DN č. 9 - Dopravní prostředky ve stavebnictví, Dopravní infrastruktura, vychází 26.4., uzávěrka již 5.4.! 

Logistika, spedice

Aktuality ze světa 11/2018 Premium

Aktuality ze světa 11/2018

21.3. – LETECKÄ DOPRAVA – FedEx a Delta Airlines reagují v USA na puškovou asociaci NRA. FedEx Corporation reagovala na svou dosavadní podporu Národní puškové asociaci NRA (National Rifle Assn) následně po zastřelení 17 osob ve škole v Parklandu na Floridě 14. února. Delta Air Lines a United Airlines již oznámily, že končí se slevovými sazbami a službami pro NRA. Ve svém prohlášení FedEx uvedl, že jeho pozice pokud jde o zbraňovou politiku a bezpečnost se od přístupu NRA různí. „FedEx je proti tomu, aby útočné pušky byly v rukou civilistů. Jakkoliv podporujeme ústavní práva občanů USA, vlastnit střelné zbraně za předpokladu řádných kontrol, FedEx zaujímá stanovisko, že útočné zbraně s velkými zásobníky jsou potenciálním nebezpečím pro školy, pracoviště a obce, kde se také zbraně zneužívají. Proto podporujeme, aby byly omezeny pouze pro použití v armádě. Nejdůležitější jsou naléhavé akce v místech, ve státech a na úrovni federace na ochranu škol a studentů před incidenty, jako je tragedie na Floridě ze 14. února. NRA je jednou ze stovek organizací v našem marketingovém programu veřejného dopravce, jejichž členové získávají slevové sazby. FedEx nemění sazby pro některé z milionů našich zákazníků v celém světě v reakci na jejich politiku, víru a stanoviska.“

Sklady ve střední Evropě zažívají boom Premium

Sklady ve střední Evropě zažívají boom

20.3. – V loňském roce se postavilo ve středovýchodní Evropě nejvíce průmyslových ploch v historii, celkem přes 3,7 milionu m2. To představovalo nárůst o 68 procent nárůst oproti roku 2016 a o 55 procent ve srovnání s dosavadním rekordem z roku 2007. Celková plocha průmyslových prostor v regionu se zvětšila o 17 procent. Vyplynulo to z údajů společnosti Cushman & Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku dlouhodobě sleduje.

DB Schenker a Cisco inovují logistický průmysl, zaměří se na internet věcí Premium

DB Schenker a Cisco inovují logistický průmysl, zaměří se na internet věcí

14.3. – Digitalizace mění celou společnost, a tedy i logistiku. Zásadní a všudypřítomné změny v přepravě, skladování, zabezpečení zásilek, celních službách nebo doručování zákazníkům už teď určují způsob, jak logistický operátor DB Schenker a lídr v oblasti IT Cisco řídí své podnikání. Obě společnosti spolupracují na transformaci celého logistického procesu, a i nadále budou pokračovat ve vývoji inovací.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – březen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LETOŠNÍ VĚDECKÁ SYMPOZIA

ELA upozorňuje členy na dvě letošní vědecké akce, které se již ozvaly se žádostmi o příspěvky. Tou první je 9. mezinárodní vědecké sympozium o logistice, které proběhne v Magdeburku ve dnech 13. a 14. června. Pořadatelem je vědecká poradní rada německého Spolkového společenstva Logistika (BVL) – hlavními tématy pak Porozumění budoucí logistice – modely a aplikace. Snahou akce je především podpořit přeshraniční výměnu názorů. Účastníci představí a budou diskutovat o nových modelech a definovat rozvojové elementy.

Toyota jde automatickými vozíky vstříc štíhlé manipulaci

Toyota Material Handling uvádí na evropský trh rozšířenou řadu automatických skladových vozíků. Výrobce tak chce podpořit koncepci štíhlé logistiky, kterou prosazuje na všech úrovních manipulace. Automatické vozíky umožňují dosáhnout nové dimenze produktivity zejména v provozech s častou a opakující se manipulací.

DPD loni doručila Čechům téměř o 1,5 milionu zásilek více než v roce 2016 Premium

DPD loni doručila Čechům téměř o 1,5 milionu zásilek více než v roce 2016

13.3. – DPD rozvezla po České republice v loňském roce celkem 17,8 milionu zásilek, což je skoro o milion a půl více než v roce 2016. Celosvětově pak DPDgroup vykázala jedenáctiprocentní nárůst a se svým obratem 6,8 miliardy € posílila pozici druhé největší evropské přepravní společnosti.

Geis otevřel novou pobočku pro paletovou přepravu Premium

Geis otevřel novou pobočku pro paletovou přepravu

9.3. – Skupina Geis otevřela minulý týden novou pobočku pro systémovou přepravu kusových a paletových zásilek v Klíčanech u Prahy. Bude obsluhovat severní část Prahy a středních Čech.

Zájem o industriální nemovitosti v Brně roste Premium

Zájem o industriální nemovitosti v Brně roste

7.3. – Jihomoravská metropole se rozvíjí. Nové industriální developerské projekty v Brně navazují na boom administrativní výstavby. Projekty připravují nejen významní mezinárodní hráči, ale i lokální developerské skupiny. Významní klienti pak volí Brno jako nedílnou součást regionální expanze. Vyplývá to z analýzy realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY.

cargo-partner rozšiřuje logistickou síť v jihovýchodní Asii Premium

cargo-partner rozšiřuje logistickou síť v jihovýchodní Asii

7.3. – Nové logistické centrum v Singapuru otevřela společnost cargo-partner. Pokračovala tak v expanzi do jihovýchodní Asie, když nedávno otevřela nové zastoupení v Myanmaru a loni v srpnu také nové logistické centrum v Bangkoku.

Výrobce střeliva zprovozní automatizovaný expediční sklad Premium

Výrobce střeliva zprovozní automatizovaný expediční sklad

6.3. - Nový sklad se speciálním zabezpečením otevře v dubnu vlašimská společnost Sallier & Bellot. Zprovoznění expedičního skladu o ploše zhruba 1500 m2, určeného pro zabezpečené skladování munice pomůže výrobci uspokojit rostoucí poptávku po jeho produkci nábojů do ručních palných zbraní. Objekt, s jehož výstavbou se začalo loni v dubnu, firmě předala společnost Swietelsky stavební.

spinner