37/2004

Datum vydání: 9. září 2004

Vyhlášky a směrnice PTV

Třetí dopravce může NL CIM používat jen po udělení licence

V srpnovém dvojčísle 33–34/2004 přepravního a tarifního věstníku Ministerstva dopravy ČR byla zveřejněna řada nových vyhlášek týkajících se přepravy po železnici. Přinášíme jejich stručný přehled.

celý článek

Dálnice D1

Dálnici D1 zablokovala hořící cisterna

Jedna z nejzávažnějších nehod vozidla přepravujícího nebezpečné věci se stala minulý týden na dálnici D1. Na 122. kilometru dálnice u obce Velký Beranov provoz zcela zablokovala hořící cisterna.

celý článek

SŽDC

SŽDC zveřejnila zprávu o hospodaření v prvním pololetí

Hospodářský výsledek SŽDC v prvním pololetí letošního roku značně ovlivnila emise dluhopisů ve výši sedmi miliard Kč a následná úhrada závazků po bývalé státní organizaci České dráhy ze zdrojů vytvořených touto emisí.

celý článek

Německo

Ve Frankfurtu příští týden otevírá brány největší světový veletrh automobilových dílů

Po dvou letech se příští týden ve Frankfurtu nad Mohanem opět uskuteční hlavní světová událost automobilového aftermarketu a největší světový veletrh automobilových komponent – Automechanika 2004.

celý článek

Pracovní skupina WP.15

Práce na úpravách Dohody ADR platných od roku 2007 pokračují

Drobné obsahové a redakční změny Příloh A a B Dohody ADR, vypracování přechodných podmínek a také příprava jednotných podmínek pro přepravy nebezpečných věcí v tunelech – taková byla hlavní náplň květnového, 76.

celý článek

ČR/Německo

ČSA a Lufthansa se dohodly na zrušení codesharové spolupráce

Zostřující se konkurence na poli letecké dopravy vedla vlajkového německého a českého leteckého dopravce k dohodě o zrušení pět let trvající codesharové spolupráce na linkách mezi Prahou a destinacemi v SRN.

celý článek

Icelandair

Islandský dopravce Icelandair otevřel české zastoupení

V červnu vstoupil na český trh letecké dopravy další nováček – islandská letecká společnost Icelandair (FI). V letním letovém řádu nabízí Icelandair se svými dvanácti letadly Boeing 757 denně spojení z Frankfurtu, dvakrát týdně z Berlína a jednou týdně z Mnichova a Hamburku.

celý článek

Náklady v silniční dopravě

Úspory dopravců v důsledku rozšíření Evropské unie zcela eliminovala dražší nafta

Nejdůležitějším faktorem, který se ve druhém čtvrtletí nejvíce podílel na vývoji nákladů českých silničních dopravců, byla cena nafty, která se znatelně zvýšila ve všech sledovaných zemích s výjimkou Ruska a Běloruska.

celý článek

Předchozí | 1 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

30. listopadu 2015 8:54
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.