Aktuálně

ČD Cargo

Vedení ČD Cargo prošlo personální obměnou, novým šéfem bude Bednárik

Vedení ČD Cargo prošlo personální obměnou, novým šéfem bude Bednárik

PRAHA (30.10.) – Představenstvo Českých drah obměnilo vedení dceřiné firmy ČD Cargo. Novým předsedou představenstva nákladního dopravce bude od 1. listopadu Ivan Bednárik, dosavadní obchodní šéf Express Slovakia. Do tříčlenného představenstva rovněž jmenovalo obchodního ředitele Cargo Logistic Czech Bohumila Rampulu a ředitele brněnské provozní jednotky ČD Cargo Zdenka Škvařila. Informoval o tom předseda představenstva Českých drah Daniel Kurucz.

celý článek

Německo

Německé mýtné se má vztahovat jen na dálnice

Německé mýtné se má vztahovat jen na dálnice

BERLÍN (30.10.) – Německé mýtné pro zahraniční osobní auta se bude vztahovat pouze na dálnice. Platit má od roku 2016 a vybírat se bude elektronicky, dálniční známky se na přední sklo lepit nebudou. Počítá s tím návrh zákona, který v Berlíně do vlády předložil ministr dopravy Alexander Dobrindt. Opatření výrazně zasáhne i české řidiče, jeho dopad ale bude menší než u Dobrindtova plánu z července, podle kterého chtěl ministr zpoplatnit všechny německé silnice.

celý článek

Letiště Vodochody

MŽP potvrdilo zrušení posudku na rozšíření Letiště Vodochody

MŽP potvrdilo zrušení posudku na rozšíření Letiště Vodochody

ODOLENA VODA (30.10.) – Ministerstvo životního prostředí (MŽP) potvrdilo zrušení ekologického posudku na rozšíření Letiště Vodochody. Znamená to pozastavení jeho výstavby. Podle ředitele letiště Martina Kačura bude případ pravděpodobně řešit Nejvyšší správní soud. Ministerstvo své rozhodnutí okomentuje v nejbližších dnech, čeká na oficiální potvrzení, že stanovisko bylo firmě Penta Investments, která letiště ovládá, doručeno.

celý článek

Elektronické mýto

S tendrem na mýto pomůže společnost Arthur D. Little

S tendrem na mýto pomůže společnost Arthur D. Little

PRAHA (30.10.) – Ministerstvo dopravy vybralo projektového manažera, který bude pomáhat s přípravou soutěže na provozovatele nového mýtného systému. Hodnotící komise složená z expertů z resortu dopravy a zástupců akademické obce vyhodnotila jako nejlepší nabídku společnosti Arthur. D. Little. Hodnotícím kritériem byla nabídková cena a úroveň metodiky. Ministr dopravy Antonín Prachař stanovisko komise potvrdil a v souladu se zákonem o veřejných zakázkách jeho úřad oslovil vítěznou společnost. Po uplynutí zákonných lhůt budou zahájena jednání o uzavření smlouvy.

celý článek

Modernizace trati

Železniční trať z Liberce do Tanvaldu čeká rozsáhlá modernizace

Železniční trať z Liberce do Tanvaldu čeká rozsáhlá modernizace

JABLONEC NAD NISOU (30.10.) – Kolejové úpravy na téměř 28 kilometrech trati, výstavbu nových nástupišť a modernizaci sdělovací a zabezpečovací techniky. To vše přinese rekonstrukce železniční trati Liberec – Tanvald, kterou slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty v Jablonci nad Nisou. „Trať Liberec – Tanvald pamatuje už 120 let, i v současnosti přitom denně přepravuje stovky lidí. Rekonstrukce tohoto úseku je tedy zcela nezbytná pro další rozvoj celého regionu. Jejím výsledkem bude především rychlejší a bezpečnější cesta mezi Libercem a Tanvaldem. To mimo jiné umožní i požadovaný třicetiminutový interval vlaků,“ vysvětlil přínosy generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

celý článek

AŽD Praha

Zdeněk Chrdle bude i nadále generálním ředitelem AŽD

Zdeněk Chrdle bude i nadále generálním ředitelem AŽD

PRAHA (30.10.) – Na valné hromadě společnosti AŽD Praha, která se uskutečnila v pátek 24. října, proběhla volba statutárních orgánů a generálního ředitele. Tím byl znovu zvolen stávající ředitel Zdeněk Chrdle, který je také jednatelem společnosti spolu s Romanem Juříkem a Danielou Veselou. Do dozorčí rady byli zvoleni František Formánek, Miroslav Kozák a Petr Rott.

celý článek

Elektronické mýto

Vláda schválila zvýšení sazeb mýtného na českých komunikacích

Vláda schválila zvýšení sazeb mýtného na českých komunikacích

PRAHA (27. 10.) – Sazby mýtného pro kamiony a autobusy v Česku od ledna 2015 vzrostou. Proti původnímu plánu zůstane zachována zvýšená sazba pro páteční jízdy kamionů, která má regulovat zvýšený provoz v tento čas. Po jednání vlády to uvedl ministr dopravy Antonín Prachař. Kamionům splňujícím ekologickou normu euro 5 by měly podle návrhu vzrůst od ledna 2015 sazby mýtného v průměru o 9,8 procenta, v kategorii vozidel s méně ekologickými motory bude růst činit 8,2 procenta. Autobusům, které mají proti kamionům výrazně snížené sazby, vzroste cena až o 30 procent.

celý článek

Dostavba dálnice D8

Sesuv zeminy na trase D8 odstraní bez soutěže společnost Eurovia CS

Sesuv zeminy na trase D8 odstraní bez soutěže společnost Eurovia CS

PRAHA (27. 10.) – Společnost Eurovia CS získá bez soutěže zakázku za zhruba 72 milionů korun. Za tuto sumu má stabilizovat sesuv zeminy, který loni v červnu zavalil rozestavěnou dálnici D8 u obce Dobkovičky v Ústeckém kraji. Návrh ministra dopravy Antonína Prachaře už schválila vláda. „Rok a čtvrt tam ten zával leží, brání dalšímu pokračování výstavby této důležité dálniční komunikace," uvedl premiér Bohuslav Sobotka. „Jsem rád, že vláda přijala rozhodnutí, které umožní, abychom se konečně tím sesuvem začali intenzivně a prakticky zabývat," dodal.

celý článek

Evropská komise

Novou evropskou komisařkou pro dopravu je Slovinka Bulc

Novou evropskou komisařkou pro dopravu je Slovinka Bulc

BRUSEL/PRAHA (27.10.) – Europoslanci minulý týden schválili složení nové Evropské komise, kterou vede Jean-Claude Juncker. Komisi nyní musí formálně potvrdit hlavy států a vlád členských zemí EU. Následně se bude moci 1. listopadu 2014 ujmout funkcí na pětileté funkční období. Za dopravu bude odpovědná zástupkyně Slovinska Violeta Bulc, která nahradila původně nominovaného Slováka Maroše Šefčoviče.

celý článek

Průmyslové nemovitosti

Trh s průmyslovými nemovitostmi nadále poroste

Trh s průmyslovými nemovitostmi nadále poroste

PRAHA (27.10.) – Klienti podnikající v oblasti skladování hledají nové prostory většinou šest měsíců dopředu, u výrobců je tato doba řádově o dalších šest měsíců delší. Doba vyjednávání o podmínkách nájmu se pak pohybuje od šesti do dvanácti měsíců. Vyplývá to z průzkumu, který mezi který mezi největšími tuzemskými developery realizovala realitně-konzultantská společnost 108 AGENCY a který byl zaměřen na aktuální situaci a vývoj na trhu moderních průmyslových nemovitostí třídy A.

Celý text bude otištěn v DN 44/2014, které budou k dispozici od čtvrtka 30. října.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

31. října 2014 12:05
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.