Na tající Labe se vrací lodní doprava

PRAHA 21.2. – Lodě mohou znovu plout v úseku dolního toku Labe. Dispečerka Povodí Labe informovala, že plavební provoz byl postupně obnoven, rejdaři však musí dbát zvýšené opatrnosti. Ledové kry pomalu odtávají. Kvůli výskytu ledových jevů zůstává do odvolání zastaven provoz v úseku Mělník až Přelouč, informuje Povodí Labe na svých webových stránkách. Říční doprava je již obnovena také na německé části Labe.

Plavba na Labi se zastavila zhruba před dvěma týdny, a to kvůli mrazu. Na řece se tvořily ledové kry. Řeka v celé šíři zamrzla u zdymadel v Ústí nad Labem. Lodě stály v jednotlivých přístavech na toku. Před celkovitým zamrznutím však řeku v arktických dnech chránila mimo jiné i teplejší voda, kterou vypouští elektrárna v Mělníku a vltavská kaskáda.Labe podle pamětníků za posledních 60 let zamrzlo dvakrát, naposledy v roce 1979.

Odesláním příspěvku do diskuse souhlasím s jeho zobrazením na serveru, a to i v redakčně zkráceném či upraveném znění.

Redakce nenese odpovědnost za obsah vkládaného příspěvku. Vyhrazuje si však právo i bez udání důvodu příspěvek upravit či odstranit.

 
 
 
 
25. listopadu 2015 23:16
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.