Aktuálně

Hospodaření ČD

České dráhy loni hospodařily se ziskem 156 milionů Kč

České dráhy loni hospodařily se ziskem 156 milionů Kč

PRAHA (3.5.) – Hospodaření skupiny České dráhy se loni dostalo do čistého zisku 156 milionů korun po předloňské ztrátě téměř dvě miliardy korun. Osobní doprava, které představuje hlavní činnost státního dopravce, zmírnila ztrátu proti dřívějším zhruba dvěma miliardám na 865 milionů korun. Celkové tržby skupiny mírně vzrostly o 175 milionů na 33 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou České dráhy zveřejnily na svých internetových stránkách.

celý článek

Ministerstvo dopravy

Státním tajemníkem ministerstva dopravy se stal Tomáš Čoček

Státním tajemníkem ministerstva dopravy se stal Tomáš Čoček

PRAHA (3.5.) – První náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček za přítomnosti ministra dopravy Dana Ťoka a náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého složil služební slib a stal se státním tajemníkem ministerstva dopravy. Jedná se o další krok v profesionální státní správě na ministerstvu dopravy, kde už 20. února složili služební slib také ředitelé Drážní inspekce, Drážního úřadu, Státní plavební správy a Úřadu pro civilní letectví.

celý článek

České dráhy

Nový vlak ČD pro meziregionální dopravu nese jméno InterPanter

Nový vlak ČD pro meziregionální dopravu nese jméno InterPanter

OSTRAVA (29.4.) – Panteří rodinu moderních nízkopodlažních vlaků rozšíří InterPanter, jednotka určená pro meziregionální a dálkovou dopravu Českých drah. O pojmenování nového vlaku byl nečekaně velký zájem, do soutěže přišlo 5 097 originálních návrhů od 2 333 hlasujících. Spolu s novým jménem odhalil výrobce Škoda Vagonka, člen skupiny Škoda Transportation, také čelní vůz jednotky. Poprvé se cestující svezou novým vlakem na podzim letošního roku.

celý článek

Zákon o pozemních komunikacích

Za porušení zákazu vjezdu kamionů budou asi pykat i dopravci

Za porušení zákazu vjezdu kamionů budou asi pykat i dopravci

PRAHA (29.4.) – Za porušení zákazu vjezdu pro kamiony nad určitou hmotnost by měl nově nést odpovědnost nejen řidič, ale i jejich provozovatel, tedy firmy nebo živnostníci. Počítá s tím novela zákona o pozemních komunikacích, kterou schválila Sněmovna. Návrh nově rozšiřuje na provozovatele vozidla odpovědnost za případy, kdy toto auto poruší zákaz nebo omezení tranzitní nákladní dopravy stanovené místní úpravou.

celý článek

Zákon o pozemních komunikacích

Sněmovna povolila vyšší rychlost na dálnicích, ministr dopravy to odmítá

Sněmovna povolila vyšší rychlost na dálnicích, ministr dopravy
to odmítá

PRAHA (29.4.) – Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, a to včetně pozměňovacího návrhu připouštějícího do budoucna možnost navýšení rychlosti na našich dálnicích až na 150 km/h. Ministr dopravy Dan Ťok se postavil proti tomuto záměru. Cílem ministerstva je prý sjednotit českou dálniční síť, nikoli navyšovat rychlost.

celý článek

Bezpečnost železnice

ČR má uvést pravidla o bezpečnosti železnic do souladu s EU

ČR má uvést pravidla o bezpečnosti železnic do souladu s EU

BRUSEL (29.4.) – Česká republika dostala dva měsíce na to, aby svá pravidla o bezpečnosti železnic uvedla do souladu s pravidly evropskými. Uvedla to Evropská komise, která upozornila, že pravidla související s úkoly inspekčních orgánů měla platit od dubna 2006. Řízení v této věci zahájila komise loni, nyní poslala do Prahy takzvané odůvodněné stanovisko. Pokud Česko nezareaguje uspokojivým způsobem, může věc skončit až u Soudního dvora EU.

celý článek

Logistické centrum v Hodoníně

V Hodoníně má vzniknout logistické centrum za miliardu eur

V Hodoníně má vzniknout logistické centrum za miliardu eur

HODONÍN (29.4.) – V Hodoníně u řeky Moravy má do čtyř let vzniknout velké logistické centrum, které bude fungovat jako překladiště pro kontejnery obchodníků přivezené z celého světa po vodě. „Celý projekt je soukromou investicí za miliardu eur (v přepočtu 27,5 miliardy korun),“ informovala starostka Milana Grauová. Překladiště by spolu s navazujícími a doprovodnými službami mělo podle starostky vytvořit více než tři tisíce pracovních míst.

celý článek

Příprava staveb

ŘSD: Projekční práce na stavby pozemních komunikací běží na plné obrátky

ŘSD: Projekční práce na stavby pozemních komunikací běží na plné
obrátky

PRAHA (29.4.) – Precizní připravenost staveb silničních komunikací je nyní jednou z hlavních priorit Ministerstva dopravy a pod něj spadající příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic ČR. Jedná se o projekční a inženýrskou činnost, která sice není vidět, mediálně není propagovaná, přesto je nesmírně důležitá pro zahájení a následnou realizaci staveb.

celý článek

Modernizace železničních uzlů

Skončila modernizace břeclavského železničního uzlu

Skončila modernizace břeclavského železničního uzlu

BŘECLAV (28.4.) – Modernizace železničního uzlu Břeclav je hotová. Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila druhou etapu její celkové rekonstrukce. Stavební práce se odehrávaly více než dva roky ve střední části stanice, která byla úzkým hrdlem celého uzlu. Díky kompletní změně konfigurace kolejiště zde vlaky mohou nyní projíždět stejně rychle jako na již dokončených navazujících úsecích.

celý článek

Mezistátní vlaky ČD

ČD hlásí nárůst počtu cestujících v mezistátní dopravě

ČD hlásí nárůst počtu cestujících v mezistátní dopravě

PRAHA (28.4.) – České dráhy v loňském roce přepravily 3,3 milionu cestujících v mezistátní přepravě, což je o téměř jedno procento více než v roce 2013, a dosáhly přepravního výkonu 728,4 milionu osobokilometrů, tedy o 3,5 procenta více než v roce 2013. Průměrná přepravní vzdálenost v mezistátní přepravě je u ČD 220 kilometrů. Počet cestujících v mezistátní dopravě dlouhodobě roste. Informoval o tom mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

3. května 2015 21:53
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.