Aktuálně

Ing. Roman Srp (SDT) pro DN

„S centrálním jízdním řádem můžeme být Evropě vzorem“

„S centrálním jízdním řádem můžeme být Evropě vzorem“

PRAHA (21.7.) – Tzv. door-to-door mobilita, kterou začal výrazně podporovat viceprezident Evropské komise Siim Kallas, je v současné stále spíše vizí než realitou. Jaké já situace v České republice i dalších zemích a jaké jsou možnosti pro dosažení ideálního stavu, o tom jsme hovořili s viceprezidentem Sdružení pro dopravní telematiku Ing. Romanem Srpem.

Celý rozhovor vyjde v DN 30–31/2014, které budou čtenářům k dispozici od čtvrtka 24. července.

celý článek

Ford Transit Courier

Zcela nový model Courier doplnil novou řadu Transit

Zcela nový model Courier doplnil novou řadu Transit

PRAHA (21.7.) – Obměna řady užitkových vozidel Ford Transit je dokončena. Jako poslední byl představen její nejmenší zástupce, model Courier. Podrobně jsme se s ním mohli seznámit v květnu při prezentaci ve Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce při jeho uvedení vskutku nešetřil superlativy – nejlepší ve své třídě, co se týče spotřeby a přepravní kapacity. Už to dávalo tušit, že od nového vozidla si mnohé slibuje.

Další informace o novém modelu přinesou DN 30–31/2014, které vyjdou ve čtvrtek 24. července 2014.

celý článek

Pracovní skupina SDT

Regulace dopravy mýtným skrývá mnohá úskalí

Regulace dopravy mýtným skrývá mnohá úskalí

PRAHA (21.7.) – Pracovní skupina Sdružení pro dopravní telematiku Elektronické mýtné se přiklání k preferenci systému elektronického mýtného v České republice jako nástroje pro finanční výnos. Realizaci regulačních politik prostřednictvím mýtného považuje v českých podmínkách za neefektivní. Vyplývá to informací, které formou otázek a odpovědí uveřejňuje na svých internetových stránkách.

Celý článek vyjde v DN 30–31/2014, které budou k dispozici od čtvrtka 24. července.

celý článek

IVECO

Třetí generace modelu Daily kombinuje inovace s tradicí

Třetí generace modelu Daily kombinuje inovace s tradicí

PRAHA (21.7.) – V červnu na zkušebním okruhu Balocco představil italský výrobce užitkových vozidel IVECO již třetí generaci modelové řady. Na český a slovenský trh pak tato novinka oficiálně vstoupila koncem při premiéře v Brně na hradě Špilberk. Přestože název zůstává stejný, jedná se prakticky o nový model. Téměř 80 procent komponentů karoserie bylo přepracováno. Zachována je ale jedna z hlavních charakteristik řady Daily – klasická konstrukce podvozku s žebřinovým rámem, která vozidlu dává velkou robustnost, univerzálnost a odolnost během celé životnosti, včetně maximální flexibility pro montáž nástaveb. A v neposlední řadě umožňuje vozidlu dosáhnout celkovou hmotnost až sedm tun.

Další podrobnosti se dočtete v DN 30–31/2014, které vycházejí ve čtvrtek 24. července.

celý článek

Siemens

Lokomotivy Siemens rozšiřují své působení

Lokomotivy Siemens rozšiřují své působení

PRAHA (18.7.) – Rakouská společnost European Locomotive Leasing GmbH (ELL) uzavřela se společností Siemens rámcovou smlouvu na dodávku až 50 lokomotiv Vectron. Tato společnost nově působí na evropském trhu v oblasti pronájmu moderních lokomotiv. Objednané lokomotivy Vectron mohou být nasazeny v Německu, Rakousku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku a v České republice.

celý článek

Nová čtvrtpaleta

Společnost Chep uvádí na trh čtvrtpaletu nové generace

Společnost Chep uvádí na trh čtvrtpaletu nové generace

KOLÍN NAD RÝNEM (18.7.) – Chep, světový leader v oblasti poskytování paletového poolingu a kontejnerů představil v polovině července plastovou čtvrtpaletu nové generace. Počínaje červencem 2014 bude nová čtvrtpaleta v Německu k dispozici více než 1400 zákazníkům. Nový produkt je odpovědí společnosti CHEP na nové požadavky trhu v rámci udržitelné cenové výhody a zlepšení účinnosti společně se snížením množství produkovaného odpadu. Jen díky lepšímu stohování se do běžného kamionu vejde až 36 vrstev nových čtvrtpalet oproti stávajícím třiceti.

celý článek

Nový terminál DSV

DSV otvírá nové logistické centrum v Německu

DSV otvírá nové logistické centrum v Německu

WESTERKAPPELN (18.7.) – Rostoucí počet přeprav a manipulací v Německu podpořila DSV konsolidací dvou menších poboček do jednoho logistického centra o rozloze 54 tisíc metrů čtverečních. Přestěhovány byly dvě současné pobočky v Ladbergenu a Osnabrücku do nové lokality ve Westerkappelnu, který je situován 80 kilometrů východně od nizozemských hranic.

celý článek

Nízkonákladoví dopravci mírně zdražili letenky

Nízkonákladoví dopravci mírně zdražili letenky

BRNO (18.7.) – Významná část nízkonákladových leteckých dopravců zvýšila v letošním roce ceny letenek. Za palubní lístek zaplatí cestující průměrně o 10 euro navíc. Nejvíce podražil britský easyJet, když zvýšil cenu téměř o 20 procent. Vyplývá to ze zjištění letenkového serveru Aletenky.cz, který porovnal ceny tří největších evropských nízkonákladových aerolinek. U Ryanair, Wizz Air a easyJet, které z českých letišť nejvíce létají do evropských metropolí, je v letošním roce patrný nárůst cen.

celý článek

DACSHER CR

DACHSER zrychluje dodávky sběrné služby

DACHSER zrychluje dodávky sběrné služby

PRAHA (18.7.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic rozšířil svou službu targospeed 10 a targospeed 12 na další destinace. Tyto dva doručovací produkty sběrné služby umožňují dodání v ranních hodinách – do desáté nebo dvanácté hodiny.

celý článek

Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy hledá dodavatele registračních zna­ček

Ministerstvo dopravy hledá dodavatele registračních zna­ček

PRAHA (16.7.) – Ministerstvo dopravy vypsalo otevřenou soutěž, která určí dodavatele registračních značek vozidel. Po 13 letech tak skončí monopol jedné firmy na tuto zakázku a dodavatel bude vybrán v otevřeném zadávacím řízení. Zájmem ministerstva dopravy je, aby se mohlo soutěže zúčastnit co nejvíce uchazečů. Kritériem pro hodnocení nabídek bude nejnižší cena.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

22. července 2014 11:15
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.