Ve středu začne oprava dálnice D46 od Vranovic-Kelčic po hranice Olomouckého kraje

Ve středu začne oprava dálnice D46 od Vranovic-Kelčic po hranice Olomouckého kraje

3.4. - Ve středu 7. dubna začne oprava dálnice D46 v úseku od Vranovic-Kelčic po hranice Olomouckého kraje. Rekonstrukce vozovky se uskuteční na trase kilometrů 9,2 až 16,7 vlevo a 12,3 až 16,7 vpravo, sdělil ČTK v tiskové zprávě Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Opravy si vyžádají omezení provozu.

Práce potrvají do října. "Předmětem půlročních prací je rekonstrukce povrchu vozovky provedením výměny krytových vrstev. Předpokládaná cena se pohybuje kolem 157 milionů Kč bez DPH," uvedl Miroslav Mazal.

Oprava bude rozdělena do několika etap, po úpravách přejezdů středového dělícího pásu a dalších opatřeních by se mělo od 28. dubna do 2. června pracovat na úseku mezi Brodkem u Prostějova a Vranovicemi, doprava v pravém jízdním pásu bude mezi kilometry 10,6 a 15,2 převedena do levého jízdního pásu. Uzavřen bude nájezd na exitu 12 Brodek u Prostějova. "Objízdná trasa bude vedena najetím na dálnici D46 ve směru Brno s následným obratem na exitu 7 Drysice," doplnil Miroslav Mazal.

Od 4. června do konce června by měly pokračovat práce mezi Brodkem u Prostějova a Vranovicemi, doprava bude z pravého jízdního pásu převedena mezi 13,2 a 18,6 kilometrem do levého pásu. Uzavřena bude nájezdová větev na exitu 16 Vranovice-Kelčice. "Objízdná trasa bude vedena najetím na dálnici D46 ve směru na Brno s následným otočením přes exit 12 Brodek u Prostějova," uvedl Miroslav Mazal. Uzavřen bude i výjezd na exitu u Vranovic.

Od konce června do 20. srpna jsou v plánu práce na D46 z Vranovic do Brodku u Prostějova, na úseku mezi kilometry 18,7 a 13,3 bude doprava z levého jízdního pásu převedena do pravého a uzavřen bude nájezd a výjezd na exitu u Vranovic-Kelčic. Od 22. srpna do 24. září by měly pokračovat práce, levý jízdní pás bude mezi kilometry 15,53 a 8,6 sveden do pravého, uzavřen bude nájezd výjezd exitu 12 Brodek u Prostějova.

Práce budou koordinovány s akcí Olomouckého kraje, který bude rekonstruovat most přes D46 v Žešově.

(čtk)

Ilustrační foto: lan

spinner