​Vladimír Kremlík: Prezident mě jmenuje ministrem dopravy k 30. dubnu

​Vladimír Kremlík: Prezident mě jmenuje ministrem dopravy k 30. dubnu

16.4. - Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy k 30. dubnu. Kandidát na ministra dopravy Vladimír Kremlík to řekl novinářům po včerejší schůzce s prezidentem v Lánech. Vladimír Kremlík ve funkci vystřídá nejdéle sloužícího ministra dopravy Dana Ťoka, který minulý týden oznámil, že se rozhodl ve vládě skončit.

„Pan prezident mně oznámil, že mě jmenuje ministrem dopravy k 30. dubnu 2019,“ řekl Vladimír Kremlík. Setkání podle něj bylo přátelské.

Vladimír Kremlík by chtěl ve funkci především usilovat o zjednodušení a zefektivnění legislativy v oblasti povolování liniových staveb. Za další prioritu označil zrychlení výstavby a přípravy klíčových dopravních staveb. „Z mého pohledu se jedná o stavby D3, D6, D35, D52 a samozřejmě silniční okruh kolem Prahy,“ řekl. Věnovat se chce i tomu, aby nedocházelo k protahování kolapsů na některých dálnicích. „Pokud bude vyžadována legislativní změna, samozřejmě ji budu iniciovat,“ podotkl. S Milošem Zemanem mluvil i o mýtném. Za svou prioritu označil i zabezpečení kontinuity přechodu na mýto po 1. lednu 2020.

Vladimír Kremlík novinářům řekl, že s prezidentem neřešil personální otázky. S řediteli podřízených organizací se chce nejdříve sejít, poté se rozhodne o dalším postupu.

(čtk)

spinner