Leasingová společnost Arval CZ rozšířila flotilu o elektromobily

Leasingová společnost Arval CZ rozšířila flotilu o elektromobily

22.8. - Elektromobilita v poslední době zažívá rozmach. Na to reaguje leasingová společnost Arval CZ a v letošním roce plánuje rozšířit zastoupení elektroaut ve své flotile. Nově pořídila dva plně elektrické vozy Nissan Leaf, které poskytla do pronájmu společnosti Foxconn. I přes rostoucí poptávku, jež prodlužuje dodací lhůty, Arval do konce roku zastoupení elektromobilů ve své flotile zdvojnásobí.

Elektromobilita aktuálně zažívá rozmach, což dokazuje skutečnost, že v prvním pololetí letošního roku bylo nově registrováno více elektromobilů než vozů na CNG. „Na poli elektromobility chceme být letos i v příštích letech více vidět. Cílem bylo mít do konce letošního roku ve fleetu 20 výhradně elektrických vozidel. Vzhledem k vyšší současné poptávce – a tedy delším dodacím lhůtám jednotlivých modelů – ale očekáváme, že této mety dosáhneme až v příštím roce,“ uvedl Account Team Leader společnosti Arval CZ Tomáš Kadeřábek.

U firem, které více akcentují dopad své činnosti na životní prostředí a své okolí vůbec, se dá právě o elektromobily očekávat výraznější zájem. Nejde přitom jen o otázku ekologie, ale též o účinnou formu jejich propagace. Zejména u užitkových elektrovozidel je však motivem také ekonomická výhodnost provozu takového auta. Příkladem je společnost Foxconn, poskytovatel kompletních IT řešení, která získala dva plně elektrické vozy Nissan Leaf. „Pro Foxconn se v České republice jednalo o pomyslnou první vlaštovku a v budoucnu plánuje postupnou elektrifikaci svého vozového parku. V rostoucím trendu tak hodláme i nadále pokračovat,“ dodal Tomáš Kadeřábek.

(mna)

spinner