Dálnice D47

Housing&Construction si na stavbu půjčí 850 miliónů USD

12. dubna 2001

Zhruba 850 miliónů USD si podle svých odhadů vypůjčí na výstavbu dálnice D47 izraelská společnost Housing&Construc­tion od konsorcia mezinárodních bank. Vedení společnosti počítá s tím, že se celkové náklady na výstavbu šedesátikilome­trového úseku z Lipníka nad Bečvou do Ostravy budou pohybovat kolem jedné miliardy USD. Zbylých 15O miliónů USD hodlá pokrýt z vlastních zdrojů. Minulý týden to uvedl zástupce společnosti v ČR Jan Binar. „Termín zahájení je odvislý od podpisu smlouvy mezi Housing&Construc­tion a státem reprezentovaným ministerstvy financí a dopravy a fondem dopravy,“ vysvětlil Jan Binar s tím, že společnost hodlá spolupracovat převážně s českými stavebními firmami. Ministerstvo dopravy předpokládá zahájení výstavby v příštím roce. Samostatný projekt bude představovat následná údržba D47 do doby, než ji Housing&Construc­tion předá státu. Podle Jana Binara je pravděpodobné, že firma při něm osloví Ředitelství silnic a dálnic, které spravuje všechny ostatní tuzemské rychlostní komunikace. O zadání projektu soukromého financování dálniční stavby izraelskému investorovi rozhodla na konci března vláda. Společnost by měla dálnici na vlastní náklady vybudovat za pět let a třicet let ji pak používat. Po uplynutí této doby ji předá do vlastnictví státu. (čtk)

Diskuse pod článkem

Diskuse čtenářů je neredigovaná a nemoderovaná. Redakce nenese odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků ani neručí za skutečnou identitu jejich autorů.

1. prosince 2015 12:00
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.