​Na dálnici D3 je ode dneška kvůli opravě mostu u Ševětína omezený provoz

​Na dálnici D3 je ode dneška kvůli opravě mostu u Ševětína omezený provoz

29.5. - Na dálnici D3 je ode dneška kvůli opravě mostu u Ševětína na Českobudějovicku omezený provoz. Do 9. června budou v obou směrech auta jezdit jen jedním pruhem. Omezený je na dálnici provoz již od 22. května na Táborsku, na hranici Jihočeského a Středočeského kraje. Tam potrvají opravy dva měsíce.

Silničáři opraví u Ševětína jeden z dálničních mostů, podle ředitelství silnic a dálnic jde spíš o údržbu. Silničáři částečně sanují podhled nosné konstrukce mostu.

Na dálnici D3 musí řidiči počítat také s omezením na hranici Jihočeského a Středočeského kraje. Začala tam 22. května dvouměsíční oprava, mezi kilometry 62,3 –70,7, tedy mezi Chotovinami a Meznem. Při opravě bude také omezený provoz na mimoúrovňové křižovatce Chotoviny. Většinu času oprav bude jeden pás dálnice zavřený a auta pojedou na Prahu i na České Budějovice vždy jen jednou částí dálnice. Důvodem opravy je špatný stav povrchu.

V provozu je 70 kilometrů D3, která má v budoucnu spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi. Měřit by měla 170 kilometrů. Celá D3 z Prahy k hranicím včetně středočeských částí by měla být podle ministerstva dopravy hotová do roku 2030, jihočeská část do roku 2026.

(čtk)

Ilustrační foto: ŘSD

spinner