Aktuálně

ŘSD

Na činnost ŘSD bude dohlížet pětičlenná správní rada

Na činnost ŘSD bude dohlížet pětičlenná správní rada

PRAHA (30.9.) – Ministr dopravy Antonín Prachař zrušil výběrové řízení na místo generálního ředitele státní příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „Přestože se o post generálního ředitele ucházela řada kvalitních manažerů, ministr Prachař nakonec po vyhodnocení všech nabídek a po zvážení aktuální situace v ŘSD ukončil výběrové řízení s tím, že ŘSD povede nadále pouze pověřená generální ředitelka Soňa Křítková,“ oznámil mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

celý článek

ČD-Telematika

ČD-Telematika dodá nový informační systém na brněnské nádraží

ČD-Telematika dodá nový informační systém na brněnské nádraží

PRAHA (30.9.) – Společnost ČD – Telematika nahradí zastaralý mechanický informační systém pro cestující v železniční stanici Brno hlavní nádraží. Realizace nového informačního systému ve výpravní budově včetně LCD monitorů, informačních tabulí, automatického rozhlasu a audio systému pro nevidomé bude dokončena v květnu příštího roku. Mimo stávající místa budou cestující informováni o příjezdech a odjezdech vlaků, o výlukách a dalších mimořádných událostech v železniční dopravě také prostřednictvím většího počtu nástupištních a podchodových tabulí.

celý článek

Nová identita TNT

The People Network se stává novým sloganem přepravní společnosti TNT

The People Network se stává novým sloganem přepravní společnosti TNT

PRAHA (30.9.) – Společnost TNT představila novou identitu značky. Ta je součástí strategie společnosti, která zdůrazňuje lidi a unikátní evropskou dopravní síť. Nový slogan „The People Network“, lidská síť, odráží firemní kulturu a poslání rozvíjet silné vztahy se zákazníky. Kampaň představuje TNT jako síť těch správných lidí, kteří pomáhají zákazníkům v jejich podnikatelském růstu. Nová kampaň staví TNT do pozice vyzývatele na trhu malých a středních podniků (SMEs).

celý článek

DHL Express

DHL Express zvýší od ledna ceny služeb v ČR o 3,9 procent

DHL Express zvýší od ledna ceny služeb v ČR o 3,9 procent

PRAHA (30.9.) – Společnost DHL Express, přední světový poskytovatel mezinárodních služeb expresní přepravy, zvýší celosvětově od 1. ledna 2015 ceny za své služby. V České republice to bude konkrétně o 3,9 procenta u produktů letecké i pozemní mezinárodní přepravy. „DHL Express nabízí svým zákazníkům kvalitní přepravní služby a každoroční zvýšení cen je jedním z mnoha faktorů, které nám umožňují dlouhodobě udržovat poměr ceny a kvality našich služeb,“ řekl Ken Allen,

celý článek

Statistika dopravy

Růst počtu cestujících na železnici se v pololetí zastavil

Růst počtu cestujících na železnici se v pololetí zastavil

PRAHA (29.9.) – Postupný růst počtu cestujících na železnici se v prvním pololetí zastavil. Lidé ale vlaky cestují na delší vzdálenosti. Mírný meziroční pokles zaznamenala i linková autobusová doprava. Vyplývá to ze statistik zveřejněných ministerstvem dopravy. Zatímco počet přepravených lidí na železnici se v pololetí snížil o zhruba 200 tisíc na 88,1 milionu, ukazatel zohledňující vzdálenost přepravy vzrostl téměř dvouprocentním tempem na 3,75 miliardy osobokilometrů.

celý článek

Rozvoj dopravní infrastruktury

Strategické partnerství má pomoci rozvoji dopravní infrastruktury

Strategické partnerství má pomoci rozvoji dopravní infrastruktury

PRAHA (29.9.) – Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) a Česká asociace konzultačních inženýrů (CACE) společně prosazují koncepční změny v oblasti veřejné infrastruktury, které umožní efektivní, hospodárnou a rychlejší přípravu a realizaci infrastrukturních projektů, mezi které patří užívání vyvážených obchodních podmínek ve výstavbě vycházejících z mezinárodně uznaných vzorů FIDIC.

celý článek

Nový kontejner

Emirates SkyCargo uvádí na trh nový kontejner s řízením teploty

Emirates SkyCargo uvádí na trh nový kontejner s řízením teploty

DUBAJ (29.9.) – Firma Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, uvedla na trh interně vyvinutý a účinný kontejner LD3, který udržuje v chladu náklad citlivý na změnu teploty při transportu na zemi i ve vzduchu. „Bílý kontejner“ je nejnovějším přírůstkem do portfolia chladicích zařízení Emirates SkyCargo. Byl navržen speciálně, aby umožnil přechodnou regulaci teploty, která je ideální pro všechny zdravotnické výrobky a potraviny podléhající zkáze.

celý článek

Ford Telematics

Nová služba Ford Telematics™ pomáhá snížit spotřebu flotil užitkových vozidel

Nová služba Ford Telematics™ pomáhá snížit spotřebu flotil užitkových
vozidel

PRAHA (29.9.) – Značka Ford představila nový telematický systém Ford Telematics™, který pomůže evropským provozovatelům užitkových automobilů snížit náklady. Dosažené úspory mohou dosáhnout až 20 procent. Službu technicky zajišťuje společnost Telogis. Data přenášená ze všech aut v reálném čase umožňují manažerům flotil sledovat polohu, spotřebu paliva, chování řidiče a provozní parametry vozu. Systém Ford Telematics™ nabízí rovněž přímý přístup k diagnostickým údajům automobilu. To vše pomůže osobám odpovědným za provoz a správu flotil užitkových vozidel efektivněji regulovat provozní náklady a zvýšit bezpečnost řidičů.

celý článek

Logistika a export

Na dopravu a logistiku dopadají problémy s exportem

Na dopravu a logistiku dopadají problémy s exportem

PRAHA (29.9.) – Sotva se česká ekonomika začala v posledních měsících oživovat a zlepšení pociťoval také obor dopravy a logistiky, objevují se obzoru další mračna. Na poplach nyní bijí exportéři, kteří již pociťují důsledky konfliktu na Ukrajině, sankcí vůči Rusku a války na Středním východě. Český export podle nich potřebuje státní podporu ve stejné míře, jakou poskytují svým vývozcům pro obchodování v rizikových oblastech ostatní vyspělé země.

Další informace získáte v DN 40/2014, které vycházejí ve čtvrtek 2. října.

celý článek

Silniční spojení do Vídně

Plán na dvouproudou silnici na Vídeň vyvolal ostrou polemiku

Plán na dvouproudou silnici na Vídeň vyvolal ostrou polemiku

PRAHA (29.9.) – Spojení do Vídně přes Mikulov bude hotové do roku 2018 a na českém území bude mít podobu dvoupruhové silnice, protože doprava je tu slabší než v Rakousku. Po jednání s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem to minulý týden uvedl ministr dopravy Antonín Prachař. Svým prohlášením, že není potřeba dálniční spojení z Brna směrem na Vídeň, vyvolal v následujících dnech velmi ostrou polemiku.

Celý text si přečtete v DN 40/2014, které vyjdou ve čtvrtek 2.října.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

1. října 2014 1:55
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.