Aktuálně

Ing. Zbyněk Hořelica (SFDI) pro DN

„SFDI se připravuje na převzetí nových kompetencí a povinností“

„SFDI se připravuje na převzetí nových kompetencí a povinností“

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) prochází nejen v souvislosti se schválením nového evropského Operačního programu Doprava 2 poměrně klíčovými změnami. Jednak se rozšíří portfolio staveb, které lze prostřednictvím tohoto fondu financovat, a dále se posílí i jeho kontrolní pravomoci. Nejen na nastávající změny jsme se zeptali nového ředitele SFDI Ing. Zbyňka Hořelici.

Kompletní rozhovor s novým ředitelem SFDI bude otištěn v DN 32–33/2015, které vyjdou ve čtvrtek 6. srpna

celý článek

Bezkontaktní platby v dopravě

Možnost platit za jízdné kartou se postupně rozšiřuje

Možnost platit za jízdné kartou se postupně rozšiřuje

Stejně, jako je běžné platit bezkontaktní platební kartou v obchodech, na čerpacích stanicích i jinde, začíná být, byť zatím pouze v některých městech, běžné platit tímto způsobem i za jízdné v prostředcích městské hromadné dopravy. Nejdále jsou zatím v Plzni a v Liberci, přidávají se ale i další města včetně Prahy. V Praze se chystá pilotní projekt instalace terminálů do autobusu 119 spojujícího stanici metra Veleslavín a Letiště Václava Havla.

Celý článek bude otištěn v DN 32–33/2015, které vyjdou ve čtvrtek 6. srpna.

celý článek

Energy Efficiency Days 2015

Renault ověřuje v praxi svou vizi šetrné dopravy

Renault ověřuje v praxi svou vizi šetrné dopravy

Společnost Renault Trucks představila začátkem července na okruhu La Valbonne v blízkosti Lyonu novinářům z evropských zemí vozidla s alternativními pohony. V rámci Energy Efficiency Days 2015 se účastníci setkání mohli nejen podrobně seznámit s jednotlivými vozidly, ale byli pro ně připraveny i informace o dopadu nákladních vozidel na životní prostředí a o možnostech, jak negativní vliv zmenšit.

Další podrobnosti se dočtete v DN 32–33/2015, které vycházejí ve čtvrtek 6. srpna.

celý článek

Železniční přejezdy

Ministerstvo chce zvýšit pokuty za riskantní přejíždění přejezdů

Ministerstvo chce zvýšit pokuty za riskantní přejíždění přejezdů

PRAHA (1.8.) – Ministerstvo dopravy chce po nedávné nehodě na přejezdu ve Studénce zvýšit pokuty za přejíždění trati v době, kdy na zabezpečovacím zařízení svítí červené světlo. Zároveň spolu se správci kolejí, Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), hledá technické prostředky pro zvýšení bezpečnosti na přejezdech. Pracovní komise má nyní vytipovat na koridoru Praha – Ostrava ta křížení silnic se železnicí, kde bude vhodné vybudovat mimoúrovňová křížení, nebo ty, které by bylo možné zrušit.

celý článek

Spojení TNT a FedEx

Evropská komise šetří chystanou fúzi TNT a FedEx

Evropská komise šetří chystanou fúzi TNT a FedEx

BRUSEL (1.8.) – Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování chystané miliardové fúze mezi nizozemským přepravcem zásilek TNT Express a americkou zasilatelskou společností FedEx. Komise má obavy, že sloučená společnost by na řadě evropských trhů nečelila dostatečnému konkurenčnímu tlaku v segmentu malých zásilek a mezinárodních expresních zásilek.

celý článek

EP Cargo/LokoTrain

Dopravce EP Cargo získal většinu v půjčovně lokomotiv LokoTrain

Dopravce EP Cargo získal většinu v půjčovně lokomotiv LokoTrain

PRAHA (1.8.) – Nákladní dopravce EP Cargo ze skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH) získal většinový podíl ve společnosti LokoTrain, která je největší českou půjčovnou lokomotiv. Firma to uvedla na webu. EPH spoluvlastněný miliardářem Danielem Křetínským má zájem také o třetího největšího železničního nákladního dopravce v Česku, firmu Unipetrol Doprava.

celý článek

Nehoda ve Studénce

Poškozené Pendolino se možná vrátí do provozu

Poškozené Pendolino se možná vrátí do provozu

PRAHA (31.7.) – První vůz havarovaného vlaku Pendolino bude patrně nutné vyrobit znovu s výjimkou podvozku, který zřejmě není poškozený. Strojvedoucí brzděním před nehodou podle všeho zabránil větším škodám na zdraví cestujících i majetku při tragické nehodě u Studénky. Informoval o tom vrchní přednosta Depa kolejových vozidel Praha Miroslav Kupec.

celý článek

Nehody na přejezdu

Střet s vlakem je nejnebezpečnějším typem dopravní nehody

Střet s vlakem je nejnebezpečnějším typem dopravní nehody

PRAHA (30.7.) – Celkem 98 procent dopravních nehod v Evropské unii způsobených na železničních přejezdech jde na vrub účastníkům silničního provozu. Střet s vlakem je pro ně nejnebezpečnějším typem nehody, hrozí téměř dvacetinásobné riziko vzniku smrtelné dopravní nehody než u dopravních nehod obecně. Hlavními příčinami jsou především spěch a nepozornost.

celý článek

Přeprava zboží na míru

Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní dopravou

Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní
dopravou

PRAHA (30.7.) – Globální ekonomická krize v roce 2008 nastartovala významné změny na trhu s nákladní dopravou. Firmy začaly více přemýšlet o přepravě svého zboží. Hledaly nové alternativy, jak přepravovat levněji. Zintenzivnila se cenová válka a kurýrní společnosti musely jít s cenou dolů. Nedostatečné konkurenční prostředí dalo vyniknout spedičním společnostem zabývajícím se přepravou zboží na míru.

celý článek

Menlo Logistics

Společnost Menlo rozšiřuje své služby do východní Evropy

Společnost Menlo rozšiřuje své služby do východní Evropy

AMSTERDAM (30.7.) – Divize Freight Brokerage společnosti Menlo, která byla v Evropě založena v roce 2013, původně působila v evropském ústředí společnosti v Amsterdamu. V reakci na nárůst zákaznické poptávky společnost nedávno rozšířila své působení v oblasti zprostředkování přepravy a otevřela druhé středisko v Praze. V koordinaci se současnými operacemi řízenými v Amsterdamu rozšiřuje nové centrum logistické služby do České republiky, na Slovensko, do Polska, Maďarska, Rakouska, Rumunska a Ruské federace.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

3. srpna 2015 10:34
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.