​První letoun A380 společnosti Emirates prochází kompletní modernizací

​První letoun A380 společnosti Emirates prochází kompletní modernizací

2.11. - Letecká společnost Emirates zahájila svůj rozsáhlý dvouletý program modernizace a oficiálně spustila práce na prvním ze 120 letounů určených pro kompletní modernizaci interiéru kabiny a instalaci nejnovějších sedadel Premium Economy. Tento ambiciózní projekt představuje investici v hodnotě několika miliard dolarů, která má zákazníkům společnosti Emirates zajistit ještě lepší zážitek z létání.

Po pondělním dokončení letu EK928 z Káhiry do Dubaje byl letoun A6-EVM přesunut do hangáru E v technickém centru společnosti Emirates, kde tým specializovaných inženýrů zahájil přípravu letounu na jeho přestavbu.

Kromě toho, že Emirates pro tento projekt přijala 190 nových zaměstnanců, spolupracuje také s 62 klíčovými partnery a dodavateli, kteří pro tento nejrozsáhlejší program modernizace letadel v historii komerční letecké dopravy najali další stovky kvalifikovaných pracovníků.

Po měsících pečlivého plánování a podrobného testování na skutečném letadle A380 odborníci provedli inventuru a vyžádali si celkem 2 200 číselných označení pro jednotlivé díly. Své přípravy zahájil i nákupní tým Emirates a pro počáteční fázi programu vypsal 12 600 objednávek. Ve strojírenském středisku Emirates byly rovněž zřízeny speciální dílny, které jsou zásobeny díly a vybavením potřebným pro tento rozsáhlý projekt.

(lan)

Foto: Emirates

spinner