Aktuálně

Hospodaření ČD

Skupina ČD hospodařila v prvním pololetí se ziskem 102 milionů korun

Skupina ČD hospodařila v prvním pololetí se ziskem 102 milionů korun

PRAHA (31.8.) – Skupina České dráhy vykázala podle mezinárodních účetních standardů (IFRS) za první pololetí letošního roku čistý zisk 102 milionů korun. Pozitivně se do výsledku promítlo hospodaření osobní dopravy, kde meziročně rostly tržby (o 245 milionů na 10,5 miliardy korun) i přepravní výkon (o 101 milionů na 3,48 miliardy osobokilometrů) a také ziskový segment nákladní dopravy.

celý článek

ČD Cargo

Hospodaření ČD Cargo negativně ovlivňují jednotlivé vozové zásilky

Hospodaření ČD Cargo negativně ovlivňují jednotlivé vozové zásilky

PRAHA (31.8.) – Největší český železniční nákladní dopravce, společnost ČD Cargo, přepravil za prvních šest měsíců letošního roku celkem 32,9 milionu tun zboží, což je přibližně o 1,3 milionu tun méně, než za stejné období roku minulého. Tržby ČD Cargo klesly meziročně o 422 milionů korun na necelých 5,9 miliardy korun. Důvodem poklesu přeprav je zejména propad jednotlivých vozových zásilek.

celý článek

Elektronické mýtné

Mýto se bude přes brány vybírat do konce roku 2019

Mýto se bude přes brány vybírat do konce roku 2019

Vláda schválila koncepci k tendru na výběr mýtného po roce 2016. Prostřed­nictvím mýtných bran se bude vybírat do konce roku 2019, jak původně navrhovali sociální demokraté. Po jednání kabinetu to řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Ministerstvo dopravy původně požadovalo delší, pětileté období, které odpovídá garantované životnosti vybavení mýtných bran.

Další podrobnosti se dočtete v DN 36/2015, které vycházejí ve čtvrtek 3. září.

celý článek

Setkání ministrů dopravy

Dálnice D8 se zprovozní pravděpodobně před vánocemi 2016

Dálnice D8 se zprovozní pravděpodobně před vánocemi 2016

PRAHA (30.8.) – Dálnice D8 do Německa bude zprovozněná před koncem příštího roku. Na vánoční trhy do Drážďan tak už bude možné jet po dálnici. Po setkání s německým ministrem dopravy Alexandrem Dobrindtem to řekl jeho český protějšek Dan Ťok. Drážďanská nebo taky Teplická dálnice měla být podle projektu dokončená do roku 2010, potýkala se ale s protesty ekologů i pozdějším sesuvem půdy.

celý článek

Bezkontaktní platby v dopravě

MHD postupně dohání skluz v možnosti platit jízdné bezkontaktními kartami

MHD postupně dohání skluz v možnosti platit jízdné bezkontaktními
kartami

PRAHA (30.8.) – Přestože v běžných obchodech jsou platby bezkontaktními bankovními kartami již samozřejmostí, do vozidel MHD proniká nová technologie překvapivě pomalu. Přitom může být pro veřejnou dopravu doslova požehnáním. V žádné jiné oblasti nepřináší bezkontaktní platby tolik výhod, jako v městské hromadné dopravě. Zavedení těchto plateb ve vozidlech navíc nebrání žádné překážky a lze je zpřístupnit překvapivě snadno.

celý článek

Asistenční služby

Klienti pojišťoven zbytečně utrácí peníze za služby asistenčních společností

Klienti pojišťoven zbytečně utrácí peníze za služby asistenčních
společností

PRAHA (30.8.) – V České republice je pojištěných téměř 7,3 milionu vozidel, přesto téměř polovina jejich majitelů neví, že jejich povinné ručení obsahuje asistenční služby pro případ nehody či poruchy. Přibližně 96 procent řidičů navíc nezná telefonní číslo na smluvní asistenční společnost své pojišťovny. Výsledky přinesl reprezentativní výzkum Linky pomoci řidičům 1224.

celý článek

Fond dopravy

Dodatečné příjmy SFDI umožní pokračování oprav dálnice D1

Dodatečné příjmy SFDI umožní pokračování oprav dálnice D1

PRAHA (30.8.) – Pokračovat v modernizaci dálnice D1 se bude i napřesrok. Přidání dodatečných 2,1 miliardy Kč do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) umožní kromě modernizace dalších pěti úseků D1 zahájit stavbu například obchvatů Frýdku – Místku nebo Krnova. Peníze přesto nebudou na stavbu rychlostní R49 z Hulína do Fryštáku, D11 z Hradce do Smiřic, pokračování R35 z Opatovic nad Labem nebo například na obchvaty obcí na rychlostní silnici R6.

celý článek

Nový terminál Gebrüder Weiss

Firma Gebrüder Weiss otevřela u Brna terminál za 170 milionů

Firma Gebrüder Weiss otevřela u Brna terminál za 170 milionů

BRNO (30.8.) – Logistická společnost Gebrüder Weiss otevřela nové zázemí v Syrovicích na Brněnsku, které získala v třípodlažní budově. Jsou v ní nejen kanceláře, ale i sklady a překládková hala na 7300 metrech čtverečních, v budoucnu zde mají vzniknout další sklady na 10 tisících metrech čtverečních. Investice činila 170 milionů korun. Firma se do nového přestěhovala z Modřic.

celý článek

Nová lokomotiva z CZ LOKO

CZ LOKO představilo stou modernizovanou šestinápravovou lokomotivu

CZ LOKO představilo stou modernizovanou šestinápravovou lokomotivu

ČESKÁ TŘEBOVÁ (28.8.) – Na čtyři desítky železničních dopravců si v českotřebovském závodě společnosti CZ LOKO prohlédly v české premiéře tři komplexně modernizované lokomotivy 774.711 – 713, určené pro těžkou posunovací a traťovou službu. Už na podzim je CZ LOKO dodá prvnímu privátnímu železničnímu operátorovi ve Finsku – společnosti Fennia Rail. V průběhu představení absolvovali účastníci i testovací jízdy.

celý článek

Nová legislativa na železnici

Legislativní rada vlády podpořila nová pravidla pro železnici

Legislativní rada vlády podpořila nová pravidla pro železnici

PRAHA (28.8.) – Legislativní rada vlády doporučila schválit návrhy zákonů s novými pravidly pro železniční dopravu. Vzniknout by podle předloh měl Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, zjednodušit by se mělo udělování licencí drážním dopravcům. Informoval o tom Jiří Souček z úřadu ministra a šéfa rady Jiřího Dienstbiera.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

31. srpna 2015 23:43
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.