Informatika

​Železniční sektor se dohodl na vizi digitálního řízení kapacity

1.12. – Hlavní evropští provozovatelé infrastruktury a železniční podniky schválili společnou vizi pro odvětví týkající se digitálního řízení kapacity. RailNetEurope, Forum Train Europe, iniciativa Rail Freight Forward, Společenství evropských železničních a infrastrukturních společností, evropští manažeři železniční infrastruktury a Evropská asociace železniční nákladní dopravy zveřejnily základní kameny budoucnosti digitálního řízení kapacity (DCM).

Právě vychází v DN 23

​GEFCO: Moveecar startuje éru e-commerce v českém automotive

18.11. – Společnost GEFCO představila své kompletní služby fygitální platformy Moveecar pro trh v České republice. Před dvěma lety tato nadnárodní logistická společnost s dlouholetým know-how v oblasti dopravy nových aut oznamovala vstup na trh ojetých vozů. A nyní přichází s doslova revolučním nástrojem kombinujícím on-line nákup vozidla se širokou škálou fyzických služeb. Cílí nejen na klienty v oblasti B2B, ale i v B2B2C a B2C. V plánu je i vstup do C2C segmentu.

Siemens Mobility spolupracuje s RazorSecure na posílení kybernetické bezpečnosti

15.11. – Společnosti Siemens Mobility a RazorSecure podepsaly dohodu o spolupráci s cílem nabídnout provozovatelům kolejových vozidel po celém světě lepší řešení kybernetické bezpečnosti v železniční dopravě. Rostoucí digitalizace přináší výhody, ale také potřebu adekvátní ochrany před kybernetickými útoky.

​MAN eManager pro inteligentní správu parků

Sériová výroba plně elektrického autobusu MAN Lion‘s City E je v plném proudu a stále více měst v Evropě jej zavádí do svých systémů veřejné dopravy. Společnost MAN Truck & Bus v současné době restrukturalizuje služby, které nabízí pomocí MAN eManageru, aby správci vozových parků mohli svá elektrická vozidla spravovat digitálně a co nejlépe.

​Co přinesl říjen v dopravě

V polovině měsíce se v Hanzovním městě Hamburku konal světový kongres ITS. Světový kongres ITS se koná každoročně na různých místech po celém světě. Pro realizaci světového kongresu ITS 2021 založilo Hanzovní město Hamburk již na začátku roku 2018 „ITS Hamburg 2021“ jako stoprocentní dceřinou společnost. Řediteli této dedikované společnosti se stali pánové Harry Evers a Marc Evermann.

​DACHSER provádí skladové testy automaticky řízených vozíků

11.11 – Mezinárodní logistický provider DACHSER testuje ve svých skladech automaticky řízená vozidla. Na dvou německých pobočkách probíhají testy automaticky řízených vozíků AGV (Automated Guided Vehicles), které vykonávají rutinní úkoly a měly by v budoucnu usnadnit zaměstnancům fyzicky náročnou práci.

​ČTÚ: Mobilní sítě LTE pokrývají přes 90 procent dálnic a 80 procent koridorů

9.11. – Tuzemští mobilní operátoři pokryli sítěmi LTE více než 90 procent dálnic a 80 procent železničních koridorů. Splnili tak kritéria aukce kmitočtů pro LTE z roku 2014. Problém nicméně přetrvává se signálem uvnitř železničních vozů. Oznámil to Český telekomunikač­ní úřad.

​V Berlíně vznikla nadace Open Logistics Foundation

8.11. – Společnosti DACHSER, DB Schenker, duisport a Rhenus založily na konci října v Berlíně nadaci Open Logistics Foundation. Účelem této neziskové organizace je vybudovat evropskou open source komunitu s cílem podporovat digitalizaci v logistice a řízení dodavatelských řetězců na základě softwaru s otevřeným zdrojovým kódem a standardizovat logistické procesy prostřednictvím de facto standardů. Nejenže je taková technologická iniciativa v logistice doposud nevídaná, ale zakládající členové na sebe zároveň berou průkopnickou roli i co se tématu open source týče.

Garance platby pro zákazníky TIMOCOM díky spolupráci s JITpay

Odvětví dopravy a logistiky se často potýká s dlouhými splatnostmi – a často se stejně dlouhým prodlením plateb. Situace se týká zejména malých a středně velkých logistických firem, kde není pravidelný tok plateb vždy zajištěn.

Právě vychází v DN č. 21

​Garance platby pro zákazníky TIMOCOM díky spolupráci s JITpay

22.10. – Odvětví dopravy a logistiky se často potýká s dlouhými splatnostmi – a často se stejně dlouhým prodlením plateb. Situace se týká zejména malých a středně velkých logistických firem, kde není pravidelný tok plateb vždy zajištěn.

spinner