Aktuálně

Spor o lokomotivy

ČD mají problémy s lokomotivami pro soupravy railjet

ČD mají problémy s lokomotivami pro soupravy railjet

PRAHA (20.8.) – České dráhy mají problém sehnat pro soupravy railjet vhodné lokomotivy a hrozí, že nová vozidla za 2,7 miliardy korun nebudou moci dále vypravovat na mezinárodní trase do Rakouska. Původně chtěl dopravce pro vlaky použít lokomotivy Taurus zapůjčené od rakouských drah (ÖBB). Dohodu ale zamítl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a drahám se nedaří najít náhradní řešení. Potvrdil to generální ředitel ČD Daniel Kurucz.

celý článek

Výkonové zpoplatnění komunikací

Letošní výnosy z mýta se zatím stále drží nad loňskými výsledky

Letošní výnosy z mýta se zatím stále drží nad loňskými výsledky

PRAHA (20.8.) – V červnu letošního roku vybral stát na mýtném celkem 750 milionů korun, v červenci pak o osm milionů méně. Zatímco červen byl meziročně o 3,5 procenta silnější, červenec skončil v porovnání prakticky stejně. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) tak získalo od začátku roku na poplatcích od nákladních vozidel na tuzemských silnicích přes pět miliard korun.

celý článek

Ing. Oldřich Mazánek (ČD Cargo) pro DN

„ČD Cargo musí tvrdě bojovat o každou novou zakázku“

„ČD Cargo musí tvrdě bojovat o každou novou zakázku“

PRAHA (18.8.) – Předseda představenstva největšího českého nákladního železničního dopravce, společnosti ČD Cargo Ing. Oldřich Mazánek není v segmentu nákladní železniční dopravy žádným nováčkem, před lety šéfoval příslušnému odboru ještě na Českých drahách. Když přijal úkol postavit na nohy dnešní ČD Cargo, ani netušil, jak moc se mu budou kontakty z minulosti hodit. I díky nim se loni podařilo nahradit ztracené přepravy a firmu po všech stránkách stabilizovat.

Celý rozhovor si přečtete v DN 34/2014, které vycházejí již tento čtvrtek, konkrétně 21. srpna.

celý článek

Ing. Antonín Blažek (VUZ) pro DN

Zkušební centrum Velim láká zákazníky i z exotických zemí

Zkušební centrum Velim láká zákazníky i z exotických zemí

PRAHA (18.8.) – Na obou okruzích Zkušebního centra Velim se každoročně prohánějí vozidla předních evropských výrobců. Není ale vyloučeno, že do budoucna je nedoplní i vozidla výrobců asijských, neboť právě do těchto teritorií míří nabídka služeb Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), který je dceřinou společností Českých drah. Nejen o letošních aktivitách ve Velimi jsme si povídali s generálním ředitelem VUZ Antonínem Blažkem.

Celý rozhovor bude otištěn v DN 34/2014, které vyjdou ve čtvrtek 21. srpna.

celý článek

Krone

Návěsy Krone přijíždějí na nových nápravách KTX

Návěsy Krone přijíždějí na nových nápravách KTX

PRAHA (18.8.) – Nové nápravy Krone KTX budou jistě jedním z největších magnetů na stánku německého výrobce přípojných vozidel Krone v září v Hannoveru na veletrhu užitkových vozidel IAA 2014. V komplexní nabídce All in Krone (Vše od Kroneho) tak budou na trh uvedena přípojná vozidla se všemi komponenty od jediného výrobce. Novináři se s novými nápravami i s dalšími novinkami značky Krone mohli seznámit již v červenci v Dinklage a ve Werlte.

Další podrobnosti se dočtete v DN 34/2014, které vycházejí ve čtvrtek 21. srpna.

celý článek

Zpoplatnění komunikací

Vláda se chystá zdražit mýtné pro nákladní auta až o desetinu

Vláda se chystá zdražit mýtné pro nákladní auta až o desetinu

PRAHA (18.8.) – Vláda chystá od příštího roku zdražení mýtného pro nákladní auta. Ceny půjdou nahoru až o deset procent. Uvedla to Česká televize (ČT). Ministerstvo dopravy tím chce získat 600 milionů korun na další stavby. „Teď je ta doba, kdy zdražení musí přijít, protože začaly klesat výběry do fondu dopravní infrastruktury," řekl televizi ředitel odboru pozemních komunikací ministerstva dopravy Milan Dont. Zvýšení prý kopíruje kumulativně inflaci, která nebyla v minulých letech využita.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Mýtný systém v ČR

Projektového manažera mýtného systému chce dělat šest firem

Projektového manažera mýtného systému chce dělat šest firem

PRAHA (13.8.) – V zadávacím řízení na projektového manažera, který se bude podílet na přípravě soutěže na dodavatele Systému elektronického mýta po roce 2016 a souvisejících služeb, bylo podáno šest nabídek. Komise pro otevírání obálek nabídky zkontrolovala a žádnou z nich nevyřadila. Nabídky nyní posoudí hodnotící komise. Mezi uchazeči jsou společnosti Cetag, s.r.o., Arthur D.Little GmbH, BDO IT a.s. a CGI IT Czech Republic s.r.o. Společnou nabídku dále podaly Pricewaterhou­seCoopers ČR a M.T. Legal s.r.o. MD obdrželo společnou nabídku také od KPMG, Tempest Czech s.r.o. a AK Volopich, Tomšíček a spol.

celý článek

Rozpočet MD

Ministerstvo dopravy dostane o necelou miliardu korun více

Ministerstvo dopravy dostane o necelou miliardu korun více

PRAHA (13.8.) – Ministerstvo dopravy si pro příští rok vyjednalo navýšení resortního rozpočtu o téměř miliardu korun. Peníze půjdou na pokrytí inflace u regionální či dálkové železniční dopravy, kompenzace studentských a dalších slev dopravcům, dále na správní agendy a výdaje spojené s činností Evropské kosmické agentury (ESA). Ministr Antonín Prachař (ANO) to řekl po schůzce s ministrem financí Andrejem Babišem.

celý článek

Problémy dopravců v Rusku

ČESMAD: Ruské embargo likviduje i české autodopravce

ČESMAD: Ruské embargo likviduje i české autodopravce

PRAHA (13.8.) – Zákaz dovozu potravin do Ruska dopadl plnou silou i na české autodopravce a v mnoha případech bezprostředně ohrožuje jejich existenci. Je tomu tak především u firem, které jsou orientovány z větší části na přepravu embargovaných komodit. Situaci navíc komplikuje skutečnost, že se většinou jedná o rychle se kazící zboží, které nelze dopravit zpět odesilateli nebo je umístit na jiném trhu. Informoval o tom mluvčí Sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia Martin Felix.

celý článek

Dostavba D8

Dostavba dálnice D8 v místě sesuvu by se mohla obnovit na konci příštího roku

Dostavba dálnice D8 v místě sesuvu by se mohla obnovit na konci
příštího roku

PRAHA (8.8.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR na základě vyjádření výběrové komise zadá „Technickou studii proveditelnosti technických opatření“ při řešení sesuvu na D8 společnosti AZ Consult. Právě ta předložila nejvýhodnější nabídku. Předpokládaná cena první etapy sanace sesuvu, tedy odvodnění, je odhadována na 40 milionů korun. Zahájení odtěžování horniny sesuvu by tak mohlo začít v polovině roku 2015 a obnovení přerušené výstavby dálnice D8 v úseku sesuvu koncem roku 2015.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

21. srpna 2014 14:06
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.