Nejlepší nabídku na stavbu obchvatu Nové Paky ve výši 1,3 mld. dala firma Porr

Nejlepší nabídku na stavbu obchvatu Nové Paky ve výši 1,3 mld. dala firma Porr

29.11. - Nejvýhodnější nabídku v tendru na stavbu obchvatu Nové Paky na Jičínsku dala Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) společnost Porr. Nabídla cenu 1,31 miliardy korun bez DPH, tedy asi 80 procent předpokládané ceny. Na twitteru to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Nabídky na stavbu obchvatu devítitisícové Nové Paky podle něj podalo šest subjektů. ŘSD uvedlo, že hodnoticí komise nyní prověřuje reference a cenové nabídky jednotlivých účastníků výběrového řízení.

"Stavba 8,5 kilometru dlouhého obchvatu má stavební povolení v právní moci a zahájení stavby se předpokládá na jaře 2022," uvedl Radek Mátl.

Společnost Porr v Královéhradeckém kraji pro ŘSD od dubna 2018 buduje sedmikilometrový úsek dálnice D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří. Stavba za 1,5 miliardy korun bez DPH nyní finišuje, dopravě by se úsek měl otevřít 17. prosince.

Novou Pakou prochází silnice I/16, která je důležitou trasou ve směru z Prahy do Krkonoš a také mezi závody automobilky Škoda v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí. Stávající silnice I/16 přes Novou Paku nevyhovuje směrově ani výškově a ani počtem a tvarem křižovatek pro silnici první třídy.

Ve směru od Jičína obchvat začne před Kumburským Újezdem a povede mezi Novou Pakou a novopackými částmi Heřmanice a Štikov. Zpět na silnici I/16 se napojí ve Vidochově. Zhruba v polovině trasy obchvatu stavbaři vybudují nad údolím 423 metrů dlouhou estakádu, půjde o největší mostní objekt obchvatu. Součástí obchvatu bude i 22 protihlukových stěn o délce 4,18 kilometru.

Příprava stavby obchvatu Nové Paky začala před více než 30 lety. V posledních letech ji protahovalo majetkové vypořádání nemovitostí pro stavbu. Upravovala se také projektová dokumentace.

(čtk)

Mapa: ŘSD

spinner