Aktuálně

Odborné vzdělávání

Seminář osvětlil problémy se zbožím dvojího užití

Seminář osvětlil problémy se zbožím dvojího užití

PRAHA (20.10.) – Dopravní noviny spolu se Svazem spedice a logistiky ČR dlouhodobě pomáhají dopravním a spedičním firmám, aby si osvojovaly důležité informace k úspěšnému řešení aktuálních otázek svého oboru. Jednou z takových otázek, na kterou speditéři často hledají odpovědi, je problematika zboží dvojího užití.

Další informace ze semináře získáte z DN 43/2014, které budou čtenářům k dispozici od 23. října.

celý článek

Volkswagen

Volkswagen Užitkové vozy ohlásil generační obměnu

Volkswagen Užitkové vozy ohlásil generační obměnu

PRAHA (20.10.) – Volkswagen Užitkové vozy ohlásil na konci září v Hannoveru na veletrhu IAA příchod nové generace úspěšné modelové řady T, která ponese označení T6. „IAA je pro značku Volkswagen Užitkové vozy začátkem intenzivního období. V roce 2015 obměníme náš nejdůležitější model – modelovou řadu T,“ řekl na tiskové konferenci Dr. Eckhard Scholz, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy.

Další podrobnosti se dočtete v DN 43/2014, které vycházejí ve čtvrtek 23. října.

celý článek

Mezinárodní strojírenský veletrh 2014

Logistika na letošním MSV byla skromná, ale nechyběla

Logistika na letošním MSV byla skromná, ale nechyběla

PRAHA (20.10.) – V Brně se na přelomu září a října uskutečnila vrcholná přehlídka českého i mezinárodního průmyslu – 56. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Akce se konala ve znamení pozitivního vývoje ekonomiky a průmyslové výroby v České republice i jinde ve světě. Až na výjimky však na MSV chyběly doprava a logistika, neboť souběžný veletrh Eurotrans zaměřený na dopravní a logistické obory se uskuteční až příští rok.

Celý text bude otištěn v DN 43/2014, které vyjdou ve čtvrtek 23. října.

celý článek

Dostavba D8

Dálnice D8 přes České středohoří se možná otevře za dva roky

Dálnice D8 přes České středohoří se možná otevře za dva roky

ÚSTÍ NAD LABEM (20.10.) – Po chybějícím úseku dálnice D8 přes České středohoří se řidiči svezou možná za dva roky. Ředitel strategie ministerstva dopravy Luděk Sosna po ústecké konferenci nazvané Česko-Saské cesty řekl, že celý úsek od Bílinky po Řehlovice by mohl být zprovozněn v průběhu roku 2016 nebo na začátku roku 2017.

celý článek

Labská vodní cesta

ŘVC chce mít souhlas s jezem v Děčíně za rok

ŘVC chce mít souhlas s jezem v Děčíně za rok

ÚSTÍ NAD LABEM (20.10.) – Ředitelství vodních cest (ŘVC) doufá, že se v příštím roce podaří získat souhlas s výstavbou jezu na Labi v Děčíně. Ministerstvo dopravy nyní jedná s ministerstvem životního prostředí o studii vlivů stavby na životní prostředí. Na česko-saské konferenci v Ústí nad Labem to řekl Martin Vavřička z ŘVC. Němci plánují, že splavní Labe regulací toku.

celý článek

Modernizace železničních koridorů

SŽDC chystá stavby posledních úseků koridoru z Prahy do Berouna

SŽDC chystá stavby posledních úseků koridoru z Prahy do Berouna

PRAHA (20.10.) – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) intenzivně připravuje stavbu posledních tří úseků koridoru Praha – Cheb, a to mezi Prahou-Smíchovem a Berounem. S jeho krajními částmi, tedy ze Smíchova do Radotína a z Králova Dvora do Berouna by se mohlo brzy začít. Nejsložitější je prostřední stavba, zejména úsek mezi Černošicemi a Řevnicemi a průjezd chráněnou krajinnou oblastí, kde se zpracovává vliv stavby na životní prostředí (EIA). Celá západní větev III. koridoru Praha – Cheb by mohla být hotová do roku 2025. Informoval o tom náměstek generálního ředitele SŽDC Mojmír Nejezchleb.

celý článek

Studie MasterCard

Praha dává na dopravu skoro stejně jako všechny ostatní kraje dohromady

Praha dává na dopravu skoro stejně jako všechny ostatní kraje dohromady

PRAHA (20.10.) – Praha dopraví skoro polovinu všech přepravených osob v České republice a v roce 2012 vynaložila na dopravu takřka tolik, jako všechny ostatní kraje dohromady. Nároky na veřejnou dopravu zvyšují obyvatelé okolních obcí, kteří dojíždějí do hlavního města za prací či vzděláním. Vyplývá to z výsledků již 7. ročníku unikátní studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze. Studie se letos zaměřila na hodnocení systémů veřejné dopravy ve všech 14 krajích a jejich krajských městech.

celý článek

Dálnice do Rakouska

MD: Z Brna na česko-rakouskou hranici povede čtyřpruhová silnice

MD: Z Brna na česko-rakouskou hranici povede čtyřpruhová silnice

PRAHA (20.10.) – Nedávné spekulace o tom, že ministerstvo dopravy nechce vybudovat silnici spojující Brno a Vídeň ve čtyřpruhovém uspořádání, jsou definitivně vyvráceny. Centrální komise ministerstva dopravy schválila na základě studií zpracovaných za dohledu tohoto resortu šířkové uspořádání rychlostní silnice R52 v úseku Pohořelice – Mikulov v kategorii čtyřpruhová komunikace o šířce 25,5 metru. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

celý článek

Statistika IATA

IATA: Osobní letecká doprava se během 20 let více než zdvojnásobí

IATA: Osobní letecká doprava se během 20 let více než zdvojnásobí

BERLÍN (20.10.) – Celosvětový objem osobní letecké dopravy se během příštích dvaceti let více než zdvojnásobí. Předpovědělo to Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Počet cestujících by podle jeho prognózy měl v roce 2034 dosáhnout 7,3 miliardy ve srovnání s 3,3 miliardy v letošním roce.

celý článek

Představenstvo ČD

Novým členem představenstva ČD se stal František Bureš

Novým členem představenstva ČD se stal František Bureš

PRAHA (20.10.) – Čtvrtým členem představenstva Českých drah se stal šéf dceřiné společnosti Dílny pro opravy vozidel (DPOV) v Přerově František Bureš. Do vrcholného vedení státního dopravce jej zvolila dozorčí rada společnosti. Bureš se bude ve vedení ČD zabývat problematikou opravárenství. Poslední volné místo pátého člena představenstva dozorčí orgán neobsadil.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

21. října 2014 7:21
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.