​ABO valve vyveze do Polska speciální klapky pro potrubí na letecké palivo

​ABO valve vyveze do Polska speciální klapky pro potrubí na letecké palivo

22.11. - Kontrakt na dodávku speciálních klapek do potrubí pro přepravu leteckého paliva získala letos v Polsku společnost ABO valve, která v Chomoutově u Olomouce vyrábí armatury a klapky pro průmyslové použití. Uplatňují se v energetice, vodním hospodářství či farmacii.


"Hodnota tohoto prestižního projektu převyšuje 1,5 milionu korun," řekla ČTK Martina Pavlíková z firmy ABO valve. "Klapky jsou dodávány pro zpracování speciálního média, kterým je letecké palivo kerosin. Projekt má vysoké nároky na bezpečnost, čemuž odpovídá provedení těchto speciálních klapek," uvedla Pavlíková.

Vodící kabel podle Pavlíkové uzemní statickou elektřinu, která se může vytvořit v potrubí při průtoku leteckého paliva klapkou. "Provedení zamezuje potenciálnímu výbuchu média v potrubí," podotkla. Firma ABO valve navíc na míru obráběla přídavnou přírubu mezi klapku a potrubí, aby byla splněna požadované délka.

Ve finančních plánech na letošní rok vedení firmy ABO valve počítá s tržbami na úrovni 300 milionů korun. "V polovině listopadu firma vykázala tržby zhruba 257 milionů korun a plní tak svůj plán tržeb. Dlouhodobě vykazuje zisk, loni činil 17,8 milionu korun," řekla Pavlíková.

Expanze do zahraničí

Podnik ABO valve postupně expanduje do zahraničí. V roce 2015 založil pobočku v Turecku. Společnost také obnovila pobočku na Ukrajině. ABO valve zároveň pokračuje v expanzi na Blízkém východě, kde založila pobočku v Bahrajnu.
V předchozích letech otevřela pobočky na Slovensku, v Rusku, Singapuru, Číně, Německu, Indii a Spojených státech. V roce 2015 společnost ABO valve investovala téměř 40 milionů korun do rozšíření výrobních kapacit v podnikovém areálu v Olomouci-Chomoutově.

Více než 85 procent produkce firmy je určeno na export. Loni a letos podle Pavlíkové rozšířila svoji obchodní činnost na trzích v arabském světě. Dominanci v jejím prodeji nadále drží Rusko, Německo a Turecko. "I přes současnou koronavirovou pandemii se firmě daří získávat nové trhy v Evropě. Obnovila své prodeje v Itálii a oblasti Balkánu," podotkla.

Firma ABO valve patří do skupiny Siwatec Group. Zaměstnává necelou stovku kmenových zaměstnanců, v celé skupině firem pracuje zhruba 160 lidí.

(čtk, tl)

Foto: ABO valve
spinner