Czech Airlines Technics budou provádět údržbu letadel Eurowings a Bees Airline

Czech Airlines Technics budou provádět údržbu letadel Eurowings a Bees Airline

11.1. - Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) bude nově provádět traťovou údržbu letadel Airbus aerolinek Eurowings a nepravidelnou údržbu letadel Boeing pro dopravce Bees Airline. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Pro Eurowings bude CSAT zajišťovat traťovou údržbu letadel Airbus A320ceo a A320neo family. Stroje dopravce využívá na své pražské základně, kterou otevřel v loňském roce.

"Předmětem nového dlouhodobého kontraktu s Eurowings je traťová údržba tří bázovaných letadel z rodiny A320 a dalších nebázovaných letadel podle provozní potřeby. Poskytované služby zahrnují rozmanité úkony od denních a týdenních kontrol až po ad hoc opravy v hangáru nebo přetah letadel," uvedl předseda představenstva CSAT Pavel Haleš. Podle německých aerolinek usnadnila spolupráce s CSAT otevření pražské základny.

Pro ukrajinského dopravce Bees Airline budou CSAT poskytovat traťovou údržbu tzv. na zavolání, tedy nepravidelně. Dopravce bude služby českých techniků využívat v případě oprav případných závad před plánovaným letem. Bees Airline létají do Prahy od loňského října na linkách do Oděsy a Lvova s letouny Boeing 787-800 .

Nepravidelnou traťovou údržbu CSAT poskytují také například aerolinkám EasyJet, KLM, Aeroflot, Iberia, Turkish Airlines, FlyDubai a dalším. V loňském roce takto na zavolání provedli 312 zásahů.

Czech Airlines Technics, dceřiná společnost Letiště Praha, provádí těžkou i lehkou údržbu letadel, dále poskytuje také traťovou údržbu letadel, údržby letadlových celků či podvozků, modifikace, opravy a další. Od roku 2018 společnost prodává i spotřební materiál, jako jsou například náhradní díly na letadla. Dopravcům zároveň poskytuje parkovací plochy na letišti. Loni firma hospodařila se ztrátou kolem 214 milionů korun a obratem přes 1,3 miliardy korun. Na konci loňského roku společnost zaměstnávala 685 lidí.

(čtk)

Foto: Kyiv Sikorski Airport

spinner