Aktuálně

Parkování v Praze

Praha představila nový parkovací systém

Praha představila nový parkovací systém

PRAHA (23.4.) – Praha městským částem představila návrh nového systému parkovacích zón. Koncepce zahrnuje městské části Praha 1 až 11, Praha 13 a Praha 18 a je rozvržena do etap. Pilotní projekt se má uskutečnit již na podzim. První etapa se plánuje na rok 2015. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Nouza.

celý článek

Vysokorychlostní železnice

Rychlostí 200 km/hod. se na české železnici hned tak jezdit nebude

Rychlostí 200 km/hod. se na české železnici hned tak jezdit nebude

PRAHA (23.4.) – Rychlosti 200 kilometrů v hodině se cestující na tuzemské železnici hned tak nedočkají. Náklady na přestavbu vhodných koridorových úseků, kde je nyní možné jezdit rychlostí maximálně 160 km/hod., by byly neúměrné relativně nízkým přínosům. Uvedl to generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Kolář. Zrychlení dosavadní maximální rychlosti tak může přijít až se stavbou nových vysokorychlos­tních tratí.

celý článek

Úsporné motory Euro 6

Scania pokořila další rekord ve spotřebě

Scania pokořila další rekord ve spotřebě

PRAHA (23.4.) – „Technologie Euro 6 přinese zvýšení spotřeby paliva.“ Přesně to předvídali před několika lety škarohlídové a obávali se, jak nová emisní norma zkomplikuje život nejen výrobcům vozidel, ale hlavně jejich provozovatelům. Jenže čas plynul a dnes můžeme říct, že tyto pesimistické obavy se nenaplnily.

celý článek

Ing. Libor Lochman, Ph.D. (CER) pro DN

Rozdělení české železnice bylo důsledkem tlaku ze strany EK

Rozdělení české železnice bylo důsledkem tlaku ze strany EK

PRAHA (23.4.) – Evropská legislativa nikdy nepožadovala a zdá se, že ani požadovat nebude striktní oddělení správce železniční infrastruktury od dopravce. Vznik Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a její oddělení od Českých drah tak byly pouze důsledkem tlaku Evropské komise na tehdejší kandidátské země. Podle výkonného ředitele Sdružení evropských železnic a infrastrukturních společností (CER) Libora Lochmana by bylo možné opětovné sjednocení české železnice, v prvé řadě je však potřeba analyzovat ekonomickou efektivitu takového kroku.

Celý rozhovor si přečtete v DN 17/2014, které budou k dispozici od čtvrtka 24. dubna.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Legislativa

Nový OZ přináší drobné změny v odpovědnosti za škodu způsobenouprovozem vozidla

Nový OZ přináší drobné změny v odpovědnosti za škodu
způsobenouprovozem vozidla

PRAHA (23.4.) – V současnosti již téměř čtvrt roku účinný zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále OZ) obsahuje, tak jako jeho předchůdce (zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník – dále jen OZ64), zvláštní úpravu odpovědnosti za škodu způsobenou provozem dopravních prostředků a to konkrétně v paragrafech 2927–2932. Důvod této zvláštní úpravy je třeba hledat v historii.

Celý text přinesou DN 17/2014, které vyjdou ve čtvrtek 24. dubna.

celý článek

DAF

Nový DAF LF Aerobody přijel do České republiky

Nový DAF LF Aerobody přijel do České republiky

PRAHA (23.4.) – Společnost DAF Trucks, s.r.o. představila v březnu ve svém centru v Jažlovicích u Prahy českým zákazníkům poprvé nový dvanáctitunový model DAF LF Aerobody s aerodynamickou nástavbou PACCAR, která pochází přímo od výrobce. Díky kombinaci nástavby a speciálně vyvinuté sady spoilerů je podle výrobce možné v běžném rozvážkovém provozu dosáhnout výrazného snížení spotřeby paliva a emisí CO2.

Další podrobnosti budou v DN 17/2014, které vycházejí ve čtvrtek 24.dubna.

celý článek

České dráhy

České dráhy změní od 1. května strukturu vedení

České dráhy změní od 1. května strukturu vedení

PRAHA (17.4.) – Vedení Českých drah čeká od 1. května další změna organizační struktury. Nový generální ředitel Daniel Kurucz navrhuje snížit počet organizačních útvarů generálního ředitelství o čtyři na 18, část útvarů sloučit a některé přesunout pod kompetenci nových náměstků. Těch by mělo od května být pět, tedy o jednoho více, než po nedávné reorganizaci, kterou prosadil Kuruczův předchůdce Dalibor Zelený. Vzrůst by měl i přímý vliv generálního ředitele na řadu strategických odborů.

celý článek

Jungheinrich

Jungheinrich představí vozíky s novým pracovním místem řidiče

Jungheinrich představí vozíky s novým pracovním místem řidiče

PRAHA (17.4.) – Na veletrhu CeMAT 2014, který se bude konat 19. až 22. května v německém Hannoveru, představí odborné veřejnosti společnost Jungheinrich celou řadu zcela nových designových a konstrukčních inovací pracovního místa řidiče vozíků. Tyto novinky jsou již součástí vozíků posledních konstrukčních řad tohoto hamburského výrobce, a sice spalovacích vozíků s hydrostatickým pohonem a také elektrických vozíků s protizávažím, série 4 a 5.

celý článek

DAMCO

Nové zákaznické středisko DAMCO v Hostivici zahájilo činnost

Nové zákaznické středisko DAMCO v Hostivici zahájilo činnost

PRAHA (17.4.) – Na začátku dubna zahájil jeden z největších světových poskytovatelů spedičních a logistických služeb, DAMCO, v Hostivici u Prahy provoz centrály zákaznického servisu (CSO, Customer Service Office) pro země středoevropského regionu. Slavnostního otevření centrály se zúčastnili zástupci regionálního managementu. DAMCO tak završilo hlavní etapu programu zjednodušování své struktury s názvem one DAMCO, která mu umožní přizpůsobovat své služby potřebám zákazníků.

celý článek

R35

Rychlostní silnice Českým rájem se stavět nebude

Rychlostní silnice Českým rájem se stavět nebude

LIBEREC (17.4.) – Rychlostní silnice přes Český ráj se stavět nebude, podle ministerstva pro místní rozvoj by byla příliš drahá a navíc zbytečná. Vzhledem k intenzitě dopravy mezi Turnovem a Jičínem postačí podle studie zpracované projekční kanceláří Atelier T-plan silnice s třetím pruhem ve stoupání. Informoval o tom liberecký hejtman Martin Půta.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

24. dubna 2014 16:25
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3.
tel. +420 222 723 881, fax +420 222 729 228
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.