Aktuálně

Elektronické mýto

Ministr dopravy zrušil soutěž na projektového manažera pro mýtný systém

Ministr dopravy zrušil soutěž na projektového manažera pro mýtný systém

PRAHA (18. 12.) – Ministr dopravy Dan Ťok zrušil soutěž na projektového manažera pro mýtný systém. Uvedla to Česká televize (ČT) s odkazem na mluvčího ministerstva Tomáše Neřolda. Poradce pro zadání tendru na provoz mýtného není potřeba, řekl Ťok už dřív. Soutěž na projektového manažera za až sto milionů korun ministr podle ČT ruší také kvůli chybám, které v ní byly.

celý článek

Elektronické mýto

V systému českého mýta je už více než šest tisíc vozidel s Euro 6

V systému českého mýta je už více než šest tisíc vozidel s Euro 6

PRAHA (18. 12.) – Více než šest tisíc vozidel se v rámci systému elektronického výběru mýta přihlásilo do nejvyšší emisní kategorie Euro 6, která jim zaručuje nižší tarify. Polovinu ze zaregistrovaných tvoří stávající uživatelé mýta, kteří se přeregistrovali z jiných emisních tříd. Informoval o tom David Šimoník ze společnosti Kapsch, která pro stát mýtný systém provozuje.

celý článek

Německo

Německé dálnice se zpoplatní pro osobní auta od roku 2016

Německé dálnice se zpoplatní pro osobní auta od roku 2016

BERLÍN (18. 12.) – Řidiči osobních aut budou od roku 2016 platit za užívání německých dálnic. Roční poplatek bude činit nejvýš 130 eur (3600 Kč), pro ekologicky šetrnější auta bude cena nižší. Návrh příslušného zákona schválila německá vláda, ještě ho musí projednat parlament. Zavedení mýtného dopadne zejména na zahraniční řidiče, Němcům se o dálniční poplatek sníží daň z vlastnictví motorového vozidla. Proti tomuto způsobu zpoplatnění dálnic ale má výhrady Evropská komise.

celý článek

Polsko

PKP Cargo se zatím s CTL Logistics spojovat nebude

PKP Cargo se zatím s CTL Logistics spojovat nebude

VARŠAVA (18. 12.) – Polský nákladní železniční přepravce PKP Cargo ukončil jednání o převzetí domácího konkurenta CTL Logistics bez dohody. PKP zahájila s CTL jednání o podmínkách možné transakce v září, dnes ale informovala, že ke spojení nedojde. Už v září česká média uváděla, že o polského přepravce CTL má zájem česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH).

celý článek

Kolektivní smlouvy na železnici

Mzdy na železnici vzrostou příští rok o 2,9 procenta

Mzdy na železnici vzrostou příští rok o 2,9 procenta

PRAHA (18. 12.) – Pracovníkům Českých drah (ČD) i zaměstnancům Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) vzroste v příštím roce mzda o 2,9 procenta. Na podobě kolektivní smlouvy se po téměř tříměsíčním vyjednávání dohodlo vedení společnosti se zástupci všech deseti odborových organizací. Vedení SŽDC dosáhlo dohody s devíti odborovými organizacemi.

celý článek

Modernizace dálnice D1

Opravit další tři úseky dálnice D1 chce celkem 22 subjektů

Opravit další tři úseky dálnice D1 chce celkem 22 subjektů

PRAHA (18. 12.) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo celkem 22 nabídek na opravy dalších tří úseků dálnice D1 v délce zhruba 16 km. Vítězné zhotovitele pro úseky Hvězdonice – Ostředek, Měřín – Velké Meziříčí a Ostrovačice – Kývalka ŘSD vybere v prvním čtvrtletí příštího roku, pokud neúspěšní uchazeči nepodají námitky k antimonopol­nímu úřadu.

celý článek

Logistické nemovitosti v roce 2014

Mapa logistických nemovitostí v ČR se letos rozrostla

Mapa logistických nemovitostí v ČR se letos rozrostla

Jestliže na letošní rok pohlédneme očima trhu s logistickými a průmyslovými nemovitostmi v České republice, uvidíme úspěšné měsíce. Vysoké hodnoty objemu nově dokončených skladových a průmyslových hal ukazují, že se Česká republika stává skutečným logistickým srdcem Evropy. A příznivý vývoj v této oblasti se zdá slibovat i rok příští – pokud ovšem nepřijdou ke slovu rizika spojená především se závislostí českého průmyslu na exportu.

Další podrobnosti přinesou DN 51–52/2014, které jako letošní poslední vydání tohoto týdeníku budou čtenářům k dispozici od čtvrtka 18. prosince.

celý článek

Komentář

Co přinesl rok 2014 v dopravě

Co přinesl rok 2014 v dopravě

Svět a Evropa si ujasnily, jak jsou na tom jednotlivé státy s úrovní dopravy a logistiky. Světová banka vydala po dvou letech nové pořadí 190 zemí světa podle jejího Indexu logistické výkonnosti a EU přišla poprvé se Srovnávacím přehledem dopravy členských zemí. V prvním případě je na prvním místě Německo (ČR 32), ve druhém získalo nejvíce bodů Nizozemsko před Německem a Švédskem (ČR 17).

Kompletní ohlédnutí za resortem dopravy v roce 2014 si můžete přečíst v DN 51–52/2014, které vycházejí ve čtvrtek 18. prosince.

celý článek

Markus Berben (Mercedes-Benz) pro DN

„Naše prodeje dodávkových vozů letos vzrostly o vynikajících dvacetprocent“

„Naše prodeje dodávkových vozů letos vzrostly o vynikajících
dvacetprocent“

Společnost Mercedes-Benz Česká republika, s. r. o., zaznamenává v průběhu letošního roku výrazný nárůst prodejů, který převyšuje vývoj celkového trhu. O konkrétních číslech a příčinách tohoto úspěchu jsme hovořili s obchodním a marketingovým ředitelem oddělení Mercedes-Benz Vans Marcusem Berbenem.

Celý rozhovor přinese letos poslední dvojčíslo DN 51–52/2014, které vyjde ve čtvrtek 18. prosince.

celý článek

Nový jízdní řád

Vlaky se od neděle vrací na několik tratí

Vlaky se od neděle vrací na několik tratí

PRAHA (14. 12.) – Polovina prosince je pravidelně obdobím, kdy dochází k největším změnám ve veřejné dopravě. Na české železnici sestavuje nový jízdní řád na základě požadavků jednotlivých dopravců Správa železniční dopravní cesty. Nejvíce vlaků – 8 457 – vypraví tradičně České dráhy, na ostatní dopravce pak připadá 477 spojů.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

22. prosince 2014 5:07
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.