Aktuálně

Hospodaření ČD

České dráhy hospodařily v prvním pololetí se ziskem 158 milionů korun

České dráhy hospodařily v prvním pololetí se ziskem 158 milionů korun

PRAHA (1.9.) – České dráhy vykázaly po prvních šesti měsících letošního roku zisk po zdanění ve výši 158 milionů korun. Loni v pololetí přitom celá skupina hospodařila se ztrátou 510 milionů korun. Podle předsedy představenstva a generálního ředitele ČD Daniela Kurucze stojí za zlepšením výsledků mimo jiné zvýšení tržeb u osobní dopravy a provozní úspory.

Další podrobnosti o hospodaření ČD přinesou DN 37/2014, které vyjdou ve čtvrtek 11. září.

celý článek

Ing. Antonín Prachař (MD) pro DN

„Stát může stavět jen to, co se mu povolí“

„Stát může stavět jen to, co se mu povolí“

Pokud se má v České republice zrychlit výstavba dopravní infrastruktury, je nutné především uzákonit tak zvané integrované povolení, které v sobě skloubí jak územní rozhodnutí, tak stavební povolení, tak i posouzení stavby na životní prostředí. „Pokud ho nebudeme mít, tak je úplně jedno, který ministr tady sedí, riziko nevyčerpání peněz z evropských dotací nikdy neklesne,“ říká ministr dopravy Antonín Prachař.

Celý rozhovor vyjde v DN 36/2014, které budou čtenářům k dispozici od čtvrtka 4. září.

celý článek

Logistické nemovitosti

Trh logistických nemovitostí táhne automobilový průmysl a e-commerce

Trh logistických nemovitostí táhne automobilový průmysl a e-commerce

Ekonomická situace ve střední Evropě se zlepšuje a tomu odpovídá i situace na trhu logistických a průmyslových nemovitostí. Sektor zažil v letošním prvním pololetí příliv investic a rostl ve většině ukazatelů v celé střední Evropě. Tahounem je zejména automobilový průmysl, výrazný impuls k poptávce po skladových prostorách přichází rovněž z oblasti internetového obchodování. Pokud tento příznivý trend něco neohrozí, měl by podle odborníků pokračovat i v příštích měsících.

Celý text bude otištěn v DN 36/2014, které vyjdou ve čtvrtek 4. září.

celý článek

Schmitz Cargobull

Schmitz přichází s revoluční technologií ve výrobě návěsů

Schmitz přichází s revoluční technologií ve výrobě návěsů

Německý výrobce přípojných vozidel Schmitz Cargobull zahájil na konci července sériovou výrobu v novém automatizovaném provozu v Altenberge určeném pro výrobu za studena válcovaných hlavních podélných nosníků rámu podvozku. V září bude stejná výrobní technologie spuštěna i v závodě v čínském Wuhanu. Novinářům ji zástupci značky Schmitz Cargobull spolu s dalšími novinkami představil na konci července v Altenberge.

Další podrobnosti se dočtete v DN 36/2014, které vycházejí ve čtvrtek 4. září.

celý článek

ŘSD

Mobilní výstražné prahy zvýší bezpečnost provozu a ochrání silničáře

Mobilní výstražné prahy zvýší bezpečnost provozu a ochrání
silničáře

PRAHA (30.8.) – Ředitelství silnic a dálnic zavádí do silničního provozu nový bezpečnostní prvek. Jsou jím výstražné pásy, které mohou být umístěny všude tam, kde dochází k omezením v dopravě. Při jejich přejetí je řidič vibracemi a zvukem upozorněn na blížící se překážku. Pásy, které jsou povinně používány například v Nizozemsku, by tak měly účinně odvrátit střet s překážkami na vozovce.

celý článek

Nové depo v Plzni

V Plzni zahájil provoz nejmodernější opravárenský areál v ČR

V Plzni zahájil provoz nejmodernější opravárenský areál v ČR

PLZEŇ (30.8.) – V plzeňském areálu společnosti Škoda Transportation byla s ročním předstihem zprovozněna nová technická základna Plzeňských městských dopravních podniků. Jedná se o jeden z největších projektů partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP projekt – Public Private Partnerships) v České republice. Nové depo bude v současné době sloužit 112 autobusům a 86 trolejbusům.

celý článek

Nové napojení na R6

V pondělí se otevře mimoúrovňová křižovatka u Hostivice

V pondělí se otevře mimoúrovňová křižovatka u Hostivice

PRAHA (30.8.) – Ředitelství silnic a dálnic zprovozní v pondělí 1. září 2014 v 10 hodin mimoúrovňovou křižovatku Hostivice. Ta řeší napojení města Hostivice na již dříve vybudovanou část rychlostní komunikace R6 a také odvedení automobilové dopravy z centra města.

celý článek

Letecké spojení ČR a Číny

Ministr dopravy jednal s čínským protějškem o leteckém spojení ČR a Číny

Ministr dopravy jednal s čínským protějškem o leteckém spojení ČR
a Číny

PRAHA (27.8.) – Ministr dopravy Antonín Prachař a jeho čínský protějšek Jang Čchuan-tchang jednali v Praze o přímém leteckém spojení ČR a Číny a dalších krocích k posílení spolupráce obou zemí v dopravě. Prachař svého čínského kolegu informoval o tom, že byl vytvořen právní rámec pro zavedení přímé letecké linky mezi ČR a Čínou. Oba ministři mají zájem na tom, aby se podařilo nalézt leteckou společnost, která bude linku dlouhodobě provozovat. ČR v této souvislosti připravuje pobídky pro provozovatele dálkové linky mezi Čínou a Prahou.

celý článek

Nové zastávky na síti SŽDC

SŽDC otevírá šest nových zastávek v okolí Prahy, výstavba dalších se připravuje

SŽDC otevírá šest nových zastávek v okolí Prahy, výstavba dalších se
připravuje

PRAHA (27.8.) – V pátek 29. srpna začnou zastavovat vlaky na nové vlakové zastávce Praha-Podbaba, kde vznikne dlouho očekávaný přestupní terminál z vlaku na tramvaje a autobusy. Den před tím přestane cestujícím sloužit původní nádraží v Bubenči. Od 1. září pak začnou zastavovat vlaky i na pěti nových vlakových zastávkách v oblasti Rudné a Hostivice (Rudná zastávka, Chýně, Jinočany, Hostivice-Sadová a Hostivice-U hřbitova) a v souvislosti s tím se zcela změní jízdní řády na tratích Praha – Rudná u Prahy – Beroun a Praha-Smíchov Na Knížecí – Hostivice – Rudná. SŽDC a Středočeský kraj tu společně investovali desítky milionů korun.

celý článek

Logistické nemovitosti

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

PRAHA (27.8.) – Společnost PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, uzavřela dohodu o koupi logistických nemovitostí a přilehlých pozemků určených k další výstavbě v České republice o celkové výměře 627 tisíc metrů čtverečních od dvou fondů spravovaných společnostmi Tristan Capital Partners a VGP za 523 milionů eur.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

2. září 2014 23:14
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.