​Od října budou v Pardubicích na železnici výluky

​Od října budou v Pardubicích na železnici výluky

6.9. - V Pardubicích začínají první výluky kvůli modernizaci železničního uzlu Pardubice. Osobní dopravy se zpočátku nedotknou. Cestující je pocítí od konce října do začátku prosince. Uvedla to Nela Friebová ze Správy železnic.

Staveniště si stavební firma převzala 1. září. Dnes začíná s izolací trakčního vedení na 16. staniční koleji a bude také vytrhávat kolej a demontovat spádoviště, neboli místo, kde se rozřazují vozy pomocí spádu.

Osobní přepravu ovlivní stavební práce od 31. října do 9. prosince, kdy bude ve výluce 1. až 3. staniční kolej a 4. nástupiště. "V letošním roce se budou realizovat přípravné práce jako přeložky kabelovodů či úprava hloubkové kanalizace potřebné pro hlavní stavební činnost, která vypukne v příštím roce," řekla Nela Friebová.

Hlavní nepřetržité výluky směrem na Hradec Králové budou od konce května příštího roku po dobu pěti měsíců. V úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava, dodala Nela Friebová.

Práce na modernizaci uzlu za více než šest miliard Kč skončí v říjnu 2024. Po přestavbě bude nádraží bezbariérové, vlaky při průjezdu ztichnou a zrychlí. Součástí stavby je i bezbariérová lávka pro pěší, která propojí přednádraží se čtyřmi nástupišti a jižní část města.

(čtk)

Foto: Správa železnic

spinner