ČESMAD Bohemia

Doprava kvůli ropě podraží

29. května 2008

Podle Sdružení ČESMAD Bohemia je jediným možným řešením krize silniční dopravy, kterou vyvolal současný prudký nárůst cen nafty, plné promítnutí zvýšených nákladů do cen za přepravu. „Odhadujeme, že ceny je nutné zvýšit zhruba o 10 až 15 procent,“ řekl minulý týden po jednání předsednictva sdružení jeho generální tajemník Martin Špryňar.

Problém vysokých cen pohonných hmot označil za problém celé ekonomiky a všech českých občanů. Případné snížení spotřební daně z nafty by problém dopravců neřešilo a znamenalo by pouze dočasné řešení s nejistým dopadem na finální cenu pohonných hmot. Přesto má podle Martina Špryňara ministerstvo financí možnost ulevit všem motoristům snížením spotřební daně, která je přibližně o dvě Kč/l vyšší, než vyžaduje Evropská unie. „Politici by se měli zamyslet, zda současný vývoj světových cen ropy není důvodem pro přehodnocení daňové politiky v rámci EU, protože jinak se evropská ekonomika stane nekonkurences­chopnou,“ zdůraznil Martin Špryňar. (lan)

Diskuse pod článkem

Diskuse čtenářů je neredigovaná a nemoderovaná. Redakce nenese odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků ani neručí za skutečnou identitu jejich autorů.

1. prosince 2015 19:13
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.