​Obchvat Týnce na Lounsku na D7 se začne letos rozšiřovat

​Obchvat Týnce na Lounsku na D7 se začne letos rozšiřovat

1.4. - Obchvat Panenského Týnce na Lounsku na dálnici D7 začnou dělníci letos rozšiřovat. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo všechna stavební povolení a pokračuje tendr na zhotovitele. Dnes to řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Podle předpokladu investora by po čtyřpruhovém obchvatu měli řidiči jezdit v roce 2021.

Celková délka trasy je 3500 metrů. Projekt počítá s mimoúrovňovou křižovatkou, třemi mostními objekty, hlukovými stěnami. Cenu stavby odhadlo už dříve ŘSD na 533 milionů Kč bez DPH.

Stavba má pravomocné územní rozhodnutí už od roku 2009. Je součástí souboru staveb, díky nimž se z původně dvoupruhové silnice I/7 stává postupně čtyřproudá dálnice D7, která spojuje Prahu s Chomutovem a Německem. Jedním z nejdůležitějších důvodů přestavby je podle ŘSD zajištění dopravní obslužnosti průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt a zejména strategické zóny Triangle u Žatce.

Rychlé dokončení D7 požadovali v minulosti opakovaně starostové obcí ležících podél trasy silnice, kde se stalo množství tragických dopravních nehod. Přímo u Panenského Týnce v březnu 2016 havaroval autobus se školáky, nehoda si vyžádala 47 zraněných, z toho 43 dětí. Nejtragičtější následky měla srážka z února 2008, kdy se u Panenského Týnce střetly nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil. Tehdy zahynulo osm dělníků z mikrobusu, kteří cestovali na noční směnu.

(čtk)

spinner