​Oprava mostu v Roudnici za rok, v Ústí nad Labem nejméně za dva

​Oprava mostu v Roudnici za rok, v Ústí nad Labem nejméně za dva

1.8. - Po dokončení oprav mostu přes Labe ve Štětí na Litoměřicku se v Ústeckém kraji chystají opravy dalších dvou mostů. Práce na mostě v Roudnici nad Labem na Litoměřicku mají přijít zhruba na 50 milionů korun a oprava mostu E. Beneše v Ústí nad Labem bude stát více než 200 milionů korun. Most v Roudnici by se měl začít opravovat v roce 2021, kdy by mělo být také zahájeno výběrové řízení na stavební práce na ústeckém mostě. ČTK to řekl mluvčí kraje Martin Volf.


Rekonstrukce mostu E. Beneše bude rozdělena na etapy. V první stavební sezoně by se měla postavit provizorní lávka pro pěší a vymístit inženýrské sítě z mostu. "Další, dle předpokladu dvě stavební sezony, budou za úplné uzavírky mostu probíhat stavební úpravy na vlastním tělese mostu," uvedl Volf. Při zahájení zpracování projektové dokumentace se podle něj nepočítalo právě s provizorní lávkou.

Most postavený v letech 1934 až 1938 se měl začít opravovat letos, termín zahájení rekonstrukce se posunul jednak kvůli lávce a jednak kvůli majetkoprávnímu řešení přilehlých pozemků. Podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM) se tak přestavba posune ještě asi o dva roky, řekl ČTK a Českému Rozhlasu.

Oprava mostu v Roudnici nad Labem měla začít zhruba v polovině minulého roku. "Tam se objevily ještě nějaké problémy," uvedl Bubeníček s tím, že přesný termín zahájení stavby ještě není znám. Podle něj jsou přípravné práce u obou mostů v procesu. "U těchto velkých staveb se vždy něco objeví, co zahájení posune," dodal hejtman.

Podle mluvčího Roudnice nad Labem Jana Vancla je most v Roudnici přetěžován těžkou nákladní dopravou, která navíc projíždí centrem města. Po dokončení oprav štětského mostu sice automobilů proudících přes most ubylo, stále se však lidé s tímto problémem potýkají, řekl mluvčí ČTK.

(čtk, tl)

spinner