Aktuálně

Přeshraniční spolupráce

Země V4 a Rakousko chtějí zlepšit dopravní spojení

Země V4 a Rakousko chtějí zlepšit dopravní spojení

BRATISLAVA/ŽILINA (26.3.) – Země visegrádské čtyřky (V4) a Rakousko plánují zlepšit vzájemná dopravní propojení. Na jednání na Slovensku se na tom shodli ministři dopravy nebo jejich náměstkové ze Slovenska, Česka, Maďarska, Polska a Rakouska.

celý článek

Nová lokomotiva na českých kolejích

Lokomotiva Vectron má povolení pro provoz po všech českých tratích bez omezení

Lokomotiva Vectron má povolení pro provoz po všech českých tratích bez
omezení

PRAHA (26.3.) – Nové lokomotivy Vectron z produkce společnosti Siemens získaly typové schválení od Drážního úřadu České republiky pro provoz na celé elektrifikované síti SŽDC. Všechny zkoušky, schvalování i zkušební provoz se podařilo úspěšně zvládnout. „Jedná se o první a jedinou moderní elektrickou lokomotivu, která je na českých kolejích schválena bez omezení,“ uvedla mluvčí společnosti Siemens Lenka Bernklauová.

celý článek

Alternativní paliva

Dealer značky Iveco otevřel veřejnou plnicí stanici na CNG v Říčanech

Dealer značky Iveco otevřel veřejnou plnicí stanici na CNG v Říčanech

PRAHA (26.3) – Společnost PROFI AUTO CZ a.s., autorizovaný dealer značky Iveco, uvedla do provozu novou výkonnou čerpací stanici na stlačený zemní plyn. Stanice je plně implementována do stávající čerpací stanice pohonných hmot v Říčanech u Prahy. Je vybavena jedním výdejním stojanem s dvěma plnícími pistolemi NGV1 pro plnění osobních a dodávkových vozů a NGV2 pro rychlé plnění nákladních vozů a autobusů.

celý článek

Protesty v Bruselu

Autodopravci protestovali v Bruselu proti německé minimální mzdě

Autodopravci protestovali v Bruselu proti německé minimální mzdě

PRAHA (26.3.) – Proti německému zákonu o minimální mzdě, který zahraničním dopravcům komplikuje práci v EU, protestovali před budovou Evropského parlamentu v Bruselu autodopravci ze zemí z východu Evropské unie, včetně České republiky. Problematikou se zabývají také europoslanci, kteří od Evropské komise chtějí znát její názor na situaci.

celý článek

Tendr na údržbu silnic

Ministerstvo hledá firmy na údržbu silnic v 21 oblastech pěti krajů

Ministerstvo hledá firmy na údržbu silnic v 21 oblastech pěti krajů

PRAHA (26.3.) – Ministerstvo dopravy vypsalo veřejnou soutěž na zimní a běžnou údržbu velké části silnic prvních tříd. Zakázku za 1,3 miliardy korun na spravování silnic ve 21 oblastech v Libereckém, Středočeském, Královéhradeckém, Zlínském kraji a na Vysočině, což představuje zhruba třetinu sítě silnic první třídy, schválila začátkem měsíce vláda. Práce na údržbě silnic by měly společnosti vzešlé z výběrových řízení v jednotlivých oblastech provozovat od začátku letošního května po následující čtyři roky, uvedlo ve Věstníku veřejných zakázek ministerstvo.

celý článek

Oprava krajských silnic

Kraje požadují na opravu svých silnic od státu 4,8 miliardy korun

Kraje požadují na opravu svých silnic od státu 4,8 miliardy korun

PRAHA (26.3.) – Počátkem března vyzval ministr dopravy Dan Ťok kraje, aby využily nabídky finanční pomoci na opravy silnic II. a III. tříd a s ohledem na začínající stavební sezónu podaly své žádosti co nejdříve. Kraje na výzvu reagovaly a žadatelům z pěti krajů již ministerstvo dopravy finanční podporu na opravy silnic schválilo. Všechny žádosti o dotaci dosahují částky 4,8 miliardy korun a o 400 milionů tak přesahují schválených 4,4 miliardy korun.

celý článek

Povinné ručení

Pojišťovny se letos chystají zdražit povinné ručení v průměru o pět procent

Pojišťovny se letos chystají zdražit povinné ručení v průměru o pět
procent

PRAHA (26.3.) – Povinné ručení letos zdraží v průměru o pět procent, více si připlatí rizikoví motoristé. Důvodem zdražení jsou podle pojišťoven vyšší náklady na tyto škody v důsledku změn v občanském zákoníku. Vyplývá to z ankety mezi pojišťovnami, které nevylučují další růst sazeb v průběhu tohoto roku. Loni pojistky zdražily o zhruba desetinu.

celý článek

Alternativní paliva

Vítkovice Machinery Group vyvíjejí motor na CNG pro lodě

Vítkovice Machinery Group vyvíjejí motor na CNG pro lodě

OSTRAVA (26.3.) – Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) začíná vyvíjet motory na zemní plyn (CNG) pro lodní dopravu. První výsledky by měla mít příští rok. Informovala o tom mluvčí Českého plynárenského svazu (ČPS) Ivana Kislingerová. Jde podle ní o projekt, který je součástí ekologizace dopravních cest v České republice. Má se zaměřit na říční přepravu a turistické lodní trasy v tuzemsku.

celý článek

Dopravní obslužnost

Bílá kniha Koncepce veřejné dopravy bude řešit situaci po roce 2019

Bílá kniha Koncepce veřejné dopravy bude řešit situaci po roce 2019

V roce 2019 končí desetileté memorandum mezi státem a kraji, které nastavilo pravidla pro financování regionální železniční dopravy, a končí rovněž většina smluv s dopravci, a to jak v železniční, tak v autobusové dopravě. Novou situaci se proto s předstihem snaží řešit návrh tzv. Bílé knihy Koncepce veřejné dopravy, který připravilo Ministerstvo dopravy ČR a jenž má jít v nejbližších dnech do mezirezortního připomínkového řízení.

Celý text si přečtete v DN 13/2015, které vycházejí ve čtvrtek 26. března

celý článek

Ing. Michal Mervart, Ph.D. (VŠE Praha) pro DN

„City logistika přináší výhody, které je třeba vysvětlovat“

„City logistika přináší výhody, které je třeba vysvětlovat“

Zajištění plynulého pohybu zboží ve městech a městských aglomeracích se stává stále důležitějším problémem. Logistické operace ve městech se střetávají se složitými dopravními podmínkami, stísněným prostorem a potřebou šetřit již tak zatížené životní prostředí. Co je dnes v city logistice aktuální, na to jsme se zeptali odborného asistenta katedry logistiky Vysoké školy ekonomické v Praze Ing. Michala Mervarta, Ph.D.

Celý rozhovor vám přinesou DN 13/2015, které vyjdou ve čtvrtek 26. března.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

27. března 2015 23:06
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.