​ŘSD dokončilo v Plzeňském kraji opravy na třech hlavních tazích

​ŘSD dokončilo v Plzeňském kraji opravy na třech hlavních tazích

29.11. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo v Plzeňském kraji opravy tří hlavních tahů za desítky milionů korun. Jde o úseky Březí - Čachrov na Klatovsku, Třebčice - Životice na jihu Plzeňska a průtah v Horažďovicích.

Řidiči směřující po silnici I/27 z Plzně na Klatovy a Železnou Rudu už mohou projekt bez komplikací po opraveném úseku z Březí do Čachrova. Přes 2,5 kilometru dlouhá silnice má nový asfaltový povrch, svodidla, značení a opravený propustek za Čachrovem, vše za 21 milionů Kč.

V pondělí se plně otevře také čtyřkilometrový úsek z Třebčic do Životic na jihu Plzeňska na frekventované silnici první třídy z Plzně přes Nepomuk na České Budějovice. Částečnou uzavírku opravované silnice I/20 dosud řídí semafory, což způsobuje zdržení. "Průjezd už bude možný pouze s menším omezením v místě, kde budou i nadále probíhat práce na instalaci svodidel do 15. prosince," řekl mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Silničáři tam kompletně opravili živičný kryt vozovky v délce 3,7 km, krajnice, pročistili příkopy a upravili sjezdy. Stavba stála 45 milionů Kč.

V pondělí skončí letošní práce i na Strakonické ulici v Horažďovicích, která je součástí průtahu I/22 na Strakonice a České Budějovice. "Do konce března bude na průtahu městem probíhat technologická zimní přestávka," řekl mluvčí. Silnice bude průjezdná bez omezení, a řidiči tak na cestě od Strakonic nebudou muset jezdit objížďkou.

Dokončení opravy je plánováno na druhou polovinu příštího roku. Na kilometrovém úseku bude vyměněna konstrukce vozovky, podél vzniknou parkovací místa a odstavný pruh pro integrovaný záchranný systém. Vybudují se nové chodníky, autobusové zastávky, přeložky, projekt počítá i úpravami křižovatek a usazením nového osvětlení. "Pokud bude vhodné počasí, předpokládáme možnost drobných či přípravných prací i během zimy. Budou ale vždy probíhat mimo silnici I/22," dodal Adam Koloušek.

(čtk)

Foto: ŘSD

spinner