Air France obnovuje lety z Prahy do Lyonu

Air France obnovuje lety z Prahy do Lyonu

31.8. - Letecká společnost Air France od pondělí 31. srpna obnovuje lety z Prahy do Lyonu. Spoje by na trase měly létat jednou denně, dopravce však může svůj letový řád průběžně upravovat. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Z Prahy tak nyní létají spoje do čtyř francouzských měst.

Air France bude na lince do Lyonu používat letadlo typu Canadair (Bombardier) Regional Jet 1000 s kapacitou 100 osob. Do Prahy bude přilétat vždy ve 12:20 a opačným směrem bude startovat ve 13:05. Při letech budou na palubách letadla platit ochranná pravidla, jako je povinné nošení roušek nebo pravidelná filtrace vzduchu.

Spoje do Lyonu jsou tak pátou leteckou linkou z Prahy do Francie. Air France už dříve obnovily lety také do Paříže, kam létají i České aerolinie. Do Marseille a Bordeaux létá také Ryanair.

Na pražském letišti tak v současnosti funguje asi 100 leteckých linek. Několik dalších by pak mělo být obnoveno v následujících týdnech. Provoz na letišti tak po jarní krizi postupně roste, během července přes něj cestovalo přes 250 000 cestujících, což představuje více než šestinásobný nárůst oproti červnu. Meziročně jde však o pokles 87 procent, červenec totiž tradičně patří k nejsilnějším měsícům v roce.

(čtk)

Foto: Air France

spinner