DPD nově umožňuje odesílání do EU bez registrace

DPD nově umožňuje odesílání do EU bez registrace

16.1. - Přepravce DPD aktualizoval pro své zákazníky online objednávkový formulář, který je určen pro zasílání balíčků mezi soukromými osobami i firmami bez registrace. Nová verze přináší neregistrovaným odesilatelům možnost zasílat do zemí Evropské unie, rychle zjistit cenu přepravy a dobu doručení. Zákazníci také nemusí tisknout žádné štítky, vše zařídí kurýr.

Zákazníci, kteří chtějí tuto službu využívat, nepotřebují registraci. Pomocí webovéaplikace si jednoduše vytvoří objednávku. V den odeslání balíčku je odesílateli zaslán e-mail s informací o hodinovém okně, kdy kurýr dorazí. Ten také přiveze štítek a zásilku na místě označí. Zákazník se tak o nic nemusí starat. Balíček je doručen příjemci během následujícího pracovního dne, přičemž v rámci České republiky lze termín doručení i místo přizpůsobit v aplikaci DPD Kurýr. V případě všech balíčků v rámci ČR i EU přijde příjemci notifikační email a sms s termínem doručení na hodinu přesně.

Registrovaní zákazníci mohou pro objednávku přepravy využívat komfortnější řešení v podobě aplikace, ve které je k dispozici kompletní nabídka služeb včetně doplňkových služeb, importu zásilek, tisku štítků, správy adres příjemců, vyúčtování apod. Aplikace je vhodná pro malé a středně velké firmy.

„Pro nás je nejdůležitější, aby byly služby DPD pro zákazníky komfortní a splňovaly pokud možno co nejvíce jejich přání. Proto je také vylepšení této aplikace přímou reakcí na podněty našich zákazníků, kteří si možnost zasílat balíčky za hranice bez nutné registrace dlouhodobě žádali,” řekl generální ředitel DPD CZ Miloš Malaník.

Neregistrovaní zákazníci si pomocí online objednávkového formuláře mohou jednoduše a rychle spočítat cenu přepravy a čas doručení předem - stačí vybrat cílovou zemi a zadat hmotnost zásilky, případně počet balíčků. Zásilky jsou standardně pojištěny do výše 50 000 Kč. Existuje však také varianta dodatečného připojištění s vyšším krytím. Toto řešení je vhodné například pro ty, co nemají e-shop, ale prodávají zboží po internetu a hledají jednoduché a časově úsporné řešení.

(mna)

spinner