Společnost Vueling bude létat z Prahy do Florencie

Společnost Vueling bude létat z Prahy do Florencie

3.12. - Letecký dopravce Vueling spustí od příští letní sezony přímé spojení mezi Prahou a Florencií. Linka bude fungovat od 15. září příští roku až čtyřikrát týdně. Minulý týden to oznámilo Letiště Praha. Spoje by podle odhadů letiště mělo využít až 40 000 cestujících ročně.

„Již dlouhodobě vidíme velký potenciál u letů do Itálie a oznámení další nové linky do oblasti Toskánska tento trend potvrzuje. Linka podpoří také příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Linka bude létat vždy v pondělí, středu, pátek a neděli a let v jednom směru by měl trvat zhruba 95 minut. Dopravce plánuje do Toskánska létat s Airbusem A319 s kapacitou pro 144 cestujících.

Pražské letiště mělo přímé letecké spojení s Florencií naposledy v roce 2013. Od té doby létaly z Prahy do toskánského města pouze vánoční speciály, které provozoval právě Vueling.

Letiště Praha letos zvyšuje počet spojení i cílových destinací. Během zimní sezony nabízí spojení do celkem 114 destinací, z toho deseti nových. Nové linky letiště ohlásilo také pro příští léto, kdy do letového řádu přibude například linka United Airlines z Prahy do Newarku ve Spojených státech.

(čtk)

Foto: Letiště Praha

spinner