Aktuálně

Ing. Dušan Šefčík (ŽSR) pro DN

Rychlejší obnovu slovenské železnice limitují omezené finanční prostředky

Rychlejší obnovu slovenské železnice limitují omezené finanční
prostředky

Stejně jako je tomu v České republice, tak i na Slovensku se v posledních letech výrazně modernizuje železniční infrastruktura. U našich východních sousedů má podobu zejména přestavby železničního koridoru mezi Bratislavou a Žilinou. Nejen o modernizaci tohoto koridoru jsme si povídali s generálním ředitelem provozovatele slovenských železničních tratí, společností Železnice Slovenské republiky Dušanem Šefčíkem.

Celý rozhovor si přečtete v DN 10/2015, které se do distribuce dostanou ve čtvrtek 5. března.

celý článek

IATA

Přepravní výkony leteckého carga stouply o 4,5 procenta

Přepravní výkony leteckého carga stouply o 4,5 procenta

Přepravní výkony letecké nákladní dopravy uváděné v tunokilometrech v loňském roce stouply o 4,5 procenta, což byl výrazně vyšší nárůst než v předchozím období. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA. Situace na trhu letecké nákladní dopravy se postupně zlepšovala v průběhu celého loňského roku. Růst v prosinci (ve srovnání se stejným měsícem roku 2013) dosáhl hodnoty 4,9 procenta.

Celý text bude otištěn v DN 10/2015, které vyjdou ve čtvrtek 5. března.

celý článek

Intralogistika

Segwaye se úspěšně uplatňují v intralogistice

Segwaye se úspěšně uplatňují v intralogistice

Ačkoli se vozítko Segway často používá pro zábavu, má daleko širší využití než na prohlídku města pro turisty. Segwaye – správným názvem „osobní transportéry“ – jsou dnes nasazovány například v logistice či ve výrobních závodech. Mohou rychle a obratně přepravovat nejen osoby, ale třeba i lehčí zásilky. Rozlehlé logistické haly a jejich okolí představují pro Segway ideální pracovní prostředí.

Další podrobnosti se dočtete v DN 10/2015, které vycházejí ve čtvrtek 5. března.

celý článek

Elektronické mýto

Svaz dopravy se obává nárůstu nákladů na mýtné po roce 2016

Svaz dopravy se obává nárůstu nákladů na mýtné po roce 2016

PRAHA (1.3.) – Svaz dopravy ČR se obává nárůstu nákladů na výběr mýtného po roce 2016, kdy končí smlouva se současným poskytovatelem, společností Kapsch. Od nynějšího vedení resortu svaz očekává, že zvládne včas vypsat výběrové řízení na nového poskytovatele a že mýtné bude vybíráno efektivně. Na setkání s novináři po valné hromadě svazu to řekl jeho prezident Jaroslav Hanák. Uvažované opětovné zavedení papírových kuponů, které ministr dopravy Dan Ťok považuje za náhradní řešení, pokud se tendr nestihne, požadovanou efektivitu nesplňuje.

celý článek

Tunel Blanka

Tunel Blanka se v dubnu určitě neotevře

Tunel Blanka se v dubnu určitě neotevře

PRAHA (1.3.) – Praha opět odložila termín zprovoznění tunelu Blanka. Musí vyměnit větší množství poničených kabelů technického zabezpečení. Nový termín otevření není znám. Oznámil to náměstek primátorky Petr Dolínek. Kabely poškodily přívalové deště a vlhké prostředí tunelu, se kterým miliardové smlouvy s dodavatelem technologií nepočítaly. Jak dlouho práce potrvají, kolik kabelů bude třeba vyměnit a kolik to bude stát, město ani dodavatel nedokážou říct. Tunel Blanka, který je důležitou součástí vnitřního okruhu Prahy, vyjde na asi 37 miliard korun.

celý článek

Modernizace D1

Italská Serenissima Costruzioni si stěžuje na vyřazení ze soutěže na D1

Italská Serenissima Costruzioni si stěžuje na vyřazení ze soutěže na D1

PRAHA (1.3.) – Italská stavební společnost Serenissima Costruzioni podala námitku proti vyřazení ze soutěže na modernizaci dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem. Potvrdil to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Kvůli námitce, kterou organizace obdržela, není možné podepsat smlouvu s vítězem tendru, kterým je sdružení společností Swietelski a Hochtief vedené Metrostavem.

celý článek

Nová letadla v barvách BA

Společnost British Airways rozšiřuje flotilu svých letadel a navyšuje kapacity letů

Společnost British Airways rozšiřuje flotilu svých letadel a navyšuje
kapacity letů

PRAHA (1.3.) – Flotilu letecké společnosti British Airways posílí během tohoto roku další jeden kus stroje Airbus A380, tedy největšího a nejmodernějšího dopravního letadla současnosti a také pět zbrusu nových letadel Boeing 787–9 Dreamliner v prodloužené verzi a s novou kabinou první třídy First. Do roku 2017 pak přibude v British Airways celkem 20 nových letounů vybavených nejmodernějšími technologiemi.

celý článek

Přeprava historického letadla

DACHSER přepravil luxusního veterána z USA – letadlo Gulfstream

DACHSER přepravil luxusního veterána z USA – letadlo Gulfstream

PRAHA (1.3.) – Nezvyklá podívaná se nabízela řidičům na dálnici u německého města Bremerhaven – na kamionovém návěsu putovalo letadlo Gulfstream II. Tuto pro letadlo zcela netypickou přepravu – po zemi a po moři z americké Kalifornie do Německa – realizoval mezinárodní logistický provider DACHSER.

celý článek

Pojištění vozidel

Proti krácení plnění poškozeným řidičům se lze účinně bránit

Proti krácení plnění poškozeným řidičům se lze účinně bránit

PRAHA (27.2.) – Ze statistik Policie České republiky vyplývá, že v roce 2014 bylo vyšetřováno 85 859 dopravních nehod, u kterých se hmotná škoda odhadnutá na místě vyšplhala na 4,9 miliardy korun. České pojišťovny i přes řadu rozsudků nadále krátí poškozeným řidičům jejich nároky z důvodů amortizace nebo využití či naopak nevyužití služeb značkového smluvního autoservisu. Proti tomuto jednání se však dá účinně bránit. Potvrdila to Radka Procházková z portálu poradnaveritele.cz

celý článek

Jez u Přelouče

Krajský úřad opět zrušil územní rozhodnutí pro výstavbu kanálu u Přelouče

Krajský úřad opět zrušil územní rozhodnutí pro výstavbu kanálu
u Přelouče

PŘELOUČ (27.2.) – Plánovaná stavba plavebního kanálu u Přelouče na Pardubicku stále nemá územní rozhodnutí. Krajský úřad jej počtvrté zrušil například kvůli nesrovnalostem v popisu stavby. Informovalo o tom hnutí Děti Země. Podle krajského úřadu stavbu znovu projednává stavební úřad v Přelouči. O výstavbě se hovoří zhruba 20 let.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

2. března 2015 12:08
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.