Boeingu klesl zisk, firma se ale chystá obnovit dodávky letadel 787 Dreamliner

Boeingu klesl zisk, firma se ale chystá obnovit dodávky letadel 787 Dreamliner

27.7. - Americkému výrobci letadel Boeing ve druhém čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 72 procent na 160 milionů dolarů (zhruba čtyři miliardy Kč), tržby se snížily o dvě procenta na 16,7 miliardy dolarů, oznámila dnes firma. Ta se potýká s výpadky v dodavatelském řetězci a také s nedostatkem pracovních sil. Boeing nicméně uvedl, že je v konečné fázi příprav na obnovení dodávek letadel 787 Dreamliner.

Tyto dodávky stojí už déle než rok kvůli výrobním vadám. Boeing v důsledku těchto problémů přišel zhruba o 5,5 miliardy dolarů (přes 130 miliard Kč) a obnovení dodávek by pro podnik bylo významným milníkem v době, kdy se letecká doprava zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, uvedla agentura Reuters.

"Ačkoliv se pohybujeme v obtížném prostředí, dosahujeme pokroku u klíčových programů a začínáme dosahovat důležitých milníků," uvedl šéf Boeingu Dave Calhoun. Akcie podniku si krátce po zveřejnění výsledků připisovaly zhruba tři procenta.

Americký Boeing je klíčovým konkurentem evropského výrobce letadel Airbus. Ten bude o svých hospodářských výsledcích informovat dnes večer.

(čtk)

Foto: Boeing

spinner