​Stavbu lávky přes nádraží v Chebu doplnil pyrotechnický průzkum

​Stavbu lávky přes nádraží v Chebu doplnil pyrotechnický průzkum

13.1. - Stavbu lávky přes vlakové nádraží v Chebu zdržel pyrotechnický průzkum podloží. Před zahájením vrtacích prací bylo třeba prověřit, jestli se v místě stavby nenacházejí pozůstatky bombardování, které na konci druhé světové války cílilo právě na chebské nádraží, řekl ČTK místostarosta Chebu Ladislav Hrubý (VPM).


"Mírný časový posun tam je kvůli pyrotechnickému průzkumu, který probíhal především v části blíže Švédskému vrchu a kde bylo zkoumáno místo dopadu munice z bombardování v dubnu 1945. Ke zdržení tak došlo, ale nemělo by jít o zdržení zásadní," uvedl Hrubý.

Stavba lávky je nyní ve fázi, kdy by měli stavaři začít z vrtáním mikropilotů, na kterých bude mostní konstrukce stát. Vrty by měly začít podle plánu už 16. ledna, přičemž piloty by měly být zasazeny do hloubky 16 metrů. Právě proto bylo nutné prověřit, jestli i v takové hloubce nezůstala válečná munice.

Nálet na Cheb 8. dubna 1945 byl primárně mířen na nádraží, které bylo v té době klíčovým železničním uzlem. Při náletu spojeneckých letadel bylo zničeno nádraží i domy v jeho okolí. Podle odhadů zahynulo na 800 lidí, třetina města lehla popelem.

Se stavbou lávky přes chebské nádraží se začalo už na konci loňského roku. Podle Hrubého bylo loni proinvestováno ale jen několik milionů korun. Hlavní část stavby by se měla provádět letos, město má na ni v rozpočtu 129 milionů korun. Dokončena by lávka měla být v příštím roce.

(čtk, tl)

Foto: archiv
spinner