Středočeští radní schválili plán zahájení dopravních staveb

Středočeští radní schválili plán zahájení dopravních staveb

6.11. - Oprava 43 mostů a 318 úseků silnic druhé a třetí třídy v hodnotě přesahující 3,7 miliardy Kč čeká Středočeský kraj v následujících dvou letech. Středočeští krajští radní schválili plán zahájení dopravních staveb. Informovala o tom Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

„Těchto 361 dopravních staveb je skutečně nutné spustit v co nejkratší době, tedy do dvou let, protože vycházejí ze zjištěného stavu těchto komunikací pomocí měření proměnných parametrů u silnic druhé třídy a z pravidelných prohlídek silnic třetí třídy. U mostních objektů je vycházeno ze stavebně technického stavu a pravidelných mostních prohlídek," uvedla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Krajští radní proto uložili středočeské krajské správě a údržbě silnic, aby příprava oprav a dalších prací byla hotová tak, aby samotné práce mohly začít hned na počátku stavební sezony, tedy na začátku jara.

Podle krajského radního pro dopravu Františka Petrtýla by měly být peníze čerpány z rozpočtu kraje a ze Státního fondu dopravní infrastruktury pro rok 2019, bude-li kraji poskytnuta z tohoto národního fondu dotace.

(čtk)

spinner