Letiště Praha posílilo kvůli rostoucímu provozu počet zaměstnanců

Letiště Praha posílilo kvůli rostoucímu provozu počet zaměstnanců

3.1. - Zaměstnanost na pražském letišti společně se zvyšujícím se provozem roste. V loňském roce pracovalo na letišti v plném úvazku již zhruba 2650 lidí, což bylo o 300 zaměstnanců více než v roce 2017. V letošním roce chce navíc letiště počet zaměstnanců opět posílit. Oznámil to mluvčí letiště Roman Pacvoň. Důvodem pro navyšování počtu zaměstnanců je rostoucí provoz na letišti.

Letiště Praha loni stejně jako v předchozím roce překonalo své rekordní statistiky a poprvé odbavilo více než 16 milionů cestujících. Celkové statistiky za loňský rok ještě letiště vyčísleny nemá, podle odhadů by však mělo za rok 2018 odbavit asi 16,8 milionu pasažérů.

Počet zaměstnanců na letišti rostl i v předešlých letech, v roce 2016 mělo letiště něco málo přes 2000 pracovníků v hlavním pracovním poměru. Další zaměstnance plánuje letiště přibírat i letos. „Počty zaměstnanců, které potřebujeme k zajištění provozu, stále rostou v návaznosti na růstu počtu cestujících,“ řekl Roman Pacvoň.

V současnosti nejvíce zaměstnanců letiště nabírá do oblasti bezpečnosti. Jde především o pracovníky bezpečnostní kontroly a ostrahu letiště, což jsou zároveň největší provozní jednotky na letišti. Vzhledem k plánovaným rozvojovým projektům ovšem letiště plánuje posílit řady i na dalších specializovaných pozicích.

Letiště kvůli rostoucímu provozu plánuje několik projektů, které by měly dále navýšit současnou kapacitu. Letos je naplánováno například otevření nové odbavovací přepážky na Terminálu 1 a nový odbavovací ostrov na Terminálu 2. Dokončena by měla být také rekonstrukce letadlových stání na prstu B a zmodernizovány budou dvě odletové čekárny. Začít by měla také rekonstrukce třídírny zavazadel. V příštích letech by kapacity letiště měla zvýšit především výstavba nové paralelní dráhy, která by měla začít za čtyři roky, a také rozšíření Terminálu 2.

(čtk)

spinner