Dubaj loni zůstala nejvytíženějším světovým letištěm

Dubaj loni zůstala nejvytíženějším světovým letištěm

7.2. - Mezinárodní letiště v Dubaji si v loňském roce udrželo titul nejvytíženějšího letiště pro mezinárodní leteckou přepravu na světě. Počet cestujících stoupl o 5,5 procenta na 88,2 milionu. V letošním roce letiště čeká další růst počtu cestujících na 90,3 milionu, uvedl generální ředitel letiště Paul Griffiths.

Agentura Reuters ale upozornila, že růst počtu cestujících byl podle jejích propočtů loni nejnižší nejméně od roku 2009.

Dubajské letiště se stalo nejvytíženějším letištěm pro mezinárodní přepravu v roce 2014, kdy odsunulo na druhou pozici londýnské letiště Heathrow. Tím loni prošlo 78 milionů cestujících. Od té doby si tuto pozici drží. Letiště je domovem aerolinek Emirates a létá na něj 90 leteckých společností.

Společnost upozornila, že počet ruských cestujících loni stoupl o 28 procent na 1,3 milionu a čínských o 19,4 procenta na 2,2 milionu. SAE loni zmírnily vízové požadavky pro ruské cestující. Nejvíce využívali letiště cestující z Indie, jejich počet se zvýšil o 5,4 procenta na 12,06 milionu.

Objem přepraveného nákladu přes letiště loni stoupl o 2,4 procenta na 2,7 milionu tun.

Při započtení cestujících na domácích trasách zůstává nejvytíženějším letištěm americké letiště Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport, upozornila agentura AP.

(čtk)

spinner