​Lufthansa se dohodla s piloty na úsporných opatřeních

​Lufthansa se dohodla s piloty na úsporných opatřeních

20.8. - Lufthansa se dohodla s piloty na úsporných opatřeních výměnou za záruku pracovních míst nejméně do konce března 2021. Největší německé aerolinky oznámily, že se na krizovém plánu domluvily s odborovou organizací Vereinigung Cockpit (VC). Doufají, že se jim tak podaří snížit ztráty způsobené koronavirem.


Piloti, kterých Lufthansa zaměstnává asi 5000, se výměnou za garanci zaměstnání vzdají příplatků při práci v režimu kurzarbeit a dotování firemních penzí. Dříve dohodnuté zvýšení tarifních mezd pak začne platit až od příštího roku. Firmě se před časem podařilo uzavřít podobnou dohodu i s členy palubního personálu.

Lufthansa vykázala za druhé čtvrtletí navzdory snižování nákladů rekordní provozní ztrátu 1,7 miliardy eur (44,4 miliardy Kč). Je to nejhorší výsledek za 67 let existence podniku. O rok dříve měla největší letecká společnost v Evropě zisk 754 milionů eur. Začátkem tohoto měsíce uvedla, že odvětví letecké dopravy se na úroveň před koronavirovou krizí patrně nedostane dříve než v roce 2024.

(čtk, tl)

Foto: archiv
spinner