Aktuálně

METRANS

METRANS chystá v České Třebové rozšíření železničního terminálu

METRANS chystá v České Třebové rozšíření železničního terminálu

ČESKÁ TŘEBOVÁ (27. 11.) – Provozovatel kontejnerových terminálů, společnost METRANS připravuje v České Třebové výstavbu další etapy svého železničního terminálu. Výkon logistického centra by se tím měl zdvojnásobit. Radnice s firmou na dalším rozvoji úzce spolupracuje, řekl starosta Jaroslav Zedník.

celý článek

Mýtný tendr

Vláda schválila harmonogram k tendru na mýtné

Vláda schválila harmonogram k tendru na mýtné

PRAHA (27. 11.) – Vláda schválila návrh harmonogramu ministra dopravy Dana Ťoka na přípravu soutěže na tříletý provoz mýtných bran a dalšího provozu mýtného systému. Po jednání vlády to řekl ministr dopravy Ťok. Materiál počítá s vypsáním výběrového řízení na první ze soutěží začátkem příštího roku a s podpisem smlouvy v říjnu.

celý článek

Dálniční kupóny

Ministerstvo dopravy chce do tří let zrušit dálniční kupony

Ministerstvo dopravy chce do tří let zrušit dálniční kupony

PRAHA (27. 11.) – Ministerstvo dopravy připravuje do tří let přechod od papírových kuponů k elektronickému systému, který umí rozpoznat registrační značky vozidel a zjistit tak, zda má kontrolované vozidlo zaplacený dálniční poplatek. Potvrdil to mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Podobný systém bude od roku 2016 fungovat i na Slovensku. České roční dálniční kupony se na příští rok budou prodávat od prosince.

celý článek

Kontrola dopravců

Drážní úřad chce bodovat dopravce podle bezpečnosti

Drážní úřad chce bodovat dopravce podle bezpečnosti

PRAHA (27. 11.) – Drážní úřad navrhuje zavést bodové hodnocení železničních dopravců jezdících po tuzemských železnicích podle bezpečnosti. Podobný bezpečnostní žebříček existuje například ve Švýcarsku nebo v Německu. Více chce také kontrolovat dodržování přestávek na odpočinek u strojvedoucích. Informoval o tom ředitel úřadu Jiří Kolář.

celý článek

Zpoplatnění slovenských dálnic

Sazby mýtného na Slovensku od ledna mírně klesnou

Sazby mýtného na Slovensku od ledna mírně klesnou

BRATISLAVA (27. 11.) – Dopravci budou na Slovensku od ledna příštího roku platit nižší mýtné. Vybrané sazby poplatků za přejezd po zpoplatněných silnicích mírně klesnou z důvodu deflace. Vyplývá to z nových sazeb mýtného, které připravilo slovenské ministerstvo dopravy. Sazby s ohledem na způsob výpočtu mýtného klesnou pouze pro těžké kamiony nižších emisních tříd, které na Slovensku platí nejvyšší mýtné. Například vlastník nákladního vozidla emisních tříd 0 až IV se čtyřmi nápravami a o celkové hmotnosti alespoň 12 tun ušetří za každých tisíc ujetých kilometrů euro.

celý článek

Ocenění pro Eurocargo

Nový model Iveco Eurocargo je nákladním autem roku

Nový model Iveco Eurocargo je nákladním autem roku

PRAHA (27. 11.) – Nové Eurocargo je mezinárodním nákladním vozidlem roku 2016. Porota, kterou tvořilo 25 novinářů z 25 významných časopisů o užitkových vozidlech z celé Evropy, udělila novému Ivecu Eurocargo prestižní ocenění. Nové Iveco ze segmentu nákladních vozidel střední třídy porazilo silnou konkurenci a získalo ocenění za „největší přínos k efektivnosti silniční dopravy na základě kritérií, jako jsou technické inovace, komfort, bezpečnost, jízdní vlastnosti, spotřeba paliva, vliv na životní prostředí a celkové náklady na vlastnictví (TCO)“.

celý článek

Nové lokomotivy ČD

Spor o cenu nových lokomotiv ČD míří k soudu a do koalice

Spor o cenu nových lokomotiv ČD míří k soudu a do koalice

České dráhy mají zaplatit zhruba 1,2 miliardy Kč firmě Škoda Transportation za dodávku lokomotiv řady 380. Rozhodl o tom rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře. Přitom právě ČD se domáhaly na výrobci téměř miliardové pokuty za pozdní dodání zmíněných lokomotiv. Celý spor míří k soudu, na který se státní dopravce obrátil, i na koaliční radu, kde chce kauzu řešit ministr dopravy Dan Ťok.

Další podrobnosti se dočtete v DN 48/2015, které vycházejí ve čtvrtek 26. listopadu.

celý článek

Poziční dokument SDT

SDT navrhuje spojit tři dosud oddělené světy na železnici

SDT navrhuje spojit tři dosud oddělené světy na železnici

Další z pozičních dokumentů Sdružení pro dopravní telematiku (SDT) se tentokrát zaměřil na železnici. Cílem dokumentu je spojení tří na železnici dosud samostatně oddělených světů – světa zabezpečení pohybu vozidel, světa dopravně-logistických procesů a prostředí, které cestujícím zatraktivňuje pobyt v železničním vozidle. Vše je motivováno zejména myšlenkou zkvalitnění služeb zákazníkům prostřednictvím inteligentního vozidla, které se pohybuje na inteligentní infrastruktuře.

Zkrácený dokument bude otištěn v DN 48/2015, které vyjdou ve čtvrtek 26. listopadu

celý článek

Speedchain 2015

Jubilejní SpeedCHAIN ukázal cesty k flexibilní logistice

Jubilejní SpeedCHAIN ukázal cesty k flexibilní logistice

Mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN letos oslavila desetileté jubileum. Slavnostní desátý ročník se uskutečnil ve dnech 4. a 5. listopadu v tradičním prostředí břevnovského kláštera v Praze pod heslem Logistika – transparentnost a flexibilita. Sešlo se zde více než 600 odborníků z oblasti logistiky, dopravy a dalších oborů, kteří v rámci celodenního odborného programu společně diskutovali o aktuálních trendech a hledali řešení problémů, s nimiž se evropská logistika potýká.

Další podrobnosti si přečtete v DN 48/2015, které vycházejí ve čtvrtek 26. listopadu

celý článek

České dráhy

ČD přepravily zatím zhruba stejně cestujících jako loni

ČD přepravily zatím zhruba stejně cestujících jako loni

PRAHA (23. 11. ) – Navzdory levnějším pohonným hmotám a rekordnímu počtu výluk zůstávají cestující Českým drahám věrní. Služeb národního dopravce využilo za 9 měsíců letošního roku 127 milionů cestujících, kteří ve vlacích najezdili 5,3 miliardy kilometrů. V mezistátní dopravě nejvíce rostou počty cestujících do Rakouska a Německa, a to až o desítky procent. Služeb Českých drah za leden až září využilo celkem 127,011 milionu cestujících, což je na úrovni loňského roku. Výrazně však rostl přepravní výkon, který dosáhl 5,329 miliardy oskm. Je tedy o tři procenta meziročně vyšší.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

30. listopadu 2015 17:57
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.