Aktuálně

Průzkum GEFCO

GEFCO: České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

GEFCO: České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

PRAHA (26. 11.) – Průměrné výdaje na přepravu činí u společností působících na českém trhu 8,8 milionu korun ročně. Firmy s obratem od 100 do 200 milionů korun vydávají na logistiku v průměru 2,2 milionu korun, společnosti s vyšším obratem v průměru 31 milionů korun. Průměrně vydaly oslovené společnosti 1,5 procenta svého obratu na výdaje spojené se zajištěním logistiky a logistických služeb. Vyplývá to z průzkumu, který v těchto dnech realizovala společnost GEFCO.

celý článek

Dostavba D11

Stát se dohodl na výměně posledního pozemku pro dostavbu D11

Stát se dohodl na výměně posledního pozemku pro dostavbu D11

PRAHA (26. 11.) – Farmářka Ludmila Havránková podepsala se Státním pozemkovým úřadem dohodu, která vede k výměně posledního pozemku potřebného pro dostavbu dálnice do Hradce Králové. Informovala o tom mluvčí pozemkového úřadu Monika Machtová. Spory mezi farmářkou a státem o výkup pozemků pro dálnici D11 tak po 20 letech končí. Uzavření dohody uvítali představitelé Hradce Králové a Královéhradec­kého kraje.

celý článek

Jubilejní trolejbus

Brány plzeňské Škody opustilo již 14 tisíc trolejbusů

Brány plzeňské Škody opustilo již 14 tisíc trolejbusů

PLZEŇ (26. 11.) – Plzeňská Škodovka slavnostně představila čtrnácti tisící trolejbus, který vyrobila za celou dobu své historie. Škoda Electric je v současnosti největším evropským výrobcem těchto ekologických vozidel. Jubileum připadlo na trolejbus, který je součástí rekordního kontraktu na 125 vozidel do lotyšské Rigy.

celý článek

Dálniční známky

Ceny dálničních kuponů pro příští rok se nezmění

Ceny dálničních kuponů pro příští rok se nezmění

PRAHA (26. 11.) – Ceny dálničních kuponů pro rok 2015 zůstávají stejné jako letos. Roční dálniční kupon platný od 1. prosince 2014 do 31. ledna 2016 přijde na 1500 korun, cena měsíčního kuponu činí 440 korun a desetidenního 310 korun. Prodej ročních kuponů na rok 2015 bude zahájen nejpozději od 1. prosince, ostatní kupony bude možné zakoupit nejpozději od 1. ledna. Informovalo o tom ministerstvo dopravy.

celý článek

Czechbus 2014

Praha hostila středoevropskou přehlídku autobusové techniky

Praha hostila středoevropskou přehlídku autobusové techniky

Minulý týden se na výstavišti v pražských Holešovicích uskutečnil již čtvrtý ročník mezinárodního veletrhu autobusové dopravy Czechbus, který uspořádala společnost Incheba Prahane. Na výstavní ploše by 10 000 m2 bylo k vidění více než 60 autobusů 18 značek předních světových i domácích výrobců, z toho 15 v české premiéře. Za pouhé čtyři roky se Czechbus vypracoval v prestižní výstavu v České republice, na níž se setkávají výrobci a importéři přímo s odbornou veřejností a se svými zákazníky, dopravci. Odbornost a charakter B2B akce navíc zvýraznily i celodenní konference: CNG – nejlepší řešení pro čistá města, kterou uspořádal Český plynárenský svaz, Veřejná doprava online, organizovaná Sdružením pro dopravní telematiku a Fakultou dopravní ČVUT, a Elektrické autobusy pro město III.

Rozsáhlé zpravodajství z veletrhu CzechBus 2014 si přečtete v Dn 48, které vycházejí ve čtvrtek 27.listopadu.

celý článek

Miroslav Haltuf (SRG Shift2Rail) pro DN

Shift2Rail pomůže zvýšit konkurenceschopnost železnice

Shift2Rail pomůže zvýšit konkurenceschopnost železnice

Nejpozději na počátku dubna příštího roku by měl plnohodnotně začít fungovat společný podnik Shift2Rail, jehož cílem je mimo jiné přispět k většímu podílu železnice na přepravě osob i zboží po celé Evropě. Příprava spouštění činnosti podniku zahrnuje zřízení exekutivy a některých poradních orgánů. Členem jednoho z nich, konkrétně State Representative Group, je i Miroslav Haltuf, kterého jsme se zeptali nejen na konkrétní náplň práce tohoto sboru poradců.

Celý rozhovor si přečtete v DN 48, které vycházejí 27. listopadu.

celý článek

Vectron v barvách RegioJetu

Žluté vlaky budou v ČR a na Slovensku vozit lokomotivy Vectron

Žluté vlaky budou v ČR a na Slovensku vozit lokomotivy Vectron

PRAHA (23. 11.) – Společnost RegioJet oficiálně představila svůj nejnovější přírůstek do vlakové flotily pod firemními barvami – vícesystémovou lokomotivu Vectron od společnosti Siemens. RegioJet se stává prvním vlakovým dopravcem v Evropě, který bude využívat tento typ lokomotivy pro pravidelnou osobní dopravu.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Ministerstvo dopravy

Registrační značky chtějí dodávat čtyři firmy

Registrační značky chtějí dodávat čtyři firmy

PRAHA (23. 11.) – Ministerstvo dopravy může v tendru na registrační značky ušetřit zhruba 100 milionů Kč. Zájem o tendr mají čtyři firmy, nabídly nižší ceny, než kolik úřad za značky platí doposud. Řekl to odstupující ministr dopravy Antonín Prachař. Úřad chce soutěží na nového dodavatele překlenout příští rok, od roku 2016 by si měli registrační značky kupovat přímo motoristé.

celý článek

Liberalizace železnice

Soutěž na linku Plzeň- Most prý může začít ještě letos

Soutěž na linku Plzeň- Most prý může začít ještě letos

PRAHA (23. 11.) – Soutěž na provoz rychlíků mezi Plzní a Mostem může být vyhlášena ještě letos. Vítěz připravovaného tendru by mohl na trase jezdit od roku 2016. Řekl to bývalý ministr dopravy Antonín Prachař. Spojení patří mezi šestici linek, na jejichž provoz plánuje vláda vypisovat řádná výběrová řízení.

celý článek

Elektronické mýto

Tendr na mýtné nabírá další zpoždění, úřad uznal námitku Cetagu

Tendr na mýtné nabírá další zpoždění, úřad uznal námitku Cetagu

PRAHA (23. 11.) – Tendr na mýtného manažera, který má ministerstvu dopravy pomoci s výběrem provozovatele mýtného systému po roce 2016, se zřejmě vrátí na začátek. Přestože úřad na konci října vyhlásil vítězem tendru společnost Arthur D Little, nyní připustil námitku vyloučeného uchazeče, společnosti Cetag. Informaci potvrdil mluvčí ministerstva Tomáš Neřold. Nabídkami se tak bude muset opět zabývat výběrová komise a příprava soutěže na provoz mýtného se znovu zdrží.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

26. listopadu 2014 22:14
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.