ohrožují omezení nařízená vládami.

Maďarsko dnes ohlásilo 292 nových případů nemoci covid-19, což je nejvyšší denní počet od začátku pandemie. V Maďarsku se nakazilo celkem 5961 osob a 614 jich zemřelo, napsala agentura Reuters.

Maďarská vláda oznámila uzavření hranic pro cizince v pátek. Další detaily opatření však vláda nezveřejnila s tím, že se budou projednávat o víkendu. Maďaři navíc po návratu ze zahraničí budou muset na 14 dní do karantény. Opustit ji budou moci pouze po dvou negativních testech na covid-19 provedených v rozmezí dvou dnů, které si sami uhradí.

(čtk, tl)

Foto: archiv

spinner