10/2007

Datum vydání: 8.3.2007

V Pardubicích se diskutovalo o splavnění Labe

Vodní doprava

Možnost bližšího seznámení s připravovaným projektem Stupeň Přelouč II a souvisejícími stavbami poskytl na konci února v pardubickém Domě techniky seminář Splavnění Labe do Pardubic a ochrana přírody.

celý článek

Čechofracht spatřuje velký potenciál V kombinovaných přepravách

Ing. Čestmír Kubečka (Čechofracht) pro DN

Čechofracht patří k největším poskytovatelům služeb v oblasti logistiky a spedice v České republice. Čechofracht, a. s., se svými dceřinými společnostmi (BlueTrucks, s. r. o., a Spedi-Trans Praha, s.

celý článek

Jak Čína otevírá dveře zahraniční spedici?

Podnikání v Číně

Trh asijské hospodářské velmoci přitahuje ve velkém zahraniční investory. Čínský průmysl zaplavuje zahraniční trhy a rostoucí životní úroveň Číňanů zvyšuje i jejich domácí poptávku.

celý článek

„Stále více se zaměřujeme na segment malých a středních podniků“

Luděk Drnec (DHL Express Czech Republic) pro DN

Expresní a logistická společnost DHL Express (Czech Republic) doznala v lednu změny organizační struktury vytvořením nové divize Express Business Unit. Jejím ředitelem se stal dosavadní marketingový ředitel společnosti Luděk Drnec, kterému jsme položili několik otázek.

celý článek

UIC usiluje o optimalizaci kapacit kombinované dopravy

Mezinárodní železniční unie

Objem přepravy kontejnerů z německých námořních přístavů do vnitrozemí po železnici by se měl do roku 2015 zvýšit o více než 175 procent – ze současných 1,9 na 5,25 milionu TEU. Vyplývá to z výsledků studie, kterou v rámci příprav projektu DIOMIS (Developing Infrastructure Use and Operating Models for Intermodal Shift) v lednu zveřejnila Mezinárodní železniční unie (UIC).

celý článek

Analýza: Ročně bude na trhu chybět téměř dvacet tisíc řidičů

ČESMAD Bohemia

Nenastane-li žádná mimořádná změna, bude na pracovním trhu zanedlouho ročně chybět 19 500 řidičů. Kvůli přirozenému úbytku řidičů na jedné straně a nárůstu silniční dopravy na straně druhé hrozí oboru kolaps.

celý článek

Ještě ke zvyšování mostů na středním Labi

Polemika

V Dopravních novinách ze 14. prosince loňského roku jsem si přečetl článek s názvem „Mosty na středním Labi: podjezdná výška minimálně 5,25 m“ o tom, že týden předtím představilo Ředitelství vodních cest projekt na zvýšení podjezdných výšek do přístavu Pardubice na 5,25 metru.

celý článek

Sdružení SPV jednalo o nové drážní legislativě

Sdružení majitelů a provozovatelů vozů

Loňský rok přinesl zásadní změnu mezinárodní legislativy upravující železniční přepravu. Revidovaná mezistátní úmluva COTIF 1999, která vstoupila v platnost v polovině loňského roku, byla i leitmotivem únorové členské schůze Sdružení majitelů a provozovatelů soukromých železničních vozů (SPV) v Brně.

celý článek

Skanska Property vstupuje na trh logistických nemovitostí

R6 Logistics Park

Společnost Skanska Property vybuduje nový logistický areál. Vyroste jen několik kilometrů severozápadně od Prahy u obce Jeneč v těsném sousedství budoucí rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary.

celý článek

„Místa pro budování center musí být výhodná také z obchodního hlediska“

Ing. Miroslav Rumler, CSc. (ČLA) pro DN

Česká logistická asociace (ČLA) představila na konci loňského roku iniciativu na podporu rozvoje logistiky, a zejména budování veřejných logistických center (VLC) v České republice. O aktivitách pracovní skupiny logistických odborníků, kterou za tímto účelem založila spolu se Svazem dopravy ČR, Svazem spedice a logistiky, univerzitami, ministerstvem dopravy a agenturou CzechInvest, a obecně i o problematice VLC jsme hovořili s prezidentem ČLA Ing.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

27. listopadu 2015 19:57
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.