PORR postaví v Polsku obchvat města Nowe Miasto Lubawskie

PORR postaví v Polsku obchvat města Nowe Miasto Lubawskie

7.2. - Ještě letos by měly začít práce na stavbě obchvatu města Nowe Miasto Lubawskie ve Varmijsko-mazurském vojvodství. Smlouvu minulý týden podepsali představitelé Generálního ředitelství silnic a dálnic (GDDKiA) a společnosti PORR.

Projektv hodnotě 62,5 milionu €, má být dokončen v roce 2020 a bude realizován metodou “Design and Build”, tedy vyprojektuj a postav. PORR nejprve připraví projektovou dokumentaci, obstará potřebná povolení a rozhodnutí a poté provede stavební práce. GDDKiA pověřilo realizací firmu PORR, protože její nabídka jako jediná plně splnila všechny podmínky výběrového řízení.

„Nový rok začínáme prestižní zakázkou na významný infrastukturní projekt. Obchvat výrazně zlepší dopravní podmínky jak na tranzitní trase, tak v samotném městě,“ zdůraznil Karl-Heinz Strauss, generální ředitel společnosti PORR.

Silnice č. 15 mezi městy Ostróda a Toruň vede přes centrum města Nowe Miasto Lubawskie a ve špičkách se zde tvoří několikakilometrové kolony. Obchvat bude dlouhý zhruba 18 km a jeho součástí budou například osm přejezdů včetně 450 metrů dlouhé nadúrovňové silnice, 300 metrů dlouhý most a čtyři podchody pro divokou zvěř. Stavba se podle vedení firmy PORR nachází v záplavové oblasti řeky Drwęca a vyžaduje nejpokročilejší technologické postupy. Kromě toho je celá lokalita klasifikována jako přírodní chráněná oblast Natura 2000, takže dodavatelé musí dodržet velmi restriktivní ekologické předpisy.

(mna)

Ilustrační foto: PORR

spinner