Londýnské letiště Heathrow hlásí nejvyšší počet cestujících od počátku pandemie

Londýnské letiště Heathrow hlásí nejvyšší počet cestujících od počátku pandemie

1.4. - Londýnské letiště Heathrow hlásí nejvyšší počet cestujících od počátku pandemie covidu-19. K nárůstu podle něj přispělo cestovaní Britů do jiných zemí, tedy pasivní cestovní ruch, a konec všech protipandemických opatření. V prohlášení o tom dnes informovalo toto nejvytíženější britské letiště.

Letiště dále uvedlo, že přílety zahraničních turistů za zábavou a kvůli práci zůstávají slabé kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem a požadavku na testování.

"Je fantastické vidět, že se letiště po dvou letech opět probouzí k životu," konstatoval šéf letiště John Holland-Kaye. Počet pasažérů v lednu a únoru letiště označilo za velmi slabý.

Heathrow dále zdůraznilo, že není jasné, zda současný trend přetrvá. Poukázalo přitom na další možné varianty koronaviru, vysoké ceny paliva, pomalý ekonomický růst a dopady ruské invaze na Ukrajinu.

Mnoho letišť se potýká s problémem včas nabrat dostatek zaměstnanců, aby dokázaly uspokojit poptávku v Británii. Heathrow uvedlo, že co nejrychleji navyšuje zdroje. Plánuje nabrat 12 000 nových zaměstnanců.

(čtk)

Foto: Heathrow Airport

spinner