DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Ostravskému letišti loni vzrostl počet cestujících o čtvrtinu

Ostravskému letišti loni vzrostl počet cestujících o čtvrtinu

30.1. - Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově loni přepravilo 324 116 cestujících, což bylo o 25,5 procenta (65.893 lidí) více než v roce 2016. Počet odbavených cestujících byl na letišti nejvyšší za posledních devět let. Na nárůstu se nejvíce podíleli cestující na pravidelných linkách a pravidelných sezonních spojích do letních destinací. Oznámila to Kateřina Pustějovská z letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Z Mošnova létají pravidelné linky do Prahy, Londýna, Bergama nedaleko Milána a Dubaje a sezonní charterové lety do turistických oblastí, hlavně do Řecka, Bulharska a Egypta. Moravskoslezskému kraji, jemuž letiště patří, se loni naopak nepodařilo sehnat žádného zájemce, který by měl zájem provozovat lety do Amsterodamu a Helsinek.

„Nejvíce cestujících bylo přepraveno na lince do Londýna, mezi další nejžádanější destinace patřil Burgas, Milán, Praha a Heraklion,“ uvedla Kateřina Pustějovská.

Vzrostlo i množství přepraveného nákladu. V roce 2017 bylo z Mošnova přepraveno 5362 tun nákladu, o rok dříve to bylo 4152 tun. Nárůst představuje 29,1 procenta.

„Za velký úspěch považujeme i výsledek hospodaření společnosti, kde se nám podařilo meziročně stáhnout ztrátu z 88 milionů Kč na ztrátu asi 15 milionů Kč," uvedl obchodní ředitel společnosti Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský. Doplnil, že pevně věří, že se podaří otevřít nové letecké spojení.

(čtk)

spinner