​Vladimíra Kremlíka čeká na ministerstvu spousta práce, shodují se experti

​Vladimíra Kremlíka čeká na ministerstvu spousta práce, shodují se experti

11.4. - Nového ministra dopravy, kterým by se měl stát Vladimír Kremlík, čeká mnoho práce, shodují se dopravní experti. Měl by se podle nich zaměřit na zjednodušení dopravní výstavby a legislativy nebo liberalizaci železnice. Vladimír Kremlík, který je teď náměstkem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), pokládá nominaci jako ocenění své práce. Ve funkci ministra dopravy by měl nahradit odstoupivšího Dana Ťoka.

Nového ministra čeká podle předsedy Dopravní sekce Hospodářské komory Emanuela Šípa hodně práce. „Na ministerstvu je nyní spousta zatuchlých věcí, se kterými je potřeba pohnout, “ uvedl. Vladimíra Kremlíka, se kterým se poznal při společném působení na ministerstvu dopravy, označil za schopného manažera, který by měl být sto ministerstvo rozhýbat.

Mezi hlavní priority, na které by se měl nový ministr zaměřit, Emanuel Šíp jmenoval další úpravy stavebního práva, liberalizaci na železnici nebo zefektivnění práce na Ředitelství silnic a dálnic.

Prezident přistoupí ke změnám ve vládě 30. dubna po návratu z návštěvy Číny. Dan Ťok v pondělí řekl, že už nechce dále působit jako ministr dopravy. Ještě si ale rozmyslí, zda složí i poslanecký mandát. Necítí se unaven prací, ale útoky, které na něho byly vedeny. Podle Andreje Babiše se končící ministr nemá za co stydět, opozice naproti tomu míní, že byl neúspěšný a nezvládal svůj resort.

Vladimír Kremlík má s dopravou zkušenosti z několika pozic, na kterých v minulosti působil. Na ministerstvu dopravy vedl za ministra Aleše Řebíčka úsek správy majetku (2007). V minulosti působil také v představenstvu Českých aerolinií (2000-2002) nebo v dozorčí radě Řízení letového provozu (2007) a Letiště Praha (2007-2008). Od roku 2015 je v ÚZSVM.

(čtk)

Foto: ÚZSVM

spinner