ŘLP připravuje prodej výcvikového střediska s leteckými simulátory

ŘLP připravuje prodej výcvikového střediska s leteckými simulátory

2.9. - Státní podnik Řízení letového provozu (ŘLP) připravuje prodej svého výcvikového střediska s leteckými simulátory Czech Aviation Training Centre (CATC). V současnosti chystá veřejnou soutěž na nejvýhodnější nabídku za 100procentní podíl ve společnosti. ŘLP podnik koupilo v roce 2012 od ČSA za 280 milionů Kč.

Soutěž ŘLP plánuje vyhlásit v březnu příštího roku. Do té doby chce nabídnout možným zájemcům důkladné seznámení se stavem CATC. Generální ředitel ŘLP Jan Klas již dříve připustil, že případný prodej výcvikového střediska by mohl odlehčit finanční zátěž pro podnik i stát.

Společnost CATC, jejíž hlavní aktivitou je výcvik a udržování kvalifikace pilotů, stevardů a mechaniků pro dopravní letadla, v současnosti využívá 13 letových a jeden požární simulátor, například pro nejrozšířenější letouny typu Boeing 737 nebo Airbus A320. Většinu z nich podnik vlastní, dva má v pronájmu.

CATC loni zaznamenala podle výroční zprávy tržby za své služby přes 227 milionů Kč, zisk před zdaněním činil 582 000 Kč. Základní kapitál společnosti je 150,2 milionu Kč. Na konci loňského roku měla 62 zaměstnanců. Společnost sídlí v areálu starého ruzyňského letiště.

(čtk)

Foto: ŘLP

spinner